Lider Włocławek

Idź do spisu treści

Menu główne

Aktualności

Aktualności

A K T U A L N O ś C I
- klubowe informacje bieżące -
wcisnij kilka razy F5 aby odswieżyć stronę

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wyniki 2014/2015


ostatnie SPOTKANIE
UKS LIDER -Kujawiak Kowal
07.06.2015 godz. 10:00

7:2


 TABELA LIGOWA
klasa okręgowa
RUNDA
WIOSENNA 2014/2015

28
kolejka

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Łokietek Brześć
Sadownik Waganiec
Start Radziejów
Szubinianka
Mień Lipno
Kujawiak  Kowal
GKS Baruchowo
Noteć Gębice
Sparta Janowiec
Zjednoczeni Piotrków
Brzyskorol Brzysko.
Zdrój Ciechocinek
Lider
WSHE Wł.
Dąb Barcin
Kujawy Markowice
Goplania Inowrocław

54
51
50
48
43
40
39
38
38
37
37
36
32
32
28
25

 


następne SPOTKANIE
Goplania Inowrocław -
UKS LIDER

13.06.2015 godz. 17:00

:


11.06.2015
Przedostania kolejka rundy wiosennej sezonu 2014/2015

W ten weekend zawodnicy UKS Lider rozegrają przedostatnie spotkania sezonu 2014/2015. W sobotę o godz. 14.00 z Wdą Świecie zagra na wyjeździe zespół Tomasza Szablewskiego tj. juniorzy młodsi ligi KPZPN, a seniorzy pojadą do Inowrocławia by rozegrać swoje spotkanie z Goplanią o godz. 17.00. W niedzielę natomiast zaplanowane są trzy spotkania:
14.00 - Lider - Wda Świecie - trampkarze KPZPN
15.30 - Lider - Wda Świecie - młodzicy KPZPN
meczy wyjazdowy na godz. 12.00 Polonia Bydgoszcz - Lider - juniorzy starsi KPZPN

serdecznie zapraszamy do kibicowania a zawodnikom życzymy wielu sportowych emocji i sukcesów.11.06.2015
Dni Lubrańca z Liderem

Miło nam poinformować, że zostalismy zaproszeni do wspólnego swiętowania Dni Lubrańca poprzez promocję piłki nożnej i klubu UKS Lider. W dniu 13.06. b.r. trener Dariusz Kopczyński od godz. 16tej na Stadionie Miejskim w Lubrańcu będzie prowadził trening pokazowy swoich podopiecznych. W przerwie zostaną przeprowadzone konkursy piłkarskie z nagrodami.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.11.06.2015
Turniej o puchar Warmii i Mazur

W dniu dzisiejszym podopieczni trenera Macieja Stefańskiego /trampkarze rocznik 2000/ wyjechali blisko dwudziestoosobową grupą na turniej o puchar Warmii i Mazur. Turniej potrwa cztery dni tj. do niedzieli 14 czerwca 2015

Więcej info po powrocie zawodników.

10.06.2015
KUJAWY Cup 2015 tuż tuż....

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Kujawy Cup już za kilka dni stanie się faktem. W dniach 19-21 czerwca odbędzie się jego druga edycja. Oficjalne rozpoczęcie 19 czerwca godz. 17.30. Wszystkie drużyny spotykają się pod halą mistrzów i w barwnym korowodzie przejdą na stadion OSiR. W tegorocznej edycji planowano blisko 80 drużyn z Polski i zagranicy. Do dnia dzisiejszego swój udział potwierdziło blisko 60 drużyn w tym 3 reprezentacje Ukrainy.
Wzorem zeszłorocznych obchodów swięta piłki nożnej na Kujawach rozgrywki odbędą się w 6 centrach sportowych pod hasłem "Mój sąsiad moim przyjacielem". Zespoły wlaczyć będą o nagrody i puchary w Dobrzyniu nad Wisła, Lipnie, Kowalu oraz w trzech miejscach we Włocławku.
Sponsorem głównym jest miasto Włocławek a także Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej we Włocławku.
Serdecznie zapraszamy wszystkich włocławian na otwarcie turnieju gdzie na stadione na stoisku MZOZu będzie można bezpłatnie zbadać sobie poziom cukru, zmierzyć cisnienie oraz zasięgnąć ogólnej porady żywioniowo-dietetycznej.

dokładne listy biorących udział, harmonogramy i regulaminy dostępne w zakładce Turniej Kujawy Cup.


10.06.2015
nowe perspektywy i wysoka jakość szkolenia w UKS Lider Włocławek

W dniu wczorajszym, tj. 9 czerwca b.r. przedstawiciele UKS Lider Włocławek, Prezes Piotr Kwiatkowski oraz członek Zarządu Ewelina Brodzińska podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy UKS Lider a AKS SMS Łódź uzyskując tytuł Klubu Partnerskiego AKS SMS.
Współpraca będzie obejmowała wymianę doświadczeń w obszarze szeroko rozumianej kultury fizycznej, w szczególności:
- umożliwienie rozwoju zawodowego kadrze trenerskiej LIDERA poprzez aktywne uczestnictwo kadry szkoleniowej AKS SMS w procesie szkoleniowym tj.: organizowanie szkoleń dla trenerów, obozów, nadzoru nad pracą szkoleniową,
- umożliwienie rozwoju zawodnikom LIDERA poprzez ich rozwój sportowy w AKS SMS,
-  kierowanie zawodników nie mieszczących się w kadrze AKS SMS do klubu partnerskiego,
-  rozgrywanie wspólnych meczy sparingowych,
-  wspólne obozy sportowe.

         

AKS SMS realizuje program szkoleniowy oparty na najlepszych wzorcach z Polski (profesor Zbigniew Jastrzębski) i świata (EXOS – Athletes Perfomance, Coerver Coaching). Dzięki temu program treningowy jest zindywidualizowany dla każdego zawodnika. Ten system szkoleniowy znacznie podniesie jakość naszego szkolenia, sprawi, że nasi zawodnicy łatwiej osiągną wysoki jego poziom i jeszcze częściej będą osiągać sukcesy piłkarskie. Proponowany nowatorski program szkoleniowy obejmie również kadrę trenerską, co w dużym stopniu uatrakcyjni i podniesie popularność klubu w całej Polsce.W drugiej połowie czerwca nasi trenerzy będą mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności pod opieką kadry trenerskiej AKS SMS. Sześciu szkoleniowców pojedzie do Łodzi na kilkudniowe staże trenerskie aby od nowego sezonu wprowadzać nowe umiejętności w proces treningowy. Natomiast w lipcu na obiektach AKS SMS planowany jest dla zawodników Lidera obóz szkoleniowy.09.06.2015
Turniej NIKE Cup

W dniu dzisiejszym zespół Dariusza Kopczyńskiego wziął udział w rozgrywkach eliminacyjnych, wojewódzkich turnieju o puchar NIKE Premier Cup dla drużyn rocznika 2001. Spotkanie rozegrane z Włókniarzem Toruń zakończyło się wynikiem 4:2 dla Lidera, co dało nam awans do finału województwa, który odbędzie się 17.06.b.r. w Bydgoszczy. Wraz z Liderem o najwyższe trofeum będzie walczyć Notecianka Pakosc oraz Olimpia Grudziądz.

w Toruniu bramki dla Lidera zdobyli:
Ochmański 2
Kacperski
Krzyżański09.06.2015
Zawodnicy UKS Lider z szansą na karierę piłkarską


Trzech zawodników UKS Lider dostało szansę pokazania swojego talentu i umiejętności piłkarskich. Tegoroczni maturzyści we wtorek 9 czerwca otrzymali powołanie na konsultację szkoleniową przed turniejem eliminacyjnym Regions Cup. W ramach konsultacji Kujawsko-pomorski zespół zagra mecz towarzyski z Elaną Toruń. Do konsultacji zaproszeni zostali  Mateusz Dewil, Janek Kołodziejski oraz Adrian Podolski. Cała trójka z wyjątkowo dobrym dorobkiem szkoleniowym, zdolni i zwracający uwagę obserwatorów na boisku.
W tym samych czasie zawodnicy Kołodziejski i Podolski zostali zaproszeni na rozpoczynające się dwudniowe testy w Arce Gdynia. Testy pozwolą na zaprezentowanie zdobytego warsztatu oraz miejmy nadzieję, otworzą drogę kariery piłkarskiej dla naszych zawodników.

W związku z powyższym Mateusz Dewil we wtorek będzie przebywał na konsultacji w Toruniu a Janek Kołodziejski i Adrian Podolski pojadą do Gdyni.
Życzymy wielu emocji na boisku i powodzenia.07.06.2015
Seniorzy pokonują 7:2 Kujawiak Kowal

Dzis o godz. 10.00 zespół seniorów Lidera podjął na swoim boisku zawodników Kujawiaka Kowal pewnie wygrywając 7:2 (3:1) Bramki dla naszego zespołu strzelali Kamil Pyczka, Janek Kołodziejski, Michał Łazarski oraz Tomasz Szablewski.  

Od początku spotkanie należało do naszych zawodników, już w 2 minucie wyszlismy na prowadzenie po stracie w środkowej części boiska przez Kowal kontrę kończy Pyczka. Nie minęło 10 minut a Kujawiak przegrywał już 2:0 ponownie stratę gosci w środkowej części boiska wykorzystuje Lider i podwyższa prowadzenie. Po straconych bramkach Kujawiak nie potrafi utrzymać się dłużej przy piłce, a nasi zawodnicy dość wysoko wychodzą z pressingiem do zawodników gosci co daje efekt w postaci kolejnych sytuacji do podwyższenia wyniku. W 25 minucie meczu było już 3:0 dla zespołu z Włocławka kolejne zagranie ze środkowej części boiska wykorzystuje Jan Kołodziejski. W 35 minucie zespół z Kowala oddał pierwszy strzał na bramkę Lidera. W 44 minucie spotkania rzut karny dla gosci ustanawia Shvets.  Dobrą okazje do złapania kontaktu z Lidern miał Michał Dziedzic-Kamiński jednak w sytuacji sam na sam nie trafia do bramki Lidera. W 45 minucie strzał Ogłodzińskiego minimalnie przechodzi obok słupka gospodarzy. Do przerwy Lider wygrywa 3:1. Po przerwie Kujawiak traci 4 bramki a Lider tego dnia kończy spotkanie wynikiem 7:2 dla Lidera.

Lider AZS WSHE - Kujawiak Lumac Kowal 7:2 (3:1]
90 - 7:2, koniec
GOOOL 82- Tomasz Szablewski 7:2
GOOOL 73- Michał Łazarski na 6:2
GOOOL 72- Jan Kołodziejski na 5:2
GOOOL 66- Michał Łazarski na 4:2
GOOOL 53- Dawid Kwiatkowski 3:2
45+1 - przerwa
GOOOL 45- Witalij Shvet z rzutu karnego 3:1
GOOOL 25- Jan Kołodziejski na 3:0
GOOOL 13- Michał Łazarski na 2:0
GOOOL 2- Kamil Pyczka na 1:0
02.06.2015
Piknik rodzinny Mama, Tata i Ja


W dniu wczorajszym w ramach kampanii "Sportowe przedszkole Lidera" mielismy zaszczyt uczestniczyć w kolejnym pikniku rodzinnym z okazji dnia dziecka. Tym razem było to przedszkole nr 12 w centrum Włocławka. W pikniku wzięło udział blisko 200 osób. Trenerzy Dariusz Kopczyński i Mariusz Kołodziejski oraz asystent trenera Mateusz Dewil poprowadzili prawie godzinny blok zajęć sportowo - rekreacyjnych, które z pewnoscią rozruszały licznie zgromadzone towarzystwo. Na początku była rozgrzewka, po której odbyły się warsztaty z freestyle footbal. Dzieci były zachwycone trikami jakie pokazywał im Matesz i co chwila było slychać głosne wow.


  


01.06.2015
Dzień Dziecka

Drogie dzieciaki - te małe i te całkiem duże, z okazji Waszego swięta
życzymy Wam
aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniaj
cie każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością.
Czerp
cie energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukaj
cie w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.
Żyjcie najpiękniej jak potraficie...
28.05.2015
"Sportowe przedszkole Lidera"

Miło nam jest poinformować, że wychodząc na przeciw oczekiwaniom oraz by sprostać rosnącemu zainteresowaniu piłką nożną przez coraz to młodsze pokolenie chcemy zaproponować najmłodszym mieszkańcom naszego miasta bezpłatne zajęcia sportowo - rekreacyjno - zabawowe z piłką nożną. Udało nam się nawiązać współpracę z kilkoma przedszkolami w miescie i od wrzesnia b.r. ruszamy z nową kampanią "Sportowe przedszkole Lidera". W ramach tego przedsięwzięcia 1-2 razy w tygodniu poprowadzimy zajęcia ogólnorozwojowe na zasadzie gier i zabaw z piłką nożną. Zajęcia będą bezpłatne i zostaną skierowane do wszystkich dzieci w danym przedszkolu. Łącznie przewiduje sie ok. 400-450 dzieci.
To niezwykle ważne by zaszczepić w dzieciach chęć do uprawiana sportu, miłosc do piłki nożnej, zdrowe nawyki i radosc z zabawy. Ideą tego programu jest wspomóc kadrę pedagogiczną tych przedszkoli w rozwoju ich wychowanków własnie poprzez zajęcia z piłki nożnej.
Promocję klubu i projektu wsród rodziców rozpoczęlismy od uczestnictwa w piknikach rodzinnych w wybranych przedszkolach. Pierwszy piknik pod nazwą "
Zabawy sportowe z Mamą i Tatą", odbył się w Przedszkolu integracyjnym nr 22 przy ul. Toruńskiej 101. Wszyscy bawili się wysmienicie. Oczywiscie dzieci były zachwycone a w zabawach udział wzieli także rodzice. Jak później powiedziała nam jedna z nauczycielek, pomysł dodatkowych, bezpłatnych zajęć przypadł wszystkim do gustu i z niecierpliwoscią oczekują ich we wrzesniu. Robicie to profesjonalnie, ze znakomitym podejsciem do dzieci a to jest dla nas najważniejsze - dodała.
Na kolejny piknik, tym razem pod nazwą "Mama, Tata i Ja" zostalismy zaproszeni do Przedszkola nr 12 przy ul. Bukowej. Już w poniedziałek 1 czerwca od godz. 15.30 wspólnie będziemy bawić się z dziećmi i ich rodzicami. Fotorelacja z tego wydarzenia już wkrótce.


   

 

     

   
zdjęcia pochodzą ze strony: http://przedszkole22.wloclawek.pl/


28.05.2015
Czwartek bez treningu

Z przykroscią zawiadamiamy, iż w związku z zebraniem trenerów w dniu dzisiejszym tj. 28.05.2015 wszystkie treningi są odwołane.


27.05.2015
Kolejne zwycięstwo młodzików tr. Bobrowskiego


Po niezbyt udanych derbach, gdzie mimo znacznej przewagi nasi młodzi piłkarze jedynie zremisowali z SMS-em, przyszedł czas na mecz z Chemikiem Bydgoszcz. Od samego początku meczu zawodnicy UKS Lider nacierali na bramkę gości. Kolejne sytuacje stuprocentowe marnowali Dawid Buliński i Dawid Ormiński. Ten drugi potrzebował aż trzech niewykorzystanych sytuacji „sam na sam”, by w końcu w 20’ po podaniu Huberta Wiśniewskiego przełamać się i strzelić pierwszą bramkę. Już 8’ później było 2 – 0 a na listę strzelców wpisał się Szczepan Martynowski, którego „obsłużył” Buliński. Wynik ten utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron goście zaczęli śmielej atakować, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 32’ spotkania wykorzystali kontrę i strzelili kontaktową bramkę. Od tej pory mecz był bardzo nerwowy, a obydwa zespoły marnowały kolejne sytuacje. Zawodnicy Lidera bronili się dzielnie i konstruowali kolejne kontry, a jedna z nich w 53’ meczu po składnej akcji całego zespołu przyniosła efekt w postaci pięknej bramki „w okienko” Wiśniewskiego, któremu tym razem asystował Ormiński. Wynik utrzymał się do końca spotkania. To kolejny mecz, gdzie mimo znacznej przewagi, niewykorzystane sytuacje mogą ważyć o zwycięstwie. Cieszy jednak fakt, że nasi młodzicy grali konsekwentnie, co przyniosło pożądany efekt, za co pochwała należy się całemu zespołowi.

UKS LIDER WŁOCŁAWEK 3 – 1 CHEMIK BYDGOSZCZ


fot. Zbigniew Goździecki

Bramki:  Ormiński (20’), Martynowski (28’), Wiśniewski (53’)  
Skład: Szymański Kacper (BR) – Zalewski Klaudiusz, Karkosik Jakub, Martynowski Szczepan – Olkowski Emil, Wiśniewski Hubert, Hejmanowski Jakub – Ormiński Dawid, Buliński Dawid
Na zmiany weszli: Kasprzyński Wiktor, Goździecki Miłosz, Białachowski Michał, Kletkiewicz Patryk, Mańkowski Kacper
26.05.2015
Święto mamy

Wszystkim mamom z okazji ich
święta,
życzymy zdrowia, sił i codziennej radości
wraz ze słowami największej wdzięczności.
Za wszystkie trudy i starania
składamy Ci dzisiaj podziękowania.

- macie wyjątkowych synów -

24.05.2015
dobry weekend piłkarski naszych zawodników - Sobota dla Lidera

W ten weekend nasi zawodnicy rozegrali 10 spotkań zarówno na szczeblu wojewódzkim jak i okręgowym. Za wyjątkowo udane należy uznać sobotnie spotkania m.in. seniorów V ligi okręgowej, którzy pokonali na wlasnym boisku zawodników Kujaw Markowic osiągając wynik 6:1.  W tym meczu Tomasz Szablewski z rzutu wolnego zdobył 4 bramkę, która okazała się być 700 w tym sezonie w II grupie Vligi.
Piętnascie minut po seniorach na tym samym boisku swoje spotkanie rozgrywali juniorzy starsi z ligi wojewódzkiej, którzy podejmując Elanę Toruń ustanowili taki sam wynik jak starsi koledzy; 6:1.
Następnie na boisko wyszli juniorzy młodsi, którzy pokonali Olimpię Grudziądz wynikiem 1:0.


rzut wolny Tomasza Szablewskiego w meczu Lider - Kujawy Markowice


21.05.2015
wyjątkowy Benefis naszego trenera koordynatora

W dniu wczorajszym nasz klub obchodził 70 urodziny oraz blisko 50 lat pracy naszego trenera koordynatora p. Andrzeja Kołodziejskiego. Benefis rozpoczęlismy od wyjątkowego meczu pokazowego pomiędzy naszymi trenerami a oldbojami Włocłavi. Mecz wyjątkowy pod wieloma względami; gralismy na plycie głównej stadionu OSiR, na trybunach tłumy - wszystko w strugach deszczu, który w żaden sposób nie mógł zatrzymać zawodników. Spotkanie dwa razy po 30 minut było niezwykle ciekawe. Panowie pokazali to czego na codzień uczą swoich wychowanków; wyjątkowa gra fair play, wspaniała technika przy tym swietna zabawa. W przerwie jako muzyczna niespodzianka wystąpił dla jubilata znany włocławski artysta Cezary Klimczak. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Zaraz po meczu zawodnicy oraz cała reszta uczestników spotkania - ok. 250 osób zaspiewali gromkie 100 lat. Jednoczesnie na płyte wjechał ogromny tort w kształcie boiska. Pan Andrzej podziękował wszystkim serdecznie, nie kryjąc wzruszenia.           


W dalszej częsci w sali konferencyjnej odbyła się druga częsc spotkania. Wsród zaproszonych gosci byli m.in. byli zawodnicy trenera, jego współpracownicy oraz przedstawiciele KPZPN. Prezes Eugeniusz Nowak wręczył p. Andrzejowi brązowy medal za zasługi a członkowie Prezydium KPZPN
Januariusz Stodolny i Wojciech Reznerowicz oraz przedstawiciel okręgu Włocławek KPZPN p. Henryk Zapiec - puchar i proporczyk. Przedstawicielem Urzędu Miasta z ramienia pana Prezydenta, p. Stanisław Stanowski z Biura Sportu i Turystyki, który wręczył list gratulacyjny od Prezydenta oraz porcelanowego Anioła. Miło było nam również goscic p. Krystiana Łuczaka - przewodniczącego komisji ds Sportu, Dyrektora Zespołu Szkół Akademickich p. Zbigniewa Suszyńskiego oraz Dyrektora Osrodka Sportu i Rekreacji p. Jana Sieraczkiewicza. Zarząd UKS Lider podziękował za wieloletnią, niezwykle wspaniałą pracę wręczając koszulkę zawodniczą z nr 70 oraz szklane serce.
W miłej, rodzinnej atmosferze przy akompaniamencie Cezarego Klimczaka wspominalismy stare czasy, początki pracy jubilata. On sam również zabrał głos, dziękując za tak wspaniałe uczczenie swoich urodzin. Przyznał, że niespodzianka przerosła jego wyobrażenie.

          


     Prezes Piotr Kwiatkowski serdecznie dziękuje wszystkim za przybycie i mimo deszczowej pogody szczere zaangażowanie. Szczególne podziękowania dla trenerów za udział w meczu, dla Zarządu, zawodników i ich rodziców oraz przybyłych gosci. Wyjątkowe podziękowania dla pana Wiesława Budziejko za catering i obsługę oraz dla Pani Eweliny Biesiadzińskiej i firmy ReMarco za współfinansowanie torta.


       

   
zdjęcia
p. J. Sieraczkiewicz oraz promocjewłocławskie.pl- p. Sadowska


20.05.2015
Kolejne granty ANWIL dla Włocławka przyznane dla UKS Lider Włocławek

Wielka radosc i zadowolenie gosciła dzis w klubie. W dniu dzisiejszym podczas uroczystej gali rozdania grantów przez Fundację Anwil dla Włocławka Prezes klubu Piotr Kwiatkowski oraz koordynator klubu Ewelina Brodzińska odebrali certyfikaty beneficjentów. Miło nam poinformować, że w związku z tym będziemy mogli zorganizować w lipcu dla 100 dzieci z miasta pólkolonie letnie pod nazwą "Zostań Liderem w sporcie - czyli sport moją pasją" oraz tygodniowy turniej dzikich drużyn dla 300 osób "LIDER SUMMER CUP 2015 - WAKACYJNY TURNIEJ DZIKICH DRUŻYN W PIŁCE NOŻNEJ".
więcej szczegółów wkrótce w zakładce: ANWIL dla Włocławka

18.05.2015
Wyśmienity mecz trampkarzy UKS LIDER 2001 WŁOCAWEK z LECHEM RYPIN
pretendentem do awansu do Ligi Wojewódzkiej trampkarzy


Długo czekaliśmy na rewanż z naszymi rówieśnikami z Rypina. Jesienny remis 3;3 drażnił naszą ambicję, gdyż tylko przez słabą skuteczność wynik był dla nas niekorzystny. Przed meczem minutą ciszy uczciliśmy śmierć naszej koleżanki ze szkoły, która odeszła od nas zbyt wcześnie. Z czarnymi opaskami na ramionach i z imieniem Justynka w sercu przystąpiliśmy do meczu z dużą werwą i zaangażowaniem. Szybko strzelona bramka w pierwszej minucie zaostrzyła nasze apetyty i co chwila pod bramką Lecha było gorąco. Gdyby nie wyśmienita postawa bramkarza Rypina wynik z pewnością byłby dwucyfrowy.  Trener Lecha nie miał żadnych złudzeń, kto powinien prowadzić w naszej grupie. Stare porzekadło piłkarskie głosi ,,nie wygrywa ten, który lepiej gra w piłkę, lecz kto strzeli więcej bramek od przeciwnika’’ a nad tym elementem musimy jeszcze popracować.   
Przez całe spotkanie byliśmy stroną dominującą, nawet przez chwilę nie oddaliśmy inicjatywy przeciwnikom. Pechowo stracone punkty z Kikolanką przekreśliły nasze szanse na mistrzostwo w grupie II, chociaż matematycznie jest to jeszcze możliwe.  Niemniej i tak jesteśmy najmłodszą drużyną (poza UKS 12 WŁOCŁAWEK) z najmniejszą liczbą straconych bramek i drugą pod względem strzelonych bramek.


UKS LIDER 2001 WŁOCŁAWEK  7 – LECH RYPIN  1
Skalski(Biernacki) – Kozłowski, Bielawski, Czyżewski, Karłowski,  Ginczelewski br. 37,  Krzyżański br. 42’,Kujawski br. 14’,28’,55’, Kacperski br. 1, Perwenis , Lipkowski,  Stępczyński br. 19’  - zmiany
Kowalewski, Lisowski, Lange, Wojciechowski, Zawadzki, Lisowski.
  13.05.2015
Benefis Andrzeja Kołodziejskiego czyli ważne swięto w UKS Lider

W przyszłą srodę zapraszamy na wyjątkowe swięto Lidera. Wspólnie będzięmy obchodzić 70-te urodziny naszego trenera koordynatora, pana Andrzeja Kołodziejskiego. To człowiek z duszą, pasją i niezwykłym zaangażowaniem w swoją pracę. Oddany pracownik, wspaniały kolega i wyjątkowy szkoleniowiec. Chcemy docenić jego wkład w pracę, dlatego do swiętowania zapraszamy wszystkich jego sympatyków, byłych i obecnych wychowanków, współpracowników, kolegów, znajomych oraz zawodników UKS Lider, ich rodziców i przyjaciół klubu.
Zaczynamy od godz. 17tej, na płycie głównej stadionu OSiR gdzie zostanie rozegrany mecz pokazowy pomiędzy trenerami UKS Lider a oldbojami Włocłavii. W przerwie meczu muzyczna niespodzianka, a po wyjątkowy tort urodzinowy i spiewanie 100 lat. W drugiej częsci benefisu, w sali konferencyjnej odbędzie się wspólne z zaproszonymi goscmi wspominanie; jak to się zaczęło i czy miłosć do piłki jest aż tak silna ?? :) Wsród zaproszonych gosci są rodzina, przyjaciele, koledzy z boiska, byli wychowankowie, przedstawiciele Włocłavii, przedstawiciele KPZPN Bydgoszcz, przedstawiciel KPZPN Podokręg Włocławek oraz Prezydent Włocławka.

11.05.2015
Obóz sportowo - wypoczynkowy Lato z Liderem - Słowacja 2015


Termin obozu - 11.07. do 21.07.2015 (roczniki 2003,2004,2005,2006,2007) /  24.07. do 03.08.2015 (roczniki 1997,1998,1999,2000,2001,2002)
Miejsce pobytu –Słowacja w miejscowości TELGART


Telgárt Home Apartament znajduje się w domu z apartamentami Telgárt we wsi Telgárt na granicy trzech parków narodowych - Słowacki Raj, Tatry Niskie i Płaskowyż Murański. W spokojnym i cichym miejscu, w środowisku czystym ekologicznie. W pobliżu duże letnie basen Laura i Weronika, termalnie źródła Afrodyta, Aquacity w Popradzie lub inne ciekawe atrakcje dla turystów, trasy rowerowe, szlaki turystyczne.
Do dyspozycji zawodników:
pokoje  2-6 osobowe
3 posiłki dziennie, napoje do posiłków
treningi na boisku trawiastym
boisko do piłki
sala kominkowa, bilard, piłkarzyki
ognisko z pieczeniem kiełbasek
całodobowa opieka lekarza
opieka koordynatora

W cenie obozu zwiedzanie:
- Demianowska Jaskinia
(najpiękniejsza na Słowacji)
- Zwiedzanie Popradu
- Przejazd historyczną kolejką
 Lewocza-Czarny balog (ciekawa atrakcja )
- Tatralandia (największa w środkowej Europie)
- Słowacki Raj – największy park krajoznawczy


Wszyscy uczestnicy zostaną ubezpieczeni od NW.


UWAGA: Osoby nie posiadające dowodu osobistego lub paszportu proszone są o jego wyrobienie.9.05.2015
Kolejna wygrana seniorów

W sobotę o godz. 10.00 zawodnicy seniorów UKS Lider rozegrali bardzo ciekawe spotkanie ze Startem Radziejów, które przyniosło kolejne, 4 zwycięstwo z rzędu. Poczulismy smak zwycięstwa i nadzieję, że możemy utrzymać się w lidze. Powodzenia w następnych spotkaniach. Najbliższe już w sobotę 16 maja godz. 17.00 - gospodarzem spotkania będzie Mień Lipno.  9.05.2015
Ciężka przeprawa w meczu derbowym z SMS Włocławek


Długo czekaliśmy na kolejne derby w roczniku 2001 z lokalnym rywalem UKS SMS WŁOCŁAWEK. Po dość łatwym meczu w rundzie jesiennej wygranym przez nas 9;2 chcieliśmy sprawdzić postępy w grze nasze i przeciwnika. Szumne zapowiedzi drużyny SMS-u odegrania się w rewanżu na wiosnę oraz silna propaganda rzekomego ciężko przepracowanego, półrocznego okresu przygotowań, gdzie relacje prasowe z obozu przeciwnika donosiły ,,pot lał się strumieniami”. Znakomite szkolenie oraz dumne hasła reklamowe ,,dołącz do najlepszych”, że nasi rówieśnicy i trenerzy z SMS poważnie podchodzą do potyczki z Liderem 2001. Motywowały nas dodatkowo do pracy wszystkie te informacje. Lecz ku naszemu zdziwieniu taktyką na wygranie z nami meczu było zasilenie składu ośmioma zawodnikami z rocznika 2000 (czyli o rok starszymi) oraz wyjątkowo brutalna gra, gdzie już w pierwszej połowie musiało z powodu urazu opuścić trzech naszych zawodników. Po ciężkiej walce odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo, pomimo że byliśmy od przeciwnika młodsi. Z utęsknieniem czekamy na kolejny mecz już w lidze wojewódzkiej gdzie SMS nie będzie już mógł wystawić starszego rocznika.                                                  Wydaje mi się, że trenerzy SMS-u patrzą trochę krótkowzrocznie,  jeśli dla chęci wygrania jednego meczu derbowego nie daje się grać zawodnikom przypisanym do swojej drużyny - podsumował spotkanie szkoleniowiec UKS Lider Dariusz Kopczyński.

UKS LIDER 2001 WŁOCŁAWEK  2 – UKS SMS II WŁOCŁAWEK 1
Gromczewski (Skalski) – Lisowski, Bielawski, Czyżewski(Zasada), Ginczelewski,  Krzyżański br. 65’,Kujawski br. 62’,  Kacperski , Perwenis , Wojciechowski (Lipkowski), Kramkowski(Zaleski)   3.05.2015
I klasa podstawowa usportowiona

Przypominamy, że w Zespole Szkół nr 11 na ul. Papieżka trwa nabór do I klasy podstawowej usportowionej. W ramach nowo utworzonej klasy będzie funkcjonował bus dowożący dzieci do szkoły. Serdecznie zapraszamy.


02.05.2015
Seniorzy wygrywają kolejny mecz

Podczas meczu w Brzyskorzystewku seniorzy Lidera po raz kolejny, trzeci raz z rzędu wygrali kolejny mecz, dzięku czemu kolejne punkty powędrowaly na ich konto. W końcu po długiej przerwie wrócilismy na dobry tor i niech tak zostanie. Odpowiednie nastawienie zawodników i pewnosc zwycięstwa towarzyszyły im od pierwszych chwil na boisku. Gra była wyrównana, toczyła się raz na jednej raz na drugiej połowie. Pierwsza bramka zdobyta przez Rafała Bobrowskiego już w 6'. Następnie wyjątkowe widowisko bramkowe sprawił nam Mateusz Dewil. Niestety nasz bramkarz, Tomasz Sawicki po dwukrotnym błędzie pozwolił umiescić gosciom piłkę w siatce jednak niezawodny Michał Łazarski zdobył dla seniorów dwie bramki co spowodowało ostatecznie wygraną dla Lidera 4:2. Zawodnicy tym razem grali składnie, z porozumeniem na boisku. Słuchali się siebie, ustrzegli przed kartkami napominającymi od sędziego. Warto też pochwalić wyjątkowe asysyty Adama Dobrunia i Mateusza Dewiila.
Brawo panowie oby tak dalej. Następne spotkanie już w najbliższą sobotę ze Startem Radziejów na boiskach OSiR Włocławek godz. 10.00 - zapraszamy do kibicowania.

      


 

01.05.2015
Trampkarze Lidera wolontariuszami podczas XXXIII Biegu Kujawiaka


Podczas tegorocznej edycji, jednej z najstarszych imprez biegowych w Polsce, Biegu Kujawiaka, którego start rozpoczął się na Stadionie Przylesie swój czynny udzial mieli zawodnicy Lidera Włocławek. Pod opieką trenera Dariusza Kopczyńskiego grupa 12 zawodników /trampkarzy/ na 7 km trasy, w ramach wolontariatu rozdawała wodę uczestnikom turnieju. Mogąc uczestniczyć  w ten sposób chłopcy pokazali, że potrafią być uczynni i pomocni oraz mimo deszczowej aury z przyjemnoscią reprezentowali i promowali nasz klub.

Zarząd dziękuje zawodnikom i ich rodzicom za poswięcenie czasu w dzień wolny od szkoły i treningów.


29.04.2015
Piłkarskie zmagania w lidze

W dniu dzisiejszym rozpoczęła się kolejna kolejka rozgrywek Lidera we wszystkich klasach rozgrywkowych. Dzis jako pierwszy zagrał II zespół trampkarzy pod opieką trenera D. Kopczyńskiego przeciwko Kikolance Kikół z wynikiem 1:1. O godz. 17.30 na Orliku przy ZS nr 11 młodzi Orlicy będą zmagać się z Młodą Włocławianką. Jutro tj. czwartek junior starszy jedzie do Bydgoszczy. W piątek 1 maja młodzicy II pojadą do Wielgiego. Natomiast w sobotę 2 maja Seniorzy będą walczyć o kolejne punkty w tabeli grając z Brzyskorolem Brzyskorzystewkiem, a juniorzy młodsi zagrają w Toruniiu przeciwko Włókniarzowi.


28.04.2015
Dziękujemy naszym maturzystom!

Kochani Maturzysci,
k
ilka dni temu odebraliście swoje świadectwa a za chwilę będziecie zdawać egzamin maturalny. Z przyjemnością uczestniczyliśmy te wszystkie lata w Waszym wychowaniu i szkoleniu. Wierzymy, że wspólny wysiłek i wspólna praca przyczyniły się do rozwoju Waszych umiejętności i pasji do piłki. Chcielibyśmy aby Wasza dalsza droga życia była z nią związana a Lider najlepszym wspomnieniem młodych lat.
Pamiętajcie;
nie poddawajcie się tylko dlatego, że jest trudno,
jeśli się cofać to tylko po by wziąć rozbieg,
jeśli chcecie być najlepsi, musicie robić to czego inni nie chcą robić,
a mistrzostwo to sposób myślenia!
i nasze ulubione: nie zatrzymujcie się kiedy jesteście zmęczeni, zatrzymujcie się gdy skończycie!!!

życząc powodzenia na maturze przypominamy, iż piłka nadal jest w grze, liga trwa a boisko czeka.
p.s. dziękujemy za wyjątkową pamiątkę - jest dla nas bardzo cenna


27.04.2015
Walne zebranie członków UKS Lider Włocławek

W dniu dzisiejszym w sali konferencyjnej OSiR ul. Leśna 53a o godz. 17.00 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze, podczas którego został przyjęty i zatwierdzony bilans za rok 2014. Prezes klubu oraz wiceprezes przedstawili sprawozdanie merytoryczne z działalnosci klubu a także plany na rok bieżący.  Podczas zebrania wybrano jednogłosnie Zarząd Klubu i Komisję Rewizyjną na kolejne trzy lata działalnosci klubu.

Zarząd
Piotr Kwiatkowski - Prezes
Grzegorz Dobruń - Wiceprezes
Ryszard Szczepańczyk - Sekretarz
Ewelina Brodzińska - członek
Henryk Ordoński - członek
Jacek Orliński - członek

Komisja Rewizyjna
Monika Pińska - przewodnicząca
Rafal Bobrowski - członek
Mariusz Kołodziejski - członek26.04.2015
Wyjątkowy weekend dla zawodników Lidera

W ostatni weekend zawodnicy Lidera wygrali wszystkie planowane rozgrywki. To wspaniały weekend, powiedział trener koordynator Andrzej Kołodziejski, takiego nam zyczę co tydzień. Seniorzy po raz kolejny wygrali, miejmy nadzieję, że to wróży powrót do gry.
Poniżej wyniki wszystkich spotkań

seniorzy UKS LIDER - GKS Baruchowo 2:1
jun. starsi UKS LIDER - Polonia Bdg. 5:0
jun. młodsi UKS LIDER - Wda Świecie 2:1
trampkarz UKS LIDER - Czarni Nakło 10:0
młodzik UKS LIDER - Czarni Nakło 3:0

20.04.2015
Seniorzy zdobyli Janowiec

W sobotę seniorzy Lidera rozegrali spotkanie ze Spartą Janowcem. Przy odpowiednich warunkach zarówno pogodowych jak i miejscowych /swietnie przygotowane boisko/ mecz od początku był prowadzony z przewagą zawodników Lidera. Pierwsze 45minut gospodarze nie potrafili wyjsc z własnej połowy, broniąc się raz po raz przed napastnikami gosci. Składna gra Lidera spowodowała, że  już w 6' po asyscie Mateusza Dewila bramkę zdobył Kamil Pyczka. W 18' a następnie w 28' żółte kartki po ostrym zagraniu otrzymał Łukasz Wrzesniewski, co wyeliminowało go z gry. Od tego momentu seniorzy grali w osłabionym składzie co jednak nie wpłynęło znacząco na dalszy przebieg gry, bo już 3' później po kolejnej asyscie Mateusza Dewila Lider zdobył kolejną bramkę po rzucie rożnym pod poprzeczkę Adama Dobrunia ustalając do przerwy wynik 0:2. Druga połowa nie była już tak łatwa bo przeciwnicy zrobili kilka zmian i grali w nasze osłabienie. W 73' z rzutu wolnego po błędzie w murze wynik zmienił się na 1:2 co podkręciło atmosferę na ławce seniorów Lidera. Ostatnie 20 minut było niezwykle spektakularne, to ogrom pracy jaką zawodnicy włożyli w grę, by na koniec w 89' po kolejnej, trzeciej asyscie Mateusza Dewila zdobyć trzecią bramkę Rafał Bobrowski ustalając ostatecznie wynik 1:3.
Po ponad 6 miesiącach piątoligowcy seniora wygrali mecz i uzyskali 3 punkty. Mamy nadzieję, że od teraz będą szli już tylko na zwycięstwo.18.04.2015
WAŻNA INFORMACJA DLA KANDYDATÓW DO SZKOŁY!!

UKS Lider Włocławek informuje zawodników, którzy zostali pozytywnie zaopiniowani przez klub po testach sprawnosciowych w dniu 2.04.2015 oraz ich opiekunów prawnych o koniecznosci skontaktowania się z Zespołem Szkół Akademickich we Włocławku /tel. 660 716 609/ celem potwierdzenia zapisu ucznia do Gimnazjum bądź Liceum Sportowego przy tej placówce.17.04.2015
weekend na wyjeździe

W kolejny weekend zawodnicy Lidera rozgrywają pięć spotkań na wyjeździe, jeden na miejscu.
piątek
orlicy rozegrają spotkanie z Sadownikiem Waganiec godz. 17.30

sobota
seniorzy jadą do Sparty Janowiec mecz rozpoczyna się o godz. 17.00

niedziela
cztery zespoły jadą do Bydgoszczy
junior starszy - mecz z Chemikiem o godz. 14.00
junior młodszy - mecz z Chemikiem o godz. 16.00
trampkarz - mecz z Zawiszą o godz. 13.00
młodzik - mecz z Zawiszą o godz. 15.00


16.04.2015
Orlicy II znów górą

W czwartek 16.04.br Orlicy Lidera rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem pokonali zespół Włocłavi. Wynik meczu 8 : 4. Gratulujemy oby tak dalej.


foto. Zasada Darek


13.04.2015
Pełna dominacja Trampkarzy LIDERA w derbach z UKS 12 Włocławek


Drużyna UKS LIDER 2001 WŁOCŁAWEK nie miała problemów z wygraniem meczu derbowego w dniu 10.04.2015. Pomimo dużego zaangażowania zawodników Dwunastki co chwila było gorąco pod ich bramką. MBP spotkania został Adam Kujawski, który strzeli cztery bramki a także przy czterech asystował.
UKS LIDER 2001 WŁOCŁAWEK  13 – UKS 12 WŁOCŁAWEK 2
Skalski br.34’ k.( Biernacki) – Kozłowski br. 66’(Jóźwiak ), Bielawski, Czyżewski, Ginczelewski br. 68’, Krzyżański br. 30’ as 14’,Kujawski br. 12’,14’,25’,61’ as. 10’,16’, 30’,68’,  Surmacki (Lange),  Kacperski br. 52’,57’(Kowalewski ), Perwenis br.10’(Śmiechowski), Lipkowski 16’, 28’  


13.04.2015
Udany początek ligi orlika

W swoim pierwszym meczu ligowym w rundzie wiosennej /10.04.2015/ zespół orlików Lidera pokonał drużynę Młodej Włocławianki 9:5. Od początku meczu nasza drużyna uzyskała przewagę. W pierwszych 20 minutach Lider zdobył dwa gole i stworzył kilka bardzo dogodnych sytuacji. Po strzeleniu drugiej bramki chłopcy zbyt szybko uwierzyli, że jest już ”po meczu” i po kilku indywidualnych błędach niespodziewanie stracili trzy gole. Po przerwie ponownie nasz zespół posiadał inicjatywę ale to drużyna gości  wyprowadziła kontratak po którym strzeliła czwartego gola. To podziałało mobilizująco na drużynę Lidera, bo później przewaga na boisku wreszcie została udokumentowana strzelaniem goli. Nasz zespół kolejno siedmiokrotnie pokonał bramkarza rywali, z tego kilka goli padło po bardzo składnych akcjach. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem orlików Lidera 9 : 5.
Drużyna Lidera wystąpiła w składzie: Kacper Nowak, Antek Zasada, Igor Trzciński, Olaf Pietrzak, Adrian Czarnecki, Kacper Orliński, Jakub Orliński, Mateusz Piwiński, Bartek Buliński, Miłosz Bladoszewski.


13.04.2015
   Letni obóz sportowo rekreacyjny na Słowacji - Wakacje z Liderem 2015

  

UKS Lider Włocławek organizuje letni obóz sportowo rekreacyjny na Słowacji w Rajeckie Teplice – Kunerad Horsky hotel Paradise. Termin obozu - 11.07. do 21.07.2015 /  24.07. do 03.08.2015. Ilość miejsc ograniczona. Zwrot deklaracji do 22.04.2015 r. /deklaracja w zakładce do pobrania/

Ośrodek  "Paradise" znajduje się w paśmie górskim Malej Fatry, 18 km od miasta Žilina i 4 km od uzdrowiska Rajeckie Teplice, w dzielnicy Kunerad, w spokojnym i cichym miejscu, w środowisku czystym ekologicznie. W pobliżu duże letnie basen Laura i Weronika, termalnie źródła Afrodyta ,lub inne ciekawe atrakcje dla turystów, trasy rowerowe, szlaki turystyczne. Obiekt usytuowany jest w lesie iglastym, na wysokości 600 m n.p.m. 7 km od szczytu Wielka Łąka (1455 m n.p.m.)


Do dyspozycji zawodników:
pokoje  2,3,4 osobowe
3 posiłki dziennie , napoje do posiłków
treningi na boisku trawiastym
boisko do piłki siatkowej
sala kominkowa 150 m2, bilard, piłkarzyki
ognisko z pieczeniem kiełbasek
całodobowa opieka lekarza
opieka koordynatora


ZAPLANOWANE ATRAKCJE:
wyjazd na baseny Laura Rajeckie Teplice, zwiedzanie Rybnej Baszty i jeziorka, zwiedzanie najpiękniejszego zamku na Słowacji w Bojnice, Cicmany skansen, wyprawa turystyczna na szczyt Wielka Laka 1455 m.n.p., wycieczka piesza na ruiny zamku Kunerad, Aquapark „Weronika” w Rajcu, wycieczka do Żiliny


Koszt pobytu na obozie wynosi 950 złotych.
Termin wpłaty :
I wpłata do 30.04.2015 – 350,00 zł
II wpłata do 31.05.2015 – 300,00 zł
III wpłata do 30.06.2015 – 300,00 zł
Wpłata na konto BGŻ  87 2030 0045 1110 0000 0036 3550.
Wszyscy uczestnicy zostaną ubezpieczeni od NW.
Ilość miejsc ograniczona. Zwrot deklaracji do 22.04.2015 r.13.04.2015
WALNE ZEBRANI
E SPRAWOZDAWCZE członków UKS Lider Włocławek

Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego LIDER Włocławek uprzejmie zaprasza na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się 27 kwietnia 2015 roku o godz. 17.00 w sali konferencyjnej ul. Leśna 53a, Włocławek. Tematem przewodnim zebrania będzie przyjęcie bilansu za rok 2014 oraz wybór nowego Zarządu07.04.2015
Testy sprawnosciowe do klasy I usportowionej oraz IV piłkarskiej


Przypominamy, że Uczniowski Klub Sportowy Lider Włocławek wraz z Zespołem Szkół nr 11 we Włocławku planuje uruchomić od nowego roku szkolnego 2015/16 klasy sportowe dla chłopców w rocznikach:
- 2005; klasa IV-ta piłkarska z codziennymi zajęciami sportowymi w ramach lekcji do południa,
- 2008; klasa I-wsza usportowiona z zajęciami sprawnosciowo - piłkarskimi, 3/4 razy w tygodniu bezposrednio po lekcjach.

Zapraszamy chłopców wraz z rodzicem/opiekunem prawnym w następujących terminach:
-
rocznik 2005; dnia 21.04.2015 /wtorek/ o godz. 17.00 na boisku "orlik" przy ZS nr 11, Włocławek ul. Papieżka 89
- rocznik 2008; dnia 27.04.2015 /poniedziałek/ o godz. 17.00 na boisku ze sztuczną trawą przy Hali Mistrzów we Włocławku ul. Chopina

W ramach tych zajęć odbędą się testy sprawnosciowe, na które nalezy zabrać odpowiedni strój sportowy i obuwie przydatne na sztuczną trawę. Bezposrednio po sprawdzianach planowane jest spotkanie rodziców/opiekunów prawnych z przedstawicielami szkoły i klubu.
Prosimy również o dokonanie wczesniejszych /najpóźniej do 17.04. br./ zapisów na testy u trenera koordynatora klubu tel. 661 695 01008.04.2015
Młodzicy Lidera wygrywają ze Spartą

Świąteczny weekend był szczególny dla młodzików naszego klubu. W sobotę (15. Kolejka) zmierzyli się na wyjeździe z wiceliderem Kujawsko-Pomorskiej Ligi Młodzików, zespołem Sparty Brodnica. Spotkanie od samego początku meczu układało się pod dyktando gości, którzy sukcesywnie zdobywali bramkę po bramce, podkreślając swoją przewagę. Już w 4’ meczu na listę strzelców wpisał się Dawid Ormiński, który strzelił bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. Już 4 minuty później ten sam zawodnik asystował przy bramce Dawida Bulińskiego. Kolejną bramkę po asyście Wojciecha Bonkowskiego w 27’ zdobył Szczepan Martynowski. To jednak nie był koniec, bo już w 27’ swojego gola strzelił Bonkowski (asysta Wiktor Kasprzyński). Jeszcze przed przerwą nasi zawodnicy stracili gola do szatni, lecz nie miało to większego znaczenia w przekroju całego spotkania. Tuż po przerwie gospodarze rzucili się do odrabiania strat i po rzucie rożnym zdobyli bramkę na 4:2. Podrażnieni młodzi piłkarze Lidera rzucili się do ataku, a na skutki nie trzeba było długo czekać. W 42’ na listę strzelców wpisał się ponownie Buliński i ponownie asystował Ormiński. 10 minut później Buliński po raz kolejny strzelił bramkę po rozegranym rzucie rożnym i było już 2:6. Minutę później straciliśmy bramkę, jednak wynik spotkania w 56’ ustalił Buliński, któremu po raz trzeci w tym meczu asystował Ormiński. Warto podkreślić, że bardzo pewnym punktem w tym meczu był nasz bramkarz Patryk Krukowski. Udowodnił to między innymi broniąc rzut karny.

 Wynik spotkania:     Sparta Brodnica 3 – 7 Lider Włocławek.
Bramki:      30’,33’,53’    –    Ormiński (4’), Buliński (8’,42’,52’,56’), Martynowski (24’), Bonkowski (27’)

Skład: Krukowski Patryk – Zalewski Klaudiusz, Karkosik Jakub, Martynowski Szczepan – Wiśniewski Hubert, Hejmanowski Jakub – Buliński Dawid, Bonkowski Wojciech, Ormiński Dawid, na zmiany weszli: Olkowski Emil, Goździecki Miłosz, Madajczyk Julian, Wędołowski Miłosz, Kasprzyński Wiktor, Jaroń Wiktor06.04.2015
Wyjazdowy weekend zespołów UKS LIDER Włocławek


W ten swiąteczny weekend zawodnicy UKS Lider rozegrali swoje kolejne spotkania ligowe. W piątek 03.04.2015 zaczęli młodzicy meczem o godz. 12:00 ze Spartą Brodnica, o godz. 14:00 zagrali trampkarze również ze Spartą Brodnica.W Grudziądzu o godz. 12:00 juniorzy młodsi Lidera rozegrali spotkanie z Olimpią Grudziądz. W Toruniu o godz. 15:00 zmierzyli się juniorzy starsi UKS Lider z Elaną Toruń. Na zakończenie w sobotę o godz. 14:00 w Zbrachlinie seniorzy UKS Lider spotkali się z Sadownikiem Waganiec.

Wyniki powyższych spotkań są następujące:

młodzicy Sparta Brodnica - UKS Lider 3:7
trampkarze Sparta Brodnica - UKS Lider 0:2
juniorzy młodsi Olimpia Grudziądz - UKS Lider 2:2
juniorzy starsi Elana Toruń - UKS Lider 2:6
seniorzy Sadownik Waganiec - UKS Lider 4:1
                                                                          


02.04.2015
testy motoryczno - sprawnosciowe i nabór
do UKS Lider oraz klas gimnazjalnych i licealnych Szkół Mistrzostwa Sportowego ZSA

W dniu dzisiejszym od godz. 10:00 odbyły się testy motoryczno - sprawnosciowe dla zawodników UKS Lider oraz przyszłych uczniów SMS Zespołu Szkół Akademickich. Spotkanie odbyło się dwutorowo; podczas gdy zawodnicy udali się wraz z trenerami na boiska celem przeprowadzenia testów, w tym samym czasie odbyło się spotkanie informacyjne rodziców z Dyrektorem Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZSA oraz Prezesa klubu na sali konferencyjnej.
Testy przebiegały prawidłowo i zadowolająco. Trener koordynator zauważył, że przyszli zawodnicy wykazują duże zdolnosci piłkarskie, odznaczają się dobrą motoryką i wysoką sprawnoscią. Łącznie prz
etestowno 42 kandydatów m.in. z Kłodawy, Krośniewic, Chodcza, Inowrocławia, Pakości, Brześcia oraz Włocławka.
Po zakończonych testach, ok. godz. 12:30 chłopcy udali się na obiad.

O godz. 13:30 nastąpiło oficjalne zakończenie wraz z ogłoszeniem listy zawodników, którzy pomyślnie przebrnęli przez testy. Prezes Klubu wręczył wszystkim uczestnikom gadżety z logo LIDERA. Należy podkreslić, że obserwatorami tego wydarzenia byli również Prezes i trener z Kłodawy, którzy zachwycili sie organizacją i przebiegiem testów (profesjonalizm i otoczeniem bardzo troskliwą opieką zawodników). W związku z powyższym, nastąpiła obustronna deklaracja podpisania umowy o współpracy między naszymi klubami.01.04.2015
Życzenia Wielkanocne
31.03.2015
Wiosną wracamy na boiska

Informujemy, że okres zimowy zakończył się. Wszystkie treningi wracają na boiska OSiR oraz Orlik. Szczegóły u poszczególnych trenerów.

31.03.2015
"Całoroczne szkolenie dzieci i młodzieży w UKS Lider Włocławek"

Miło nam jest poinformować, że w dniu dzisiejszym w Zarządzeniu Prezydenta Miasta Włocławka /nr80/2015/ ogłoszono wyniki otwartego konkursu ofert nr 1 na realizację zadania publicznego w zakresie kultury fizycznej w 2015 roku przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w sferze kultury fizycznej według których, UKS Lider Włocławek otrzymał dotację na "Całoroczne szkolenie dzieci i młodzieży w UKS Lider Włocławek" w kwocie 29.000,00zł.
Dziękujemy za zaufanie i docenienie naszej dotychczasowej pracy oraz wkładu naszego trudu. Cieszymy się, że z roku na rok kwota dofinansowania zwiększa się. Swiadczy to, iż miasto zauważa nasze starania zmierzające do ciągłego rozwoju klubu na rzecz popularyzowania sportu wsrod dzieci młodzieży.
Jestesmy przekonani, że potrzeba jeszcze trochę czasu, nim przestanie na nas ciążyć piętno poprzedniego Zarządu. Liczymy, że zdobyte zaufanie będzie procentować a nasi zawodnicy nadal będą zdobywać w klubie najwyższe umiejętnosci piłkarskie. Z poparciem obecnych władz w miescie, jestesmy w stanie zbudować klub, który będzie Liderem włocławskiej młodzieżowej piłki nożnej.

30.03.2015
kolejne punkty na koncie Lidera


W sobotę zebralismy łącznie 4 punkty;
1.
Wyraźną optyczną przewagę naszej drużyny w 71' na bramkę zamienił Mateusz Dewil. Niestety seniorzy pozwolili wyrównać przeciwnikowi stan meczu dopuszczając do utraty bramki już w 74'  W wyniku błędu obrońcy nasz bramkarz /debiutujący w barwach Lidera Tomasz Sawicki/ zmuszony był do agresywnego wyjscia w stronę piłki, doprowadzając z napastnkiem Zjednoczonych w polu karnym. Sędzia podyktował rzut karny, który na wyrównującą bramkę zamienił przeciwnik.
Lider - Zjednoczeni Piotrków 1-1
Sawicki, Dobruń, Pietrzak, Wrzesniewski, Zasada, Bobrowski, Frątczak, Różański, Szablewski, Dewil, Pyczka, Wiliński, Zasada M., Żołnowski, Grabowski, Zieliński T.

2.
Przyjemnych, sportowych wrażeń dostarczył mecz juniorów starszych. Zawodnicy nie zawiedli i po raz kolejny zwyciężyli. Michał Łazarski zdobył 3 bramki w tym spotkaniu [33m-rzut wolny,86 i 90m]

Lider-UKS SMS Włocławek 3-0
Skład;Paweł Gołębiowski-Szymon Jagielski,Adrian Podolski,Oskar Kubarski-Łukasz Strużewski[75m-Dominik Gajewski],Robert Majewski,Filip Macierzyński,Norbert Więtczak,Jan Kołodziejski-Janusz Olach[83m-Patryk Sujecki],Michał Łazarski

3.
Po dobrym meczu nasi juniorzy niestety ulegli rywalowi tracąc bramkę jeszcze w pierwszej połowie spotkania po błędzie wynikającym z braku komunikacji. W drugiej połowie nasza drużyna miała kilka dogodnch sytuacji do wyrównania stanu meczy, ale niestety po raz kolejny zawiodła skuteczność.

Lider- UKS SMS Włocławek 0-1
Sujecki- Politowski, Krzyżański, Piński, Biernacki- Rybicki, Jastrzębski, Statkiewicz, Duczyński, Skalski(70' Lipka)- Tulimowski


W niedzielę trampkarze Lidera rozgromili zawodników Włocłąvi uzyskując wynik 14:0


27.03.2015
weekend sportowych emocji


W ten weekend zawodnicy Lidera rozgrywają 5 spotkań - wszystkie w roli gospodarza. Pierwsi w sobotę o godzinie 10tej wyjdą na boisko zawodnicy V-ligowca, ktrórzy zmierzą się ze Zjedoczonymi Piotrków. Zawodnicy potrzebują wygranej jak nigdy dotąd, 3pkt w tym spotkaniu dadzą nam nadzieję na odbicie od dna. Życzymy Wam chłopcy powodzenia jest Wam potrzebne.

Przypominamy spotkanie seniorów odbędzie się:
28.03.2015 /sobota/ 10:00
Lider Włocławek -Zjednoczeni Piotrków/ Seniorzy V liga kl. okręgowa
Oprócz seniorów mamy dla naszych kibiców i fanów jeszcze cztery inne ciekawe spotkania:


28.03.2015 /sobota/ 12:00
Lider Włocławek - UKS SMS Włocławek/
liga woj. juniorzy starsi

28.03.2015 /sobota/ 14:00
Lider Włocławek - UKS SMS Włocławek/
liga woj. juniorzy młodsi

29.03.2015 /sobota/ 14:00
Lider Włocławek - Włoclavia / liga woj. trampkarze


29.03.2015 /sobota/ 15:50
Lider Włocławek -Włocłavia /
liga woj. młodzików
22.03.2015
Kolejny nasz wychowanek w reprezentacji!!!


Powołanie do reprezentacji U 15 prowadzonej przez Roberta Wójcika na mecze z Finlandią i Słowacją otrzymał Patryk Biesiadziński wychowanek UKS LIDER Włocławek, obecnie zawodnik Lecha Poznań. Mecze odbęda się 15 i 16 kwietnia w słowackim Senecu. Patryk przez sześć lat był zawodnikiem LIDERA, życzymy mu wielu sukcesów i pięknych bramek.foto: Natalia Rosińska

22.03.2015
Oddaj 1% - pomóż rozwijać talenty piłkarskie!!!

Oddając 1% podatku dla Lidera, przy rozliczeniu PIT pomagasz rozwijać piłkarskie talenty, zostajesz mecenasem naszych sukcesów.


21.03.2015
UKS LIDER rozpoczął rundę wiosenną

Uczniowski Klub Sportowy Lider w ten weekend rozpoczął rundę wiosenną. W sobotę odbyły się trz mecze.

godz.12.00 Liga wojewódzka junior starszy grupa A

Lider Włocławek-Unia Janikowo 8-2[2-0]
Bramki;Michał Łazarski-3,Janusz Olach-2,Norbert Więtczak-1[rzut karny],Robert Majewski-1,Jan Kołodziejski-1

Skład;Paweł Gołębiowski-Oskar Kubarski
, Adrian Podolski,Patryk Sujecki[46m-Adam Grabowski]-Łukasz Strużewski[55m-Dominik Gajewski],Robert Majewski,Filip Macierzyński,Norbert Więtczak,Jan Kołodziejski-Janusz Olach,Michał Łazarski


godz.14.00 Liga wojewódzka junior młodszy grupa A

L
ider Włocławek-Sparta Brodnica 1-2[1-1]
Bramka;Dawid Duczyński[28m]

Skład;Krystian Rosiak-Mateusz Politowski,Gracjan Piński,Mateusz Krzyżański,Michał Biernacki-Patryk Skalski[ż.k.],Cezary Kamiński[46m-Robert Jakubowski],Michał Statkiewicz,Dawid Duczyński,Kamil Rybicki-Michał Tulimowski[73m-Filip Korpalski]


godz.15.00 Liga okręgowa senior V gr. B
Dąb Barcin - Lider Wlocławek 3:2[2:1]
Bramki: Mateusz Dewil[44m], Tomasz Szablewski [1k]
Skład: Zieliński, Wrzesniewski, Zasada D, Dobruń, Pietrzak, Różański, Frątczak [55'Wiliński], Szablewski, Bobrowski, Dewil, Pyczka, Sawicki, Głąbicki, Żołnowski15.03.2015
IX edycja Lider Kar-Pol Cup pełna sukcesówW ostatnim tygodniu Włocławek opanowali młodzi piłkarze z Polski, Ukrainy i Łotwy. Od czwartku na boiskach ze sztuczną trawą rozgrywana była kolejna, już IX edycja prestiżowego Międzynarodowego Turnieju Lider Kar-Pol Cup 2015.
Przygotowania do turnieju rozpoczęły się we wrzesniu ubiegłego roku, kiedy to rekrutowano zespoły. W bardzo szybkim czasie powstała lista rezerwowa, z której w zasadzie nie skorzystano, ponieważ ilosc chętnych stanowczo przewyższała przewidywaną regulaminem liczbę uczestników. Na początku lutego b.r. odbyło się uroczyste losowanie grup. Lider trafił do grupy A razem z Jagiellonią Białystok, Calisią Kalisz oraz FK Liepāją z Łotwy. Pozostałe grupy:
Grupa B
Mosir Opole
Błękitni Wronki
Zawisza Bydgoszcz
Top 54 Biała Podlaska
Grupa C
UKP Zielona Góra
SMS Łodź
Cracovia Kraków
Motor Lublin
Grupa D
Salos Szczecin
KKP Korona Kielce
Kadra K-PZPN Bydgoszcz
Karpaty Lwów
Grupa E
Miedź Legnica
GOSSM Wągrowiec
Rozwój Katowice
FC Opir Lwów
Grupa F
AP 21 Kraków
Polonia Warszawa
Sandecja Nowy Sącz
Karpaty II Lwów

Podczas tegorocznych spotkań do piłkarskich zmagań stanęły łącznie 24 zespoły, które rozegrały 120 meczów, to bllisko 4000 godzin. Umiejętnosci zawodników były znakomite, a poziom bardzo wysoki. Zgromadzeni kibice mimo różnych kaprysów pogody obserwowali zacięte spotkania, w których srednio padały prawie dwa gole na mecz. Od początku niezwykłą siłę i przygotowanie pokazywało kilka zespołów, które aspirowały do zdobycia najwyższych not. Ostatecznie to Zawisza Bydgoszcz okazała się najlepszym z najlepszych.

Na nasz piłkarski festiwal do Włocławka przyjeżdżają skauci łowcy talentów z Anglii i Włoch oraz trenerzy Kadry Polski między innymi Legii Warszawa. Mamy nadzieję, że i tym razem obserwacje zmagań na boisku zaowocują wyjątkowymi propozycjami dla zawodników.

Zorganizowanie tego turnieju oczywiscie jest nie lada wyzwaniem, i niezależnie od tego, iż była to już jego dziewiąta edycja, to organizatorzy musieli bardzo skupić się na zadaniu i stworzyć po raz kolejny niepowtarzalny klimat piłkarski w miescie. Ulokowanie zawodników w hotelach, zapewnienie wyżywienia i stworzenie odpowiednich warunków sportowych a także zapewnienie rozrywki oraz niezapomnianych doznań jest zawsze priorytetem organizatorów i sponsora. Ze szczególną sympatią przywitalismy reprezentację Ukrainy. Miło było oglądać na twarzach tych chłopców usmiechy oraz podziwiać ich zaangażowanie, sportową rywalizację mając na uwadze trudną sytuację gospodarczo-polityczną w ich kraju. Mamy nadzieję, że kilka dni pozwoliły im na chwilę oderwać się od codziennych problemów.

Podczas turnieju UKS Lider zorganizował m.in. cztery imprezy towarzyszące:

kiermasz odzieży i sprzętu sportowego „ZINA liderem w produkcji i dostawie odzieży sportowej oraz sprzętu”
akcja poboru krwi „zostań liderem, oddaj krew z LIDEREM”
prezentacja aut Toyoty „Hybryda LIDEREM motoryzacji”
pokaz oraz warsztaty szkoleniowe z mistrzem Polski w Freestyle Football Dawidem Krzyżowskim

- Jestesmy zadowoleni z przebiegu tych imprez. Zainteresowanie spełniło nasze oczekiwania, szczególnie kiermasz i zajęcia z freestyle cieszyły się największą atrakcyjnoscią. Warto nadmienić, że zawodnicy w ramach uczestnictwa w turnieju mogli korzystać z basenu i sauny.
Zapewne niezapomniany pozostanie finał turnieju. Mecze o 1 i 3 miejsce rozegrane zostały na płycie głównej stadionu OSiR. Zawodnicy dostarczyli nam wielu emocji sportowych, poziom gry był niezwykle wyrównany i dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę tego turnieju. Cieszymy się, że pogoda była przyjazna i właśnie tego dnia gralismy na murawie dzięki uprzejmosci Dyrektora OSiR, Pana Sieraczkiewicza.
Nowoscią podczas tegorocznych rozgrywek była bezposrednia transmisja internetowa meczów. To był strzał w dziesiątkę, po raz pierwszy Lider Kar-Pol Cup był dostępny dla szerszego grona kibiców. W sobotę zarejestrowano ponad 2300 odbiorów, natomiast w niedzielę około 1400. Oglądano nas w:
Polsce 3114 wejsc
Francji 114 wejsc
Brazyli 70 wejsc
Hiszpanii 74 wejscia
Argentynie 27 wejsc
Ukrainie 39 wejsc
USA 17 wejsc
Niemczech 16 wejsc
Szwecji 9 wejsc
a także w Rosji, Słowacji, Włoszech i innych.

Na ceremonii zakończenia goscilismy m.in. Prezydenta Miasta Włocławka dr Marka Wojtkowskiego, Eugeniusza Nowaka – Prezesa KPZPN oraz wiele innych ważnych osobistosci. Tak szerokie grono honorowych gosci swiadczy o poparciu dla naszej inicjatywy. Po raz kolejny Lider udowodnił, że jak się czegos bardzo chce to się udaje. Kar-Pol Cup to już nie jest zwykły turniej, to impreza o bardzo szerokim międzynarodowym zasięgu, swiadczy o tym choćby wspomniana wyżej oglądalnosc meczów na całym swiecie. Zebralismy mnóstwo gratulacji, usłyszelismy dużo miłych i dobrych słów. Wielu podobało się nie tylko samo granie, ale przede wszystkim to nasze pięknie położone miasto a także wyjątkowa baza OSiRu.

„W imieniu Polonii Warszawa 2001 oraz własnym chciałem bardzo podziękować za możliwość udziału w Waszym turnieju. pozostaje pod ogromnym wrażeniem zarówno organizacji całego przedsięwzięcia, jak i poziomu zaproszonych ekip. Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tej wspaniałej formy promocji miasta Włocławek (szczególne wyrazy szacunku dla Pana, który obsługiwał biuro zawodów - wpisywał wyniki, pełnił funkcję spikera itp.)
Pozdrawiam najserdeczniej.
Adam Krzyżanowski
P.S. Sposób zorganizowania ceremonii zakończenia, ilość gości honorowych oraz bogactwo nagród pozostaną na długo w mojej pamięci. Coś niesamowitego!”


„Akademia Piłkarska TOP 54 Biała Podlaska chciałaby podziękować organizatorom turnieju Lider KAR-POL Cup za zaproszenie, oraz wszystkim ludziom którzy przyczynili się do organizacji tego turnieju. Gratulujemy profesjonalnej organizacji całego turnieju i mamy nadzieję, że jeszcze odwiedzimy Wasze piękne miasto na kolejnych tego typu rozgrywkach. Dziękujemy! „


Podczas ceremonii zakończenia zostało wręczone wiele wspaniałych nagród. Szczególnie atrakcyjne nagrody przypadły w udziale wyróżniającym się zawodnikom; rowery górskie, konsola X-Box z grą FIFA, obóz treningowy w Chorwacji, piłka z podpisem Zbigniewa Bońka, oraz sprzęt bramkarski. Nagrody otrzymali również trenerzy najlepszych drużyn, a każda drużyna wyjechała ze sprzętem treningowym.
Na koniec należy dodać, że turniej nie odbyłby się gdyby nie uprzejmosc i zaangażowanie Dyrektora OSiR oraz jego pracowników. Szczególne podziękowania należą się również głównemu sponsorowi i patronowi turnieju firmie Kar-Pol Panu Karolowi Górczyńskiemu, który powiedział, że jego społecznictwo i chęć współpracy wynikają z dobrego serca i miłosci do piłki. - To ogromna radosc móc po raz kolejny widzieć szczęscie na twarzy tylu osób naraz – powiedział.
podziękowania kierowane są również do;
Prezydenta Miasta Włocławka – Marka Wojtkowskiego, przedstawiciela Zarzadu Województwa Kujawsko – Pomorskiego – Sławomira Kopyscia, Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniewa Bońka, Prezesa Kujawsko Pomorskiego Związku Piłki Nożnej – Eugeniusza Nowaka, Rektora Wyższej Szkoły Humanistyczno – Ekonomicznej – Stanisława Kunikowskiego, Dyrektora Zespołu Szkół Akademickich – Zbigniewa Suszyńskiego, Biura Podróży Turysta – Ryszarda Zielińskiego, dziękujemy firmom:
Salamander Window & Door Systems, KeSeM, Firma Transportowa Pa-wel, Gastro Bud Cierlicki, Superfos Poland, Przedsiębiorstwo Rolno-Spożywcze Józef Piecuch, MasDrob Marian Chojnicki, Drogtom, Auto Turbiak Jacek Turbiak, Lux Dom Krzysztof Mizgajski, Monitoring Baranowski, Ubezpieczenia Starzyński, Piekarnia Południe, Uzdrowisko Wieniec Sp. z o.o. , Tomadex s.c., Zina, Polskie Przetwory sp. z o.o., Hurtostal, Sangaz
a także niezwykle miłym i wyrozumiałym Paniom z Centrum Organizacji Pozarządowych i Informacji Turystycznej, Polskiego Czerwonego Krzyża i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Podziękowania kierowane są również do wszystkich trenerów, pracowników i Zarządu UKS Lider za wkład pracy i poswięconego czasu a także dla rodziców i wszyskich sympatyków oraz ludzi dobrego serca, którzy byli z nami podczas turnieju.
Na koniec należy dodać, że planowana jest kolejna X edycja tego turnieju, który odbędzie się 10-13 marca 2016.

Turniej w liczbach:
24 drużyny,
4 dni,
120 meczów,
168 bramek
blisko 4000 minut spędzonych na boisku


12.03.2015
LIDER KAR-POL CUP 2015 czas zacząć

Dzis punktualnie o godz. 12tej rozpoczynamy IX edycję Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Lider Kar-Pol Cup 2015. 24 zespoły "z górnej półki" rocznik 2001 i młodsi będą walczyć w 120 meczach na boiskach ze sztuczną trawą. Podczas tych czterech dni planowane jest również kilka imprez towarzyszących, m.in. pobór krwi w sobotę godz. 10-16, pokaz i warsztaty freestyle football przez mistrza Polski i finalistę mistrzostw Europy Dawida Krzyżowskiego w sobotę godz. 10-11, prezentacja Hybrydy Toyoty - Hybryda Liderem motoryzacji. Natomiast przez dwa dni, piątek i sobota w małej Hali OSiR odbywac się będzie kiermasz odzieży i sprzętu ZINA - wyjątkowe okazje, poniżej cen producenta.
Rozgrywki potrwają do niedzieli 15 marca. Przy sprzyjającej pogodzie zakończenie i wręczenie nagród odbędzie się na stadionie OSiR.
Serdecznie zapraszamy!!!

08.03.2015
Dzień Kobiet we Wzorcowni


Nasi zawodnicy nie samą piłką żyją, kochają też płeć piękną. Dlatego z przyjemnoscią reprezentacja naszego klubu w dniu wczorajszym, tj. 7 marca w godzinach popołudniowych wzięła udział w akcji Dzień Kobiet we Wzorcowni. Panowie rozdali 300 róż. Zainteresowanie było tak ogromne, że z planowanych 2 godzin kwiaty "rozeszły" się w niecałą godzinę. Drogie Panie, jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

              
08.03.2015
NIEPOKONANY UKS LIDER w 25-tym Ogólnopolskim Memoriale Juniorów Starszych w piłce nożnej imienia  Stanisława Tymowicza w Płocku


W turnieju wzięło udział pięć zespołów: SSM Wisła Płock, Unia Warszawa, UKS Lider Włocławek, Jeziorak Iława, Włókniarz Toruń, które grały systemem każdy z każdym, 30minut na mecz. Bezapelacyjnymi zwycięzcami okazali się zawodnicy Lidera Włocławek, którzy wygrali wszystkie spotkania.

mecz UKS Lider Włocławek 2-1 SSM Płock [bramki-Robert Majewski, Łukasz Strużewski],
mecz UKS Lider Włocławek 4-0 Jeziorak Iława [bramki-Michał Łazarski-2,Jan Kołodziejski,Mateusz Dewil],
mecz UKS Lider Włocławek 4-0 Włókniarz Toruń [bramki-Michał Łazarski-3,Janusz Olach]
mecz UKS Lider Włocławek 2-0 Unię Warszawa [bramki-Michał Łazarski,Janusz Olach]


       

Oprócz pięknego pucharu  i nagród w postaci sprzętu sportowego za zwycięstwo, do zawodników Lidera trafiły także nagrody indywidualne. Statuetkę Króla Strzelców  i buty piłkarskie Nike otrzymał Michał Łazarski[5 bramek w turnieju],a miano najlepszego zawodnika zespołu Lidera przypadło Adrianowi Podolskiemu, który w nagrodę otrzymał piłkę nożną Selecta i grę komputerową. "Jestem dumny z moich zawodników, po raz kolejny pokazali klasę i potwierdzili, że trening czyni mistrza. Szkolenie w UKS Lider przynosi pozytywne efekty. Memoriał Juniorów Starszych w Płocku to znacząca impreza w piłce nożnej a zdobycie najwyższego podium jest dla nas nagrodą za ciężką i dobrą pracę" - powiedział szkoleniowiec zespołu trener Janusz Piwoński


  Zespół UKS Lider reprezentowali;
bramkarze-Paweł Gołębiowski i Bartłomiej Traczyk
zawodnicy z pola;Adrian Podolski,Adam Dobruń,Oskar Kubarski,Szymon Jagielski,Dorian Różański,Patryk Sujecki,Robert Majewski-kapitan drużyny,Dominik Gajewski,Mateusz Dewil,Jan Kołodziejski,Łukasz Strużewski,Norbert Więtczak,Michał Łazarski,Janusz Olach
06.03.2015
Już nie długo Dzień Kobiet z Liderem

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, zawodnicy UKS Lider chcą przekazać wszystkich Paniom moc życzeń. "Nie tylko piłką człowiek żyje ;), kobiety są dla nas równie ważne" - powiedział jeden z zawodników. W związku z tym UKS Lider pragnie wraz z Wzorcownią zaprosić wszystkie Panie na kilka godzin relaksu i zapomnienia o codziennych obowiązkach. W sobotę 7 marca we Wzorcowni moc atrakcji. Wyjątkowym akcentem, który z pewnością umili Paniom zakupy będzie kwiatowy prezent, który w godz od 13.00 do 15.00 mogą otrzymać z rąk jednego z zawodników UKS Lider Wloclawek.

Wzorcownia i UKS Lider serdecznie zapraszają!!!05.03.2015
Powołanie do Kadry K-P ZPN

Miło nam poinformować, że Wydział Szkolenia Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej wsród zawodników rocznika 2002, na Międzynarodowy Turniej Kar-Pol Cup  2015 powołał 18 zawodników w tym między innymi naszego zawodnika Dawida Bulińskiego, wychowanka Rafała Bobrowskiego.  "Buli" szczerze gratulujemy i życzymy wielu wyjątkowych momentów na boisku.


05.03.2015
spotkanie informacyjne o
rekrutacji do klubu i oddziałów piłkarskich ZSA na nowy sezon i rok szkolny 2015/2016.


Dzis w godzinach popołudniowych w Szkole Mistrzostwa Sportowego Zespołu Szkół Akademickich przy Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej we Włocławku zrobiło się dosc tłoczno. Na zorganizowane spotkanie informacyjne dotyczące naboru do Gimnazujm i Liceum Mistrzostwa Sportowego przybyło blisko 90 osób. Wsród zainteresowanych byli przede wszystkim rodzice dzieci z roczników 2002 i 1999 ale również trenerzy z klubów konkurencyjnych. Miło nam, że tak licznie przybyli chętnie wysłuchali naszej oferty, a przeważająca liczba potwierdziła chęć udziału w testach.W zebraniu udział wziął dyrektor szkoły oraz przedstawiciele UKS Lider Włocławek. Na wstępie Dyrektor Zbigniew Suszyński zaprezentował ofertę szkoły, opowiedział o szerokich możliwosciach szkoły. Od wrzesnia dzieci otrzymają m.in. książki i wyprawki wartosci 900zł. Zostanie oczywiscie utrzymane m.in. dofinansowanie obozów oraz codzienny ciepły posiłek regeneracyjny. Szkoła w najbliższym czasie po przeszkoleniu odowiedniego personelu uruchomi bardzo nowoczesny gabinet rehabilitacji dla zawodników a także dobrze wyposażoną siłownię. Prezes klubu przedstawił historię i wizję klubu nt. szkolenia, opwiedział o możliwosciach klubu, oraz o jego współpracy ze szkołą. Natomiast trener koorydnator p. Andrzej Kolodziejski przedstawił sposób rekrutacji do szkół.
Warto w tym miesjcu przypomnieć, że z
awodnicy UKS Lider Włocławek występują aktualnie we wszystkich ligach wojewódzkich prowadzonych przez Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej zajmując w nich czołowe miejsca, a nasi wychowankowie realizują swoje sportowe marzenia w liczących się klubach w Polsce tj. Legia, Polonia Warszawa, Lech Poznań, Cracovia Kraków, Chojniczanka Chojnice, reprezentując również Polskę jak np.
- Robert Bartczak; Legia Warszawa reprez. U17
- Michał Szymczak; reprezentacja narodowa w Futsalu


Zajęcia treningowe odbywają się codziennie, do południa w ramach lekcji a szkoła zapewnia m.in.;
- wyprawki w sprzęt sportowy,
- dofinansowanie do obozów sportowych,
- codzienny pełnowartościowy posiłek w trakcie lekcji,
- dowóz autokarem na zajęcia treningowe lub lekcje
- możliwość mieszkania w bursie szkolnej
Pracujemy w oparciu o bardzo dobrą bazę treningową /obiekty włocławskiego OSiR-u/ kadrę trenersko-menadżerską /ogółem 12 trenerów/ z możliwością zajęć indywidualnych oraz treningów poszczególnych formacji.
Dobrą wiadomoscią dla rodziców zapewne była szeroka oferta szkoły, sukcesy klubu i deklaracja nowego trenera do współpracy ze szkołą. Jestesmy w trakcie rozmów, aby od wrzesnia w szeregi szkoleniowców w ZSA dołączył znany piłkarz i trener - Billy Abbott.
Na koniec spotkania rodzice zadawali pytania, na które otrzymywali wyczerpujące, zadowalające odpowiedzi.

Niezbędne informacje o klubie i przebiegu testów udzielą również:
- trener koordynator szkolenia: 661 695 010 / email: biuro@lider.wloclawek.pl


Zapraszamy na testy
wraz z rodzicem/opiekunem prawnym w następujących terminach:
I. Testy motoryczno-piłkarskie
1. 2 kwietnia 2015 /czwartek/ w godz. 10.00-15.00 Włocławek Hala Mistrzów i boiska ze sztuczną trawą
2. 7 kwietnia 2015 /wtorek/ w godz. 10.00-15.00 również w Hali Mistrzów – termin dodatkowy z koniecznością telefonicznego zapisu u trenera koordynatora klubu /661 695 010/
Przystępujący do testów powinni posiadać; strój sportowy, obuwie przydatne na sztuczną trawę, legitymację szkolną i przybyć pod opieką rodzica/opiekuna prawnego.

II. Bezpośrednio po testach ok. godz. 14.00; spotkanie z rodzicami/opiekunami chłopców, którzy zostaną zakwalifikowani przez komisję trenerską klubu – celem omówienia niezbędnych działań związanych z przyjęciem do UKS Lider Włocławek i Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Zespołu Szkół Akademickich we Włocławku.04.03.2015
Lider zaprasza!!!
Dni otwarte i nabór do klas sportowych w ZS nr 11

Uczniowski Klub Sportowy Lider Włocławek wraz z Zespołem Szkół nr 11 we Włocławku planuje uruchomić od nowego roku szkolnego 2015/16 klasy sportowe dla chłopców w rocznikach:
- 2005; klasa IV-ta piłkarska z codziennymi zajęciami sportowymi w ramach lekcji do południa,
- 2008; klasa I-wsza usportowiona z zajęciami sprawnosciowo - piłkarskimi, 3/4 razy w tygodniu bezposrednio po lekcjach.

Zapraszamy chłopców wraz z rodzicem/opiekunem prawnym w następujących terminach:
- rocznik 2005; dnia 21.04.2015 /wtorek/ o godz. 17.00 na boisku "orlik" przy ZS nr 11, Włocławek ul. Papieżka 89
- rocznik 2008; dnia 27.04.2015 /poniedziałek/ o godz. 17.00 na boisku ze sztuczną trawą przy Hali Mistrzów we Włocławku ul. Chopina

W ramach tych zajęć odbędą się testy sprawnosciowe, na które nalezy zabrać odpowiedni strój sportowy i obuwie przydatne na sztuczną trawę. Bezposrednio po sprawdzianach planowane jest spotkanie rodziców/opiekunów prawnych z przedstawicielami szkoły i klubu.
Prosimy również o dokonanie wczesniejszych /najpóźniej do 17.04. br./ zapisów na testy u trenera koordynatora klubu tel. 661 695 010

03.03.2015
Orlicy o Puchar Prezesa SSM Wisła Płock


W sobotę 28 lutego drużyna orlików wzięła udział w turnieju o Puchar Prezesa SSM Wisła Płock. Turniej rozegrany został na boisku pod balonem pneumatycznym w Płocku. W turnieju wzięło udział 14 zespołów. Początek turnieju w wykonaniu naszych zawodników był bardzo udany. W pierwszym meczu po bardzo dobrej grze chłopcy wygrali z Widzewem Łódź 1:0, w drugim spotkaniu dość łatwo poradzili sobie z Akademię Futbolu Tomasza Hajty 3:1. Trzeci mecz to wyrównany pojedynek zakończony porażką 0:1 z Wisłą Płock. Kolejnym rywalem był zespół z Płońska. W tym meczu nasi zawodnicy mięli ogromną przewagę, nie wykorzystali mnóstwa sytuacji podbramkowych i niestety przegrali 0:2 tracąc gole po strzałach z rzutów wolnych z dużej odległości. Kolejny mecz nasza drużyna rozgrywała po godzinnej przerwie. Niestety chłopcy grali już jakby ktoś im „odciął prąd” i po słabej grze ulegli Drukarzowi Warszawa i Diamentowi Zduńska Wola. W meczu o jedenaste miejsce w turnieju nasza drużyna wygrała z  Juventusem Soccer School z Torunia.
Cały turniej zakończył się zwycięstwem drużyny FC Barcelona Escola Varsovia, która pokonała w finale Diament Zduńska Wola 2:0.

W drużynie Lidera zagrali: Adam Żywiczka, Max Czarnecki-Evans, Antek Zasada, Igor Trzciński, Olaf Pietrzak, Bartek Buliński, Mateusz Piwiński, Szymon Kornacki, Kuba Orliński, Kuba Olszowy.
02.03.2015
Lider Kar-Pol Cup coraz bliżej

Nasz turniej coraz bliżej. W zakładce Kar-Pol pojawił się harmonogram. Mecze zaplanowane są od czwartku godz. 12tej do niedzieli godz. 14.30. Mecze finałowe w przypadku odpowiedniej pogody będą rozegrane na płycie głównej Stadionu OSiR. Na czas turnieju planujemy mnóstwo atrakcji m.in. trzy akcje:
"Zostań liderem, oddaj krew z liderem" - czyli pobór krwi w krwiobusie
"Toyota liderem hybrydy" - prezentacja wyjatkowej technologii motroyzacyjnej
"Zina liderem w produkcji i dostawie odzieży sport" - kiermasz odzieży, blisko tysiąc artykułów w wyjątkowych cenach producenta


Turniej już za tydzień ale już dziś możemy zdradzić mały sekret........ najlepszy zawodnik, najlepszy bramkarz i król strzelców w nagrodę otrzymają rowery górskie. Dodatkowo najlepszy zawodnik zostanie nagrodzony przez PZPN konsolą x-boxa natomiast król strzelców pojedzie na tygodniową wycieczkę do Hiszpanii......... Wśród zawodników każdej drużyny wybierzemy najlepszego, czyli 24 otrzyma zestawy od PZPN piłka, puzzle oraz szalik.........


01.03.2015
Turniej Lider Winter Kids Cup 2015 - ostatnie rozgrywki

W ostatni weekend w Hali Mistrzów było bardzo głosno, wesoło i przyjaźnie. 28.02. i 01.03 odbyły się ostatnie z rozgrywek popularnego w miescie turnieju Halowego Lider Winter Kids Cup 2015. Tym razem do rozgrywek stanęły zespoły z roczników 2002 oraz 2003.
W sobotę zobaczylismy potyczki 12 zespołów z Włocławka i okolic - aż 3 z nich to kluby włocławskie. Włocłavia, 12-tka oraz gospodarze UKS Lider. Ten turniej rozegrany był o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Akademickich przy WSHE Włocławek Pana Zbigniewa Suszyńskiego. Natomiast w niedzielnych zmaganiach również zagrało 12 zespołów w tym z Włocławka była 12-tka i gospodarz.

Turniej po raz kolejny udowodnił potrzebę organizacji takich imprez. Chęć uczestników była większa niż możliwosci klubu. Niestety trzeba było odmawiać ze względu na brak miejsc.  - Dla organizatora takich imprez to wyjątkowa sytuacja, tak naprawdę, swiadczy to o jakosci i profesjonalizmie. Potwierdziły to później słowa uczestników - powiedział Prezes Klubu Piotr Kwiatkowski. - goscie zadowoleni byli praktycznie ze wszystkiego; poziom rozgrywek, organizacja, wyżywienie oraz zakończenie turnieju. Już dzis potwierdzili swój udział w rozgrywkach za rok.

Zawodnicy nie tylko poznali nowych kolegów na boisku, ale nabrali przede wszystkim nowego doswiadczenia. Przekonali się, że w piłkę nożną warto grać również dlatego, ponieważ to sport który rozwija wiele czynności w organizmie człowieka. Piłkarz powinien mieć dobrze rozwinięty zmysł obserwacji, refleksu, a także umiejętność przewidywania. Oczywiscie cały czas propagowalismy zasadę fair play. Turniej to również okazja rozgrzewki przed rundą wiosenną.

Najwięcej emocji przyniosło zakończenie turnieju. Medale dla wszystkich, puchary dla każdej drużyny, nagrody i wyróżnienia dla najlepszych zawodników w zespole, oraz nagrody najlepszych z najlepszych.

Oczywiscie Turniej miał wyjątkowych sponsorów bez których nie dałoby się zorganizować tych potyczek. Serdecznie dziękujemy: Dyrektor ZSA p. Zbigniew Suszyński, Oxford School p. Martynowscy, Tesco, Zakład Dezynsekcji i Deratyzacji Rattus, Elitarne Studium Ochrony Delta, Balexpol, Hamar Benedykcińscy oraz Centrum Komputerowe Łazarski.

Poniżej wyniki:
2002 - sobota 28.02.2015
I- UKS LIPNO
II - AMATOR MASZEWO
III - DWUNASTKA WŁOCŁAWEK
IV - UNIA GNIEWKOWO
V - CUIAVIA INOWROCŁAW
VI - LIDER WŁOCŁAWEK
VII - WŁOCŁAVIA WŁOCŁAWEK
VIII - JEZIORAK ŻNIN
IX - SZKÓŁKA PIŁKARSKA PŁOCK
X - ELANA TORUŃ
XI - LTP LUBANIE
XII - VIKING ALEKSANDRÓWIII Lider Winter Kids Cup już w grudniu 2015
najlepszy bramkarz - Norbert Czerwiński - UKS Lipno
najlepszy zawodnik - Marcin Dorsz - 12 - tka Włocławek
król strzelców - Krystian Szczesniak - Amator Maszewo /8bramek/

2003 - niedziela 01.03.2015
I - ELANA TORUŃ
II - ORLIK PROMIEŃ KOWALEWO POMORSKIE
III - CUIAVIA INOWROCŁAW
IV - KUJAWIAK KOWAL
V - GOL BRODNICA
VI - BKS BYDGOSZCZ
VII - LKS ORZEŁ PIĄTKOWISKO
VIII - DWUNASTKA WŁOCŁAWEK
IX - UKS LIPNO
X - LIDER WŁOCŁAWEK
XI - AMATOR MASZEWO
XII - VIKING ALEKSANDRÓW
najlepszy bramkarz - Damian Pawewicz - Promień Kowalewo
najlepszy zawodnik - Mateusz Łęgowski - Gol Brodnica
król strzelców - Dawid Kwiatkowski - Promień Kowalewo


Turniej w pigułce;

5 rozgrywek
58 zespołów / ok. 800 uczestników - zawodników
58 pucharów
754 medale
15 statuetek
58 wyróżnień
ok. 99 nagród

177 meczy

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i chęć uczestnictwa w naszym Turnieju Halowym i czekamy na Was w tym samym miejscu za rok. A już dzis zapraszamy na Kujawy Cup 2015 w dniach 19-21 czerwca. Będziemy grać w 10 kategoriach wiekowych, to będzie wielkie swięto piłki nożnej na Kujawach.8.02.2015 - 01.03.2015
Lider niepokonany w sparingach podczas weekendu


W sobotę odbyły się spotkania kontrolne seniorów oraz juniorów starszych Lidera. Oba mecze zakończyly się wygraną gospodarzy.


Lider junior starszy 9-3 [6-0] Piast Bądkowo
Bramki zdobyli;Michał Łazarski-5,Janusz Olach-3,Robert Majewski-1
Skład
: P.Gołembiowski[46-B.Traczyk]-O.Kubarski[55-A.Grabowski],A.Podolski,P.Sujecki-Ł.Strużewski[55-

A.Korejwo],R.Majewski,N.Więtczak.D.Gajewski,J.Kołodziejski-J.Olach,M.ŁazarskiNatomiast w niedzielę sparing rozegrali juniorzy młodsi Lidera osiągając przewagę nad rywalem.

Lider 2-1 Unia Janikowo
Bramki: Statkiewicz, Rybicki
Skład: Sujecki- Politowski, Jastrzębski, Piński, Biernacki- Duczyński (40' zawodnik testowany), Tobjasz, Korpalski ( 40' Kamiński), Statkiewicz, Skalski ( 10' zawodnik testowany) (50' Rybicki)- Tulimowski (40' Jabłoński

25.02.2015
Ostatnie rozgrywki Lider Winter Kids Cup

Już w ten weekend tj. 28.02 i 01.03. w Hali Mistrzów odbędą się ostatnie z rozgrywek Zimowego Turnieju Halowego Lider Winter Kds Cup 2015. W rozgrywkach wezmą udział dzieciaki z rocznków 2002 i 2003. Wsród uczestników są zawodnicy Włocłavii i 12-tki. Harmonogram i podział grup w zakładce.
Zapraszamy do kibicowania już w sobotę od godz. 9 tej a w niedzielę od 8 rano.


24.02.2015
Kolejny mecz towarzyski Młodzików UKS Lider Włocławek

Tym razem podopieczni Rafała Bobrowskiego zmierzyli się z zespołem LTP Lubanie. Po wyrównanym meczu padł wynik remisowy 3 - 3, jednak trener nie był dziś zadowolony z postawy swoich zawodników. Po dobrej grze w pierwszej połowie, mimo prowadzenia 3 - 1 młodzi piłkarze nie potrafili dowieźć zwycięstwa do końca, na co złożyło się sporo błędów indywidualnych. Miejmy nadzieję, że to dobry "zimny prysznic" dla naszej młodzieży i w kolejnych spotkaniach będzie już tylko lepiej.
Warto podkreślić, że dla zespołu UKS Lider wszystkie 3 bramki strzelił Dawid Buliński, który otrzymał powołanie na konsultację kadry województwa Kujawsko - Pomorskiego 3.03.2015r.
Skład: Krukowski - Mańkowski, Bonkowski, Karkosik - Sznabel, Wiśniewski, Olkowski, Hejmanowski - Buliński
na zmiany weszli: Szymański, Kasprzyński, Goździecki, Madajczyk.21.02.2015
Orlicy grali w Arenie Futbolu w turnieju o Puchar Wyżyn


W sobotę 21 lutego drużyna orlików Lidera Włocławek wzięła udział w turnieju o Puchar Wyżyn rocznika 2004. Turniej rozgrywany był na sztucznym boisku pod balonem pneumatycznym w „Arenie Futbolu” w Warszawie przy ul. Koncertowej 4. W turnieju wzięło udział 16 zespołów. Rozgrywki grupowe nasi zawodnicy rozpoczęli doskonale pokonując drużynę UKS Perlejewo oraz Akademię Piłkarką 11 Legionowo. Po tych zwycięstwach chłopcy poczuli się zbyt pewnie i zupełnie nie wyszedł im mecz z Drukarzem Warszawa, który został przegrany. O wyjściu z grupy decydował bilans bramkowy pomiędzy trzema drużynami.  Do awansu do ćwierćfinału zabrakło naszej drużynie jednej bramki.
Ostatecznie orlicy Lidera zajęli 9 miejsce mając najlepszy bilans z zespołów, które zajęły trzecie miejsca w grupach. Trzeba dodać, że grupa w której graliśmy okazała się bardzo silna. Drużyny, które nas wyprzedziły czyli AP 11 Legionowo i Drukarz Warszawa zajęły odpowiednio 3 i 4 miejsce w całym turnieju. Zwyciężyła drużyna Widoku Skierniewice pokonując w finale Deltę Warszawa. Występ należy ocenić jako bardzo udany. Były to pierwsze w tym roku mecze naszych zawodników na trawie.  Po ponad trzech miesiącach gry na hali chłopcy grali jak równy z równym z drużynami, które w okresie zimowym robią to regularnie bądź na każdym treningu. Ponadto 3/4 zawodników naszej drużyny to chłopcy o rok młodsi.
W turnieju zagrali: Kacper Nowak, Antek Zasada, Kacper i Kuba Orlińscy, Olaf Pietrzak, Igor Trzciński, Bartek Buliński, Mateusz Piwiński, Adrian Czarnecki, Kuba Rakowski.

Kolejny turniej orlicy rozegrają już 28 lutego w Płocku, też na boisku pod balonem pneumatycznym. Rywalizować będą min. z polskimi szkółkami Barcelony i Juventusu.

22.02.2015
Sparing juniorów młodszych

W sobotę juniorzy młodsi Lidera rozegrali wyjątkowo interesujący sparing z Victorią Smólnik ustalając wynik na Lider 9-2 Victoria Smolnik. W spotkaniu wzięli udział Sujecki- Wędziński, Kaszewski, Pinski, Łącki- zawodnik testowany, Kaminski, Tulimowski, Urbański- Goszcz, Jankowski.


20.02.2015
Rośnie forma zawodników Lidera przygotowujących się do Międzynarodowego Turnieju KarPol Cup
rówieśnicy z Cracovii Kraków pokonani 3-1

Z każdym dniem trampkarze Lidera wykazują wyższą formę przygotowując się do piłkarskiego święta we Włocławku, które odbędzie się pomiędzy 12 a 15 marca 2015 roku na boiskach OSiR we Włocławku. Dowodem na to są wysokie miejsca w turniejach i dobra gra w sparingach z wymagającymi przeciwnikami. Czwarte miejsce pomimo kilku kontuzji w trakcie turnieju i braku czterech zawodników z pierwszego składu w turnieju Górnik Konin Cup  (półfinał przegrany w rzutach karnych z Mieszkiem Gniezno), a także trzecie miejsce w Skrwilno Cup w bardzo okrojonym składzie (mogło wystąpić tylko 7 zawodników) gdzie graliśmy z rok starszymi przeciwnikami. Ponadto Natan Lisowski otrzymał miano Najlepszego zawodnika turnieju.                                        
Przed obozem zdążyliśmy jeszcze zagrać sparing z lokalnym rywalem z ligi wojewódzkiej trampkarzy Włocłavią, wygrany 4-2 bramki Damian Kacperski 2x, Dominik Bielawski, Dawid Wojciechowski.  

Od 15 lutego zespół trampkarzy przebywa na obozie w Głuchołazach w Ośrodku  Wczasowym „Banderoza" gdzie oprócz codziennych treningów mieli zaplanowane cztery sparingi. Pierwszy z trampkarzami extraklasowej Cracovii Kraków wygrany 3-1 po dwóch bramkach Adama Kujawskiego  i jednej Dawida Krzyżańskiego. Mecz z naszą dużą przewagą obfitujący dużą ilość strzałów i składnych akcji w ataku i obronie. Drugi sparing wymagał od zawodników Lidera jeszcze więcej zaangażowania i koncentracji, ponieważ przeciwnik był starszy od naszych zawodników o 2-3 lata, a była to drużyna SMS Kraków. Przez większość spotkania to my kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku dwa razy wychodząc na prowadzenie 1-0 i 2-1 bramki Kacperski Damian i Wojciechowski Dawid. Niestety w ostatnich 10 minutach przewaga fizyczna przeciwnika uwidoczniła się i w tym okresie gry straciliśmy  dwie bramki. Pomimo porażki 2-3 to bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu w konfrontacji z juniorami młodszymi dobrej krakowskiej szkółki, która szkoli piłkarzy dla Wisły i Cracovii Kraków. Do rewanżu z drużyną Cracovii niestety nie doszło, ponieważ Trener naszych rywali z powodu choroby kilku zawodników nie zdecydował się na zagranie meczu w osłabionym składzie.  

Pozdrowienia z Obozu zimowego przesyła cała drużyna trampkarzy tj.
Skalski, Biernacki, Gromczewski, Błażejczyk – Charaszkiewicz, Karłowski, Stępczyński, Kompanowski, Czyżewski, Surmacki, Śmiechowski, Kowalewski, Kacperski, Kujawski, Krzyżański, Bielawski, Perwenis, Wojciechowski, Zasada, Kramkowski, Lange, Lipkowski, Kopaczewski.
  więcej foto w zakładce galeria

19.02.2015
Sparing młodzików Lidera z Salosem Poznań
podczas obozu sportowego

Młodzicy naszego Klubu również rozpoczęli przygotowania do ligi wojewódzkiej. Od 15 lutego zmagania odbywają się na obozie zimowym w Głuchołazach, na którym przebywać będą do niedzieli(22 luty). Zawodnicy odbywają dwa treningi dziennie, gdzie ciężko pracują zarówno w terenie, na  boisku jak i na sali gimnastycznej. Nie brakuje również odnowy biologicznej na pływalni, saunie, czy grocie solnej. W czwartym dniu zmagań młodzi piłkarze zmierzyli się w meczu sparingowym z zespołem Salosu Poznań. Piłkarze Lidera pokonali swoich rówieśników 3 – 1 po bardzo wyrównanym meczu.
UKS Lider Włocławek 3 – 1 Salos Poznań
Bramki dla UKS Lider: Wiśniewski Hubert 38’ (asysta Buliński Dawid), Wiśniewski Hubert 40’ (Mańkowski Kacper), Buliński Dawid 51’(Białachowski Michał).


więcej foto w zakładce galeria18.02.2015
- WYKORZYSTAJ SWOJĄ SZANSĘ -
UKS Lider i SMS ZSA rozpoczynają nabór do szkół mistrzostwa sportowego


Uczniowski Klub Sportowy Lider Włocławek wraz ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Zespołu Szkół Akademickich przy Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej we Włocławku informuje o rekrutacji do klubu i oddziałów piłkarskich szkoły na nowy sezon i rok szkolny 2015/2016.
Zapraszamy chłopców w rocznikach:
- 2002; do I klasy Gimnazjum Sportowego
- 1999; do I klasy Liceum Sportowego
wraz z rodzicem/opiekunem prawnym w następujących terminach:
I. Dnia 5 marca 2015 roku w sali nr 24 o godz. 17.00 w Zespole Szkół Akademickich, Włocławek ul. Okrzei 94a/ wejście od ul. Wyszyńskiego/, spotkanie z dyrektorem szkoły i prezesem klubu celem zwiedzenia budynku szkoły oraz zapoznania się z wizją SMS-u i UKS Lider

II. Testy motoryczno-piłkarskie
1. 2 kwietnia 2015 /czwartek/ w godz. 10.00-15.00 Włocławek Hala Mistrzów i boiska ze sztuczną trawą
2. 7 kwietnia 2015 /wtorek/ w godz. 10.00-15.00 również w Hali Mistrzów – termin dodatkowy z koniecznością telefonicznego zapisu u trenera koordynatora klubu /661 695 010/
Przystępujący do testów powinni posiadać; strój sportowy, obuwie przydatne na sztuczną trawę, legitymację szkolną i przybyć pod opieką rodzica/opiekuna prawnego.

III. Bezpośrednio po testach ok. godz. 14.00; spotkanie z rodzicami/opiekunami chłopców, którzy zostaną zakwalifikowani przez komisję trenerską klubu – celem omówienia niezbędnych działań związanych z przyjęciem do UKS Lider Włocławek i Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Zespołu Szkół Akademickich we Włocławku.

Chcesz wiedzieć więcej – odwiedź nasze strony internetowe:
Klub; www.lider.wloclawek.pl
Szkoła; www.szkoly.wloclawek.pl
lub znajdź nas na Facebook,u
Niezbędne informacje o klubie i przebiegu testów udzielą również:
- trener koordynator szkolenia: 661 695 010
- koordynator biura UKS Lider: 697 012 690 / email: biuro@lider.wloclawek.pl
17.02.2015
Intensywne przygotowania do rundy wiosennej

Zawodnicy Lidera w niedzielę we wczesnych godzinach rannych pojechali na zimowy obóz sportowy w Głuchołazach. Grupa 60 osób rozpoczęła intensywne przygotowania do rundy wiosennej. Zawodnicy - juniorzy, trampkarze i młodzicy - biorą czynny udział w treningach, które odbywają się 2-3 razy dziennie. Chłopcy pierwszego dnia rozegrali sparing z Cracovią Kraków pokonując ich 3:1. Oprócz pracy nad formą w ramach wypoczynku przed rundą wiosenną zawodnicy korzystają z licznych atrakcji, m.in.:  wyjazd na basen kryty - Ceska Ves /Czechy/, wycieczkę piesza na Górę Chrobrego 490m n.p.m., sesje w Jaskini Solnej, sanki i narty biegowe, rowery, dostęp do konsoli X-Box 360, dyskoteka, zimowe ognisko z kiełbaskami, karaoke, stoły do tenisa, siłownia, bieżnia, mini orlik, stanowisko do "wojny na sniezki", wypożyczalnia gier planszowych.

Szersza relacja nt. planu treningowego oraz fotorelacja z wycieczek do Czech i na Górę Chrobrego wkrótce.  


             

            
15.02.2015
Kolejne rozgrywki z cyklu Lider Winter Kids Cup 2015

W niedzielę 15 lutego od godziny ósmej 12 zespołów z całej Polski rywalizowało w Hali Mistrzów w kolejnym turnieju z cyklu Lider Winter Kids Cup 2015. Tym razem do boju stanęło 12 zespołów z rocznika 2006 i młodsi. Tak jak w poprzednim turnieju smiało możemy powiedzeć o sukcesie organizacyjnym klubu, jestesmy przekonani, że zdobylismy serca naszych uczestnikow i będą oni z przyjemnoscią wracać na nasze rozgrywki.
Dziękujemy naszym sponsorom za nagrody i puchary, a Pani Tatianie, przedstawicielce Tesco również za wręczanie nagród.


Sponsorami turnieju byli:
GASTROBUD, Centrum Szkoleniowe Służb Ochrony "DELTA",TESCO oraz Freeway Service


Poniżej klasyfikacja ostateczna:

1. AKADEMIA PIŁKARSKA REISSA KONIN
2.
UNIA JANIKOWO
3.
BKS CHEMIK BYDGOSZCZ
4.
SSM WISŁA PŁOCK
5.
POMORZANIN TORUŃ
6.
FOOTBALL ACADEMY PŁOCK
7.
UKS PIOTRKOVIA PIOTRKÓW TYB.
8. MGKS LUBRANIEC
9. LIDER I WŁOCŁAWEK
10. MKS METALOWIEC ŁÓDŹ
11.
ORLĘTA ALEKSANDRÓW KUJ
12. LIDER II WŁOCŁAWEK

najlepszy bramkarz - Igor SZAFRANEK -
UKS PIOTRKOVIA PIOTRKÓW TYB.
najlepszy zawodnik - Bartosz SZCZEPANKIEWICZ -
król strzelców - Bartłomiej WANDACHOWICZ -
UNIA JANIKOWO

a już za dwa tygodnie tj. 28.02 i 01.03 kolejne dwa spotkania - rocznik 2002 i 2003


więcej foto w zakładce

14.02.2015
Pierwszy turniej najmłodszych zawodników - czyli Widok Cup 2008 i młodsi za nami

W sobotę 14.02. najmłodsza grupa zawodników, tj. rocznik 2008-2009-2010 pojechała na halowy turniej piłki nożnej Widok Cup do Skierniewic. Dzieciaki bardzo przeżywały wyjazd, pilnie i jeszcze przed czasem przybyły na zbiórkę o 6 rano. Podróż przebiegła "spiewająco" :). Sam turniej dostarczył im wielu emocji, zobaczyli na jakim etapie są inni zawodnicy ale przede wszystkim swietnie się bawili, a co niektórzy ze zmęczenia ucinali sobie drzemki :). Nie ma co się dziwić, chłopcy rozegrali 10meczy, 10 minutowych. Kilka meczy udało im się wygrać, m.in. z zawodnikami z Warszawy.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali puchary za udział, pamątkowe zdjęcie oraz wiele atrakcyjnych gadżetów.
Gratulujemy i życzymy więcej takich występów.

 

    


więcej foto w zakładce

13.02.2015
Nagrody dla najlepszych

W dniu wczorajszym Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski wręczył nagrody najlepszym sportowcom i ich opiekunom oraz oficjalnie ogłosił skład Miejskiej Rady Sportu. Nagrody za uzyskiwanie najlepszych wyników sportowych otrzymało 69 zawodników i 24 trenerów. Wsród nagrodzonych znalezli się zawodnicy UKS Lider Włocławek. Jest nam niezmiernie miło, że Pan Prezydent  docenia nasz wkład w rozwój piłki nożnej w miescie. Krzewienie sportu i propagowanie zasady Fair Play wsród dzieci i młodzieży stawiamy sobie za priorytet. Takie wyróżnienia jakie dzis otrzymali nasi wychowankowie i ich szkoleniowcy motywują do dalszej i lepszej pracy. Gratulujemy serdecznie naszym chłopcom i ich trenerom oraz pozostałym laureatom.
Poniżej lista wyróżnionych;

zawodnicy:
1.Olach Janusz –wyróżniający się zawodnik w drużynie juniorów starszych,  I miejsce w lidze wojewódzkiej z szansami na awans do ligi centralnej,
2.Majewski Robert – czołowy zawodnik w drużynie juniorów starszych, I miejsce w lidze wojewódzkiej z szansami na awans do ligi centralnej,, UKS Lider,
3.Łazarski Michał – wicekról strzelców ligi wojewódzkiej juniorów starszych, drużyna zajmuje I miejsce
w lidze wojewódzkiej z szansami na awans do ligi centralnej,, UKS Lider,
4.Statkiewicz Michał – wyróżniający się zawodnik, lider zespołu, najlepszy asystujący, UKS Lider,
5.Błażejewski Mateusz- czołowy bramkarz w kategorii wiekowej trampkarz, drużyna zajmuje III miejsce w lidze wojewódzkiej, UKS Lider,
6.Czyżewski Bartosz – wyróżniający się zawodnik, reprezentant kadry woj. kujawsko-pomorskiego, UKS Lider,
7.Kacperski Damian – czołowy zawodnik w kategorii wiekowej trampkarz, reprezentant kadry woj. kujawsko-pomorskiego, UKS Lider,

8.Kujawski Adam – prawdziwy lider drużyny, reprezentant kadry woj. kujawsko-pomorskiego, UKS Lider
trenerzy:
1. Lipkowski Tomasz
2. Kopczyński Dariusz
3. Piwoński Janusz


więcej foto w zakładce galeria12.02.2015
Sportowy obóz zimowy w Głuchołazach

W niedzielę 15 lutego nasi zawodnicy z roczników 1997-2003 pojadą na sportowy obóz zimowy w Głuchołazach gdzie przez 8 dni będą aktywnie wypoczywać i przygotowywać formę do rundy wiosennej. Zbiórka dzieci w dniu 15 lutego /niedziela/ godz. 5.45 na parkingu pomiędzy Starą Halą a Basenem Delfin - wyjazd 6.00. Proszę o zabezpieczenie dzieci w  i suchy prowiant i ewentualnie w lek typu aviomarin.


11.02.2015
Zmiana drużyny w Lider Kar-Pol Cup 2015

Z przyczyn niezależnych, zespół Stomilu Olsztyn musiał zrezygnować z udziału w tegorocznym turnieju Lider Kar-Pol Cup 2015. W jego miejsce została powołana Akademia Piłkarska 21 Kraków T. Frankowskiego i M. Szymkowiaka. Warto podkreslić, iż trenerem zespołu z Krakowa jest Mariusz Jop 27 k-rotny reprezentant Polski, gracz m.in Wisły Kraków, Widzewa Łódź.


09.02.2015
IV miejsce w
turnieju Orlików o Puchar Prezydenta Miasta Zgierza

Po bardzo udanym sobotnim turnieju w Kłodawie, gdzie drużyna orlików Lidera rywalizowała z drużynami z woj. wielkopolskiego i zajęła II miejsce, w niedzielę w zmienionym składzie nasza drużyna pojechała na turniej do Zgierza gdzie wzięła udział w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Zgierza. Tym razem rywalizując z drużynami z woj. łódzkiego. W turnieju wzięło udział dziesięć drużyn.
Tak jak w kilku poprzednich turniejach nasza drużyna zdecydowanie wygrała rozgrywki grupowe wygrywając wszystkie mecze. W półfinale padł remis w meczu z drużyną Boruty Zgierz. O awansie do finału decydowały rzuty karne, w których lepsza okazała się drużyna gospodarzy. Ostatecznie nasza drużyna zajęła IV miejsce. Turniej wygrała Boruta pokonując w finale Start Łódź.
Podsumowując był to bardzo udany weekend dla drużyny orlików Lidera. W obu turniejach nasi zawodnicy dostarczyli kibicom (szczególnie rodzicom obecnym na trybunach) bardzo wielu emocji. Warto dodać, że były to turnieje rocznika 2004, a nasza drużyna składała się w większości z zawodników o rok młodszych.

W turniejach wystąpili: Kacper Nowak, Kuba Rakowski, Max Czarnecki-Evans, Adam Żywiczka, Kacper i Kuba Orlińscy, Igor Trzciński, Mateusz Piwiński, Bartek Buliński, Mateusz Kańczewski, Kuba Olszowy, Hubert Mgłowski, Szymon Woźniak, Miłosz Bladoszewski, Adrian Czarnecki, Antek Zasada, Olaf Pietrzak.

Kolejne turnieje orlicy Lidera będą rozgrywali już tylko na boiskach. Najbliższy już 21 lutego na „Arenie Futbolu” w Warszawie.


09.02.2015
ZIMOWY NABÓR DO UKS LIDER WŁOCŁAWEK

Uczniowski Klub Sportowy Lider Włocławek zaprasza wszystkie dzieci urodzone 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 na zajęcia sportowe z piłki nożnej.
09.02.2015
Kolejne rozgrywki LIDER WINTER KIDS CUP 2015


Już w tę niedzielę odbędą się kolejne rozgrywki LIDER WINTER KIDS CUP 2015. Poprzednie dwa spotkania okazały się sukcesem organizatorskim, liczymy, że i tym razem uda nam się zachwycić naszych go
ści. 15 lutego do walki o tytuł najlepszych staną zawodnicy z rocznika 2006. Turniej tradycyjnie odbędzie się w Hali Mistrzów i rozpocznie o godz. 8:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy do kibicowania, zapewniamy mnóstwo sportowych emocji.
Harmonogram rozgrywek oraz regulamin dostępne w zakładce Lider Winter Kids Cup

Poniżej lista uczestników:

GRUPA A
UKS PIOTRKOVIA PIOTRKÓW TYB.
BKS CHEMIK BYDGOSZCZ
POMORZANIN TORUŃ
SSM WISŁA PŁOCK
LIDER I WŁOCŁAWEK
ORLĘTA ALEKSANDRÓW KUJ


GRUPA B
LIDER II WŁOCŁAWEK
AKADEMIA PIŁKARSKA REISSA
KONIN
MKS METALOWIEC ŁÓDŹ
FOOTBALL ACADEMY PŁOCK
MGKS LUBRANIEC
UNIA JANIKOWO

Sponsorami turnieju są:
GASTROBUD, Centrum Szkoleniowe Służb Ochrony "DELTA",TESCO, Fabryka Fajansu Wlocławek Ewa Szanowska oraz Freeway ServicePoniżej lista uczestników rocznik 2002 - 28.02.2015


GRUPA  „A”
Amator Maszewo
Szkółka Płock
Viking Aleksandrów Kujawski
UKS Lipno
UKS Lider Włocławek
Włocłavia Włocławek


GRUPA „B”
Unia Gniewkowo
Jeziorak Żnin
Elana Toruń
Cuiavia Inowrocław
LTP Lubanie
Dwunastka Włocławek08.02.2015
znakomicie zakończony weekend

Dzis Juniorzy młodsi rozegrali sparing z juniorami Włocłavi. Wynik meczu UKS Lider Włocławek - Włocłavia Włocławek 2:1
bramki: Duczyński, Politowski
skład: Duczyński, Rosiak, Politowski, Jastrzębski, Piński, Krzyżański, Korpalski, Tobjasz, Skalski, Statkiewicz, Tulimowski / Sujecki, Lipka, Łącki, Kamiński, Jabłoński, Biernacki


07.02.2015
wyjątkowe gry kontrolne seniorów oraz juniora starszego

Niesamowitych wrażeń sportowych wraz wyjątkowym wynikiem dostarczyli nam w sobotnie południe juniorzy starsi Lidera. Zawodnicy rozegrali mecz kontrolny z liderem tabeli seniorów V ligii gr.II Łokietek Brześć Kujawski. Sparing należało by nazwać przestawieniem, w którym główną rolę zagrali juniorzy Lidera Włocławek a w szególności Michał Łazarski, który ustrzelił bramkę aż 7 razy. Należy dodać, że nasi chłopcy dzień wcześniej mieli studniówkę na której bawili się do białego rana :).
Ostatecznie wynik sparingu to UKS Lider Włocławek - Łokietek Brze
ść Kujawski 16:3 (5:3)

Bramki: Michał Łazarski-7, Janek Kołodziejski 4, Oskar Kubarski 2, Mateusz Dewil 1, Norbert Więtczak 1, A. Podolski 1,

SKŁAD; K.Rosiak, A.Sujecki, A.Korejwo, P.Sujecki, A.Podolski, O.Kubarski - D.Różański, N.Więtczak, R.Majewski, M.Dewil, J.Kołodziejski - M.Łazarski
foto i video tutaj:

http://wloclawek.naszemiasto.pl/artykul/lider-wloclawek-juniorzy-starsi-lokietek-brzesc-kujawski-16,3272621,artgal,t,id,tm.html


Równie wyjątkowy okazał się mecz naszych seniorów. Panowie zagrali przeciwko LKS Ostrovia Ostrowy (A klasa III gr. Łódzka) i przerwali złą passę. Miejmy nadzieję, że osiągnięty dzi
ś wynik to dobra wróżba na rundę wiosenną.

UKS Lider Włocławek - Ostrovia Ostrowy 6:1 (0:0)

Bramki: Kamil Pyczka 4, Adam Dobruń, Rafał Bobrowski.
Skład:Żołnowski, Różański, Dobruń, Zasada D., Frątczak, Szablewski, Dewil, Lewandowski D., Bobrowski, Pyczka, zawodnik testowany / Wisniewski, Kubarski, Krysiak
foto i video tutaj:

http://wloclawek.naszemiasto.pl/artykul/sparing-lider-wloclawek-ostrovia-ostrowy-6-1-wloclawianie,3272625,artgal,t,id,tm.html


Prezes Piotr Kwiatkowski obecny na obu meczach był tak zadowolony ze swoich zawodników, że brakło słów; mógł powiedzieć tylko jedno: "
seniorzy sukces, juniorzy mega - dziękuję Panowie"

07.02.2015
Sukces Orlików UKS Lider - podopieczni trenera T. Lipkowskiego na podium turnieju w Kłodawie
Podopieczni trenera T. Lipkowskiego, rocznik 2004-2005, uczestnicy programu Z Liderem gram fair play, osiągneli kolejny sukces. W sobotę wzięli udział w turnieju Orlików o Puchar Burmistrza Kłodawy.
Nasi zawodnicy zajęli II miejsce i tylko przez rzuty karne nie osiągnęli najwyższego podium. Niezależnie od tego jeste
śmy z Was dumni. Brawo tak dalej.06.02.2015
Juniorzy Starsi UKS Lider mają swoje
święto   
czyli STUDNIÓWKA Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ZSA WSHE Włocławek

W piątkowy wieczór nasi juniorzy starsi świętowali. Już za niecałe 100 dni będą zdawać tzw. egzamin dojrzałości - maturę. To szczególny czas dla młodych ludzi, kiedy to będzie trzeba się określić co najważnejsze ma być w ich życiu i którą drogą podążać. My oczywiście życzymy Wam kochani wielu sukcesów w dorosłym życiu, niech kieruje Wami rozsądek, pewność siebie, odpowiednia charyzma, zdrowa rywalizacja, zasada fair play a wiedza zdobyta w naszej szkole ułatwi start w nowe dorosłe życie. Mamy nadzieję, że piłka nożna będzie Wam towarzyszyć na każdym jego etapie a wspomnienie Lidera będzie czymś wyjątkowym.
więcej foto tutaj: http://puchalskiphoto.pl/akademickie/

Dziękujemy oczywiś
cie za zaproszenie na studniówkę, to wyjątkowy bal podczas którego znakomicie się z Wami bawiliśmy. Prawie Was nie poznaliśmy w tych garniturach ;). Polonez wyjątkowy, ale pokaz jaki zaserwowaliście przed północą był niesamowity - dziękujemy.


https://www.youtube.com/watch?v=MYkNLY0MUxY&feature=youtu.be04.02.2015
Cykliczne zebranie trenerów UKS Lider Włocławek


W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych odbyło się kolejne zebranie trenerów. Zebrania są cykliczne i dotyczą przede wszystkim spraw bieżących. Dzisiejsze było również okazją do przedstawienia i dyskusji nad założeniami szkoleniowymi na rundę wiosenną. Opracowano cele rundy, stawiając sobie najwyższe cele. Podczas tego spotkania trenerzy uczestniczyli w kolejnym szkoleniu z pedagogiem w ramach programu "Z Liderem gram fair play". Trenerzy utrwalali sobie zasadę fair play, którą należy zaszczepiac w zawodnikach i wprowadzać do życia nie tylko na boisku ale również poza nim.
więcej w zakładce Z Liderem gram fair play oraz w galerii zakładki


04.02.2015
Konferencja nt. Turnieju Lider Kar-Pol oraz programu Z Liderem gram fair play


Lista uczestnków tegorocznego turnieju Lider Kar-pol Cup zamknięta (dostępna w zakladce Lider Kar-Pol Cup) w związku z tym w dniu dzisiejszym
o godz. 9.30 przeprowadzono losowanie grup do tego turnieju. Wsród zaproszonych gosci nie zabrakło Prezydenta Miasta Włocławka Marka Wojtkowskiego, Senatora RP Andrzeja Persona, Dyrektora OSiR p. Jana Sieraczkiewicza, Dyrektora ZSA przy WSE p. Zbigniewa Suszyńskiego, Prezes Fundacji ANWIL dla Włocławka p. Małgorzata Kosińska. Obecni również byli wszyscy zawodnicy rocznika 2001 oraz przedstawiciele rocznika 2005 biorący udział w programie z Liderem gram fair play.

Podczas konferencji, która odbyła się w budynku głównym przy Stadionie OSiR przedstawiono szczegóły turnieju; m.in. ogólne zasady gry, miejsce rozgrywek, ilosc drużyn oraz sponsorów.  Patronat honorowy nad marcową imprezą objęli: Marszałek Województwa Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Włocławka Marek Wojtkowski, Senator RP Andrzej Person, Polski Związek Piłki Nożnej oraz Prezes Kujawsko - Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Eugeniusz Nowak.Prezes Klubu - Piotr Kwiatkowski poinformował zebranych, że dzięki uprzejmosci Dyrektora OSiR uzyskał zgodę na przeprowadzenie finałowych rozgrywek na płycie głównej. Oczywiscie będzie to uwarunkowane odpowiednią pogodą. Nowoscią podczas turnieju będzie towarzysząca rozgrywkom akcja pt.: "Pomoż ratować życie, oddaj krew z Liderem". W sobotę 14 marca na parkingu Hali Mistrzów podstawiony będzie autokar do poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Natomiast w Hali Mistrzów w ramach współpracy z PCK będzie prowadzony pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Druga częsc konferencji poswięcona byla realizowanemu programowi Z Liderem gram fair play. Gosciem specjalnym tej częsci była Prezes Fundacji ANWIL dla Włocławka, Pani Małgorzata Kosińska. To dzięki tej Fundacji i wygranemu grantowi klub podnosi umiejętnosci swoich wychowanków oraz kwalifikacje trenerów. Przedstawiono szczegóły programu oraz etapy jego realizacji.

Link do konferencji poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=7plwcj8HCzkpodział na grupy:Grupa A
Jagiellonia Białystok
Calisia Klisz
Lider Włocławek
FK Liepāja

Grupa B
Mosir Odra Opole
Błękitni Wronki
Zawisza Bydgoszcz
Top 54 Biała Podlaska

Grupa C
Zielona Góra
SMS Łodź
Cracovia Kraków
Motor Lublin

Grupa D
Salos Szczecin
Korona Kielce
Kadra K-PZPN Bydgoszcz
Karpaty Lwów

Grupa E
Miedź Legnica
Mielba Wągrowiec
Rozwój Katowice
FC O
pir Lwów

Grupa F
1945 Olsztyn
Polonia Warszawa
Sandecja Nowy Sącz
Lokomotiv Lwów

Nasz zespół jest w grupie A - trzymamy kciuki za naszych zawodników.

więcej zdjęć w zakładce galeria

03.02.2015
Kolejne zajęcia w ramach porogamu "z Liderem gram fair play"


W ramach realizowanego projektu z Liderem gram fair play, odbywają się zajęcia sportowe oraz z pedagogiem. Własnie dzis we wtorek 3 lutego odbyły się kolejne zajęcia z pedagogiem. Chłopcy rozwiązywali ciekawe zadania oraz prowadzili dyskusje nt. roli zasady fair play w życiu. Wspólnie z panią Pedagog Jolantą Stasinowską tworzyli Kodeks Zachowania na Boisku.
więcej foto w zakładce programu1.02.2015
Halowy Turniej w Aleksandrowie Kujawskim zdobyty!


Zawodnicy rocznika 2002 Uczniowskiego Klubu Sportowego Lider Włocławek 1 lutego br. wzięli udział w halowym turnieju organizowanym przez Viking Aleksandrów Kujawski. Młodzi piłkarze podzieleni na dwa zespoły spisali się na medal w dosłownym tego słowa znaczeniu. Zespół grający jako UKS Lider I zajął 2. miejsce ulegając w meczu finałowym Jeziorakowi Żnin 1 - 3. Zawodnicy z zespołu II również pokazali klasę zajmując 3. lokatę. Ponadto wyróżnienie indywidualne za najlepszego zawodnika turnieju otrzymał piłkarz naszego klubu Wiktor Kasprzyński występujący w "jedynce". Życzymy naszym zawodnikom kolejnych sukcesów.

Składy:
UKS Lider I: Buliński Dawid (na pozycji bramkarza), Zalewski Klaudiusz, Jaroń Wiktor, Martynowski Szczepan, Madajczyk Julian, Rejss Nikodem oraz Kasprzyński Wiktor.

UKS Lider II: Szymański Kacper (BR), Mańkowski Kacper, Rogiewicz Krzysztof, Ochmański Alan, Wiśniewski Hubert, Goździecki Miłosz oraz Kamiński Dominik

               


31.01.2015
Pierwszy sparing seniorów Lidera

W dniu dzisiejszym V-ligowiec Lidera podejmie na boisku OSiR /sztuczna nawierzchnia/ zespół z Izbicy Kujawskiej. Rozpoczęcie spotkania o godz. 16.00 - zapraszamy do kibicowania, a naszym zawodnikom życzymy dobrej gry.

uzupełnienie: 31.01.2015 godz. 18.30

Spotkanie skończyło się wynikiem Kujawianka Izbica Kujawska - UKS Lider Włocławek  7:2

skład UKS Lider: Frątczak, Dobruń, Zasada D, Szablewski, Pyczka, Wisniewski, Lewandowski D, Bobrowski, Różański, Pietrzak, Traczyk
na zmiany wchodzili: Majewski, Kołodziejski, Sujecki, Głąbicki, Łazarski, Więtczak, Strużewski


30.01.2015
Konferencja prasowa - losowanie grup Lider Kar-Pol Cup 2015 oraz Z Liderem gram fair play
z bezposrednim przekazem

W środę 04.02.2015 o godz. 9.30 w sali konferencyjnej OSiR w głównym budynku ul. Chopina 8, odbędzie się konferencja prasowa dotycząca Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Lider Kar-Pol Cup 2015 oraz realizowanego programu "Z Liderem gram fair play" współfinansowanego ze środków Fundacji ANWIL dla Włocławka. W pierwszej części spotkania odbędzie się prezentacja zespołów zgłoszonych do uczestnictwa oraz losowanie grup. Druga część będzie poświęcona wspomnianemu programowi. Na konferencji gośćmi honorowymi będą:
Prezydent Włocławka - Marek Wojtkowski
Senator RP - Andrzej Person
Prezes Fundacji ANWIL dla Włocławka - Małgorzata Kosińska
Dyrektor Zespołu Szkół Akademickich - Zbigniew Suszyński
Dyrektor OSiR - Jan Sieraczkiewicz

Cało
ść będzie dostępna bezpośrednią transmisją w http://wloclawek.naszemiasto.pl/
Zainteresowanych serdecznie zapraszamy!!!29.01.2015
Nabory
śródroczne do klas sportowych Zespołu Szkół Akademickich

UKS LIDER prowadzi śródroczny nabór do klas piłkarskich Gimnazjum i Liceum Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Akademickich WSHE we Włocławku.
Wprowadzamy nabory uzupełniające do klas piłkarskich
I - III klasa gimnazjum - roczniki 2001, 2000, 1999
I-II klasa liceum - roczniki 1998, 1997


W ramach nauki w szkole oraz szkolenia piłkarskiego w klubie zawodnikom oferujemy:
- codziennie posiłek regeneracyjny
- pełna wyprawka warto
ści 900zł (kurtka zimowa, ortalion, dres, torba, strój piłkarski z getrami, bluza termoaktywna, spodenki 3/4, T-shrt)
- dofinansowanie do obozów sportowych
- udział w rozgrywkach ligowych KPZPN oraz licznych turniejach na terenie Polski
- ubezpieczenie
- profesjonalne szkolenie

Dodatkowych informacji udzielają:
trener koordynator Andrzej Kołodziejski (UKS LIDER) - tel. 661-695-010
sekretariat szkoły - tel. 660 - 716 - 609

28.01.2015
Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego dla Henryka Ordońskiego

Zarząd województwa przyznał nagrody finansowe najlepszym sportowcom  i ich trenerom, którzy z sukcesem reprezentowali nasz kraj i region na ubiegłorocznych zawodach. Nagrody zostały również przyznane osobom wyróżniających się w działalności sportowej z naszego regionu. Wśród wyróżnionych jest ponad 450 osób, w tym nasz członek Zarządu Henryk Ordoński. Doceniony po 9 latach swojej pracy. Oddany społecznik, niezwykle pracowity, pomysłowy, uczynny. Pomysłodawca wielu późniejszych sukcesów Lidera. Organizator międzynarodowych turniejów, pasjonata piłki nożnej.

Uroczyste wręczenie nagród z udziałem Marszałka Piotra Całbeckiego odbyło się 27 stycznia w hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Bema w Toruniu.foto: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/pliki/wiadomosci/20150127_sportowcy/foto_13.jpg


27.01.2015
Kolejny wychowanek Lidera z sukcesem

Nasz wychowanek, wieloletni zawodnik /6 lat/ Michał Szymczak został powołany do Reprezentacji Polski Futsalu do lat 21. "Zawodnicy reprezentacji rozpoczęli zgrupowanie w Warszawie. Mają oni za sobą bardzo udany rok, co potwierdzili bezdyskusyjnym zwyciestwem w prestiżowym turnieju Państw Wyszehradzkich w czeskiej Ostrawie. Zgrupowanie ma na celu przygotowanie zespołu do bardzo trudnych spotkań z reprezentacją Portugalii, które zostaną rozegrane w Lizbonie."http://www.pzpn.pl/reprezentacje/reprezentacje-futsalu/aktualnosci/2015-01-26/futsal-zgrupowanie-reprezentacji-polski-do-lat-21

26.01.2015
Lider Winter Kids Cup 2015 - rozegrano pierwsze mecze

Za nami pierwsze dwa z pięciu zaplanowanych rozgrywek turniejowych Lider Winter Kids Cup 2015. Dwa roczniki 2004 i 2005 rozegrały mecze halowej piłki nożnej w ten weekend w Hali Mistrzów we Włocławku. Do zawodów zgłosiło się wiele zespołów z całej Polski - łącznie zagrały 22 zespoły w 65 meczach. To była silna obsada, ale ostatecznie zdobylismy IV i III miejsce a Antek Zasada /2005/ zdobył w niedzielę tytuł Króla Strzelców.
Wśród włocławskich klubów oprócz gospodarzy był zespół Włocłavii. - Zebraliśmy mnóstwo gratulacji, wyjątkowych, miłych słów nt. turnieju. To była świetna okazja zawiązać a w wielu przypadkach umocnić znajomości. Turniej zapoczątkował cykl corocznych turniejów Lidera, na które już dziś przyjęliśmy mnóstwo zgłoszeń. Z 21 drużyn 16 z nich zapowiedziało swój udział w czerwcowym Kujawy Cup. To wspaniała wiadomość -
Dzieciaki bawiły się naprawdę dobrze. Wyjątkowa atmosfera z wyjątkową oprawą muzyczną, prawidłowa komunikacja trenerzy - organizatorzy, świetnie zaopatrzony bufet, profesjonalny spiker sportowy. Całość zwieńczona wspaniałą ceremonią zakończenia, podczas którego wszyscy otrzymali medale a każda drużyna puchar. W każdej drużynie wyróżniono najlepszego zawodnika, spośród których wybrano najlepszego z najlepszych. Nagrodzono również najlepszego bramkarza oraz króla strzelców. Dla najlepszych były wyjątkowe nagrody. Każdy trener otrzymał książkę o tematyce sportowej. Podczas rozgrywek gośćmi honorowymi byli: p. Barbara Moraczewska - zastępca Prezydenta Miasta Włocławka, p. Marek Stelmasik - zastępca Dyrektora WORD oraz p. Krystian Łuczak - Przewodniczący Komisji ds Kultury i Sportu w UM Włocławek. Na zakończenie było wspólne zdjęcie i wystrzały konfetti.
Jestesmy przekonani, że zrealizowaliśmy zamierzone cele. Pokazaliśmy przyjezdnym naszą wspaniałą halę, naszą kujawską gościnność. Wspólne rozgrywki z zachowaniem zasady Fair Play umożliwiły naszym wychowankom porównać swoje umiejętności z innymi. Wysłuchując opinii trenerów, rodziców i dzieci można rzec jedno - to nasz kolejny sukces organizacyjny. Cieszymy się z tego bardzo i już dziś zapraszamy na rozgrywki rocznika 2006 które odbędą się 15.02. a także roczników 2002 i 2003 odpowiednio 28.02 i 01.03.

Prezes UKS Lider, p. Piotr Kwiatkowski serdecznie dziękuje za zaangażowanie rodzicom naszych wychowanków, pracownikom klubu oraz trenerom i sponsorom.


Sponsorami turnieju byli:
Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Pan Jarosław Chmielewski, Biuro Usługowo - Handlowe Biuromechanik - Andrzej Majchrzak, Firma Informatyczna "KK" Jacek Orliński oraz Centrum Szkoleniowe Służb Ochrony "DELTA" sp. z o.o., Rozlewnia wody Mineralnej Wieniecka Zdrój, Fabryka Fajansu Włocławek Ewa Szanowska
, Centrum Komputerowe Marcin Łazarski

  
   Centrum Komputerowe Marcin Łazarski


24.01.2015 sobota
Lider: Kacper Nowak, Kacper Orliński, Antek Zasada, Mateusz Piwiński, Igor Trzciński, Miłosz Bladoszewski, Jakub Orliński, Olaf Pietrzak, Szymon Woźniak, Hubert Mgłowski, Bartek Buliński, Kuba Rakowski, Adrian Czarnecki

1. Lech Poznań
2. ARTiP Koluszki
3. Pogoń Mogilno
4. Lider Włocławek
5, Mały Piłkarz Inowrocław
6. Włocłavia Włocławek
7. Boruta Zgierz
8. Górnik Kłodawa
9. Orzeł Służewo
10. Nowosolna Łódź

25.01.2015 niedziela
Lider Włocławek: Adam Żywiczka, Antek Zasada -
najlepszy zawodnik turnieju, Igor Trzciński, Olaf Pietrzak, Kuba Orliński, Mateusz Piwiński, Miłosz Błaszczyk, Szymon Kornacki, Bartosz Kudliński, Bartek Buliński, Hubert Pasikowski

1. Elana Toruń
2. Widok Skierniewice
3. Lider Włocławek
4. SMS Łódź
5. Pomorzanin Toruń
6. Akademia Piłkarska Reissa Konin
7. MKS Trzemeszno
8. GOL Brodnica
9. Zawisza Bydgoszcz
10. Mieszko Gniezno
11. Kujawiak Kowal
12. Włocłavia Włocławek

foto. D.Zasada


zapraszamy do zakładki galeria


23.01.2015
Rekordowa suma na aukcji WOŚP

Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że koszulka przekazana przez nasz klub na licytację WOŚP dziŚ po godz. 13.00 została ostatecznie wylicytowana przez Pana, który zapłacił za nią

2.750,00 zł.


To najwyższa kwota licytacji allegro WOŚP we Włocławku. Dziękujemy
Przypominamy, że UKS Lider w czwartek 8 stycznia br. przekazał do sztabu WOŚP Włocławek oryginalną meczową koszulkę swojego wychowanka Roberta Bartczaka, który obecnie jest pierwszoligowym zawodnikiem Legii Warszawa. Wartość koszulki podnosiły autografy wszystkich zawodników drużyny.
Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w tak ważnej sprawie.

20.01.2015
Lider Kar-Pol Cup 2015 - lista uczestników zamknięta!!!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zamknęlismy listę uczestnikow tegorocznej edycji Lider Kar-Pol Cup. W turnieju udział wezmą 24 drużyny z Polski i zagranicy. Poniżej lista:

1. MKS MOSiR Odra Opole
2. Zawisza Bydgoszcz
3. Kadra KPZPN Bydgoszcz
4. Korona Kielce
5. SMS Łódź
6. Nielba Wągrowiec
7. MKS Błękitni Wronki
8. OKS 1945 Olsztyn
9. Polonia Warszawa
10. KP Calisia Kalisz
11. Top 54 Biała Podlaska
12. Motor Lublin
13. Cracovia
14. Rozwój Katowice
15. Sandecja Nowy Sącz
16. BSP Jagiellonia Białystok
17. Miedź Legnica
18. FC Opir Lwów - Ukraina
19. Karpaty Lwów- Ukraina
20. Lokomotiv Lwów Ukraina
21. FK Lijepaja - Łotwa
22. Salos Szczecin
23. UKP Zielona Góra
24. UKS Lider Włocławek

więcej w zakładce  TURNIEJ KAR-POL CUP


17.01.2015
1% - tak wiele, za tak niewiele - pomóż rozwijać talenty zawodników Lidera


Jesli chcesz wspomóc rozwój naszych wychowanków, przekaż 1% podatku.  Już po raz piąty przy współpracy Fundacji Partnerstwo zwracamy się, z prośbą o wpłaty 1% podatku dochodowego na rozwój sportu wśród młodzieży. Celem naszej akcji 1% jest popularyzacja wszystkich rodzajów sportu wśród młodzieży, dlatego też zachęcamy Państwa do współpracy, dzięki której Uczniowski Klub Sportowy Lider Włocławek pozyska środki finansowe na rozwój fizyczny naszej młodzieży.

Numer KRS: 0000197334
Cel szczegółowy 1%: Uczniowski Klub Sportowy Lider Włocławek, ul. Leśna 53a 87-800 Włocławek

13.01.2015
Festiwal Piłki Halowej tuż, tuż ......

Uczniowski Klub Sportowy Lider Włocławek organizuje I Halowy Turniej Piłki Nożnej - Lider Winter Kids Cup 2015. Pierwsze rozgrywki 24 i 25 stycznia br. Turniej w sobotę rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do godz. 16.00, natomiast w niedzielę od 8.00 do 17.30. W turnieju z Włocławka oprócz zespołów gospodarza bierze udział jeszcze jeden klub. Swój udział zapowiedzieli zawodnicy Włocłavii. Cieszymy się z ich zgłoszenia, gdyż wspólne uczestnictwo w turnieju pozwoli zjednoczyć i umocnić piłkę nożną w naszym mieście. W niedzielę zapowiada się zacięta, ciekawa rywalizacja gdyż do rozgrywek staną m.in. niepokonani GOL Brodnica.
Rozgrywkom będzie towarzyszyć promowane przez klub hasło "Z Liderem gram fair play"; rocznik 2005 tego klubu bierze udział w programie, który został doceniony grantem przez Fundację ANWIL dla Włocławka.

pozostałe spotkania według harmonogramu:
rocznik 2006 - 15.02.2015
rocznik 2002 - 28.02.2015
rocznik 2003 - 01.03.201508.01.2015
Lider gra z WOŚP

W dniu dzisiejszym UKS Lider Włocławek przekazał na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy koszulkę meczową swojego wychowanka Roberta Bartczaka, który obecnie jest zawodnikiem Legii. Na koszulce są autografy zawodników Legii.


zapraszamy do aukcji:

http://aukcje.wosp.org.pl/koszulka-z-autografami-zawodnikow-legia-warszawa-i1299466
01.01.2015
Błyskawiczny Turniej Futsalu Prezydent Cup

Zawodnicy, trenerzy, pracownicy oraz Prezes rozpoczęli nowy rok od uczestnictwa w błyskawicznym turnieju halowej piłki nożnej z Prezydentem. To był znakomicie rozpoczęty nowy rok - dziękujemy.  Zajęlismy III miejsce.skład: Marcin Kujawa, Tomasz Szablewski, Rafał Bobrowski, Filip Wiśniewski, Mariusz Kołodziejski, Łukasz Wrześniewski, Marcin Frątczak, Dariusz Kopczyński, Damian Zasada, Dorian Różański, Łukasz Lewandowski, Janusz Piwoński, Ryszard Szczepańczyk, Adam Szczepańczyk, Piotr Kwiatkowski, Ewelina Brodzińska

pozostałe foto w galerii23.12.2014
Niespodziewany
gość podczas treningu roczników 2002 i 2005

19.12.2014 o godz. 17.30 podczas treningu zawodników rocznika 2002 odwiedził mikołaj, który przyniósł dzieciom paczki świąteczne, zakupione w ramach realizowanego projektu "Z Liderem gram fair play" współfinansowane ze środków Fundacji "ANWIL dla Włocławka". Taką samą niespodziankę miał 23.12.2014 rocznik 2005. fotorelacja z obu wizyt w galerii zakładki "Z Liderem gram fair play"


17.12.2014
Wesołych Świąt i Szczęsliwego Nowego Roku
12.12.2014
Lider Kar-Pol Cup 2015 - lista uczestników

Miło nam poinformować, że lista uczestników chętnych do udzialu w naszym turnieju jest już teoretycznie zamknięta. Czekamy jeszcze na potwierdzenie dwóch drużyn z zagranicy. Uczestników marcowych rozgrywek podajemy w zakładce Turniej KAR-POL CUP. Sukcesywnie będziemy tam umieszczać ich zdjęcia.
Zapraszamy serdecznie.

11.12.2014
Nabór do Lider Winter Kids Cup 2015 trwa


Zapraszamy do udziału w I Zimowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej - Lider Winter Kids Cup 2015. Więcej info w zakładce.

10.12.2014
Kursokonferencja Szkoleniowa Akademii Piłkarskiej Grassroots 2014

W czwartek 11 grudnia w Janikowie odbędzie sie kursokonferencja Szkoleniowa Akademii Piłkarskiej Grassroots 2014, w której wezmą udział wszyscy nasi trenerzy. Zajęcia poprowadzą Przemysław Prętkiewicz, Rober Wójcik, Zbigniew Stefaniak, Andrzej Magowski oraz Dariusz Szubert. Kurs będzie obejmował m.in.:
- Inicjatywy Grassroots
- Unifikacja szkolenia dzieci i młodzieży
- Akademia Młodych Orłów - nowatorski program
- Małe gry jako środki treningowe doskonalące inteligencję piłkarską w kategorii Orlik
- Gry w mniejszości liczebnej jako środki treningowe doskonalące umiejętności techniczno-taktyczne młodych piłkarzy
-
"Gry i zabawy z piłką" oraz "Piłka Nożna Jutra" - założenia merytoryczne
- Nauczanie gry 1x1 w ataku i obronie - wprowadzenie merytoryczne
oraz zajęcia praktyczne:
- Nauczanie gry 1x1 w ataku i obronie
- Pokazowe ćwiczenia z publikacji "Gry i zabawy z piłką" oraz "Piłka Nożna Jutra"
- Wybrane środki treningowe w szkoleniu dzieci i młodzieży (do stosowania na orlikach i małych boiskach)

09.12.2014
Czwarte miejsce orlików Lidera w turnieju mikołajkowym w Aleksandrowie Kujawskim

Drużyna orlików  Lidera Włocławek wzięła udział w turnieju mikołajkowym rozegranym w Aleksandrowie Kujawskim. W turnieju wzięło udział dziewięć drużyn z różnych regionów
Polski oraz jedna drużyna z Rosji. W naszej drużynie zagrali tylko chłopcy rocznika 2004, w tym trzech debiutantów, którzy po raz pierwszy reprezentowali barwy naszego klubu.
Mimo tak małego doświadczenia nasi zawodnicy zajęli bardzo dobre czwarte miejsce.
W meczach grupowych nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce odnosząc komplet zwycięstw. Kolejno pokonując: Vikinga Aleksandrów Kujawski 3:0, Zawiszę Bydgoszcz 1:0, UKS Mosty (woj. pomorskie) 2:1 i Górnika Kłodawa (woj. wielkopolskie) 2:0. W półfinale zmierzyliśmy się z drużyną rosyjską Sdyusshor5 Kaliningrad. W regulaminowym czasie gry, po wyrównanej i bardzo twardej walce, padł remis 0:0. O awansie do finału rozstrzygnęła seria rzutów karnych, w których lepsi okazali się goście z Rosji. W meczu o trzecie miejsce minimalnie ulegliśmy drużynie Unii Swarzędz 0:1.
Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny rosyjskiej Sdyusshor5 Kaliningrad, która w finale pokonała UKS Mosty 2:0.
W naszej drużynie wystąpili: Kacper Nowak, Jakub Rakowski, Kacper Orliński, Adrian Czarnecki, Hubert Mgłowski, Szymon Woźniak, Ksawery Achrem, Kacper Dzięciołowski, Aleksander Krzemiński.
07.12.2014
Nasi zawodnicy na testach w GKS Bełchatów

Trzech naszych zawodników pojedzie na testy piłkarskie do
GKS „Bełchatów” S.A. podczas których będzie obecny m.in. sztab trenerski pierwszej drużyny PGE GKS Bełchatów. Testy odbędą się w poniedziałek 8 grudnia na sztucznym boisku za halą sportową (1 Maja 63) i będą obejmowały sprawdzenie indywidualnych zdolności motorycznych (hala sportowa) i zespołowych (boisko sztuczne).
Życzymy powodzenia.

05.12.2014
Turnieje 2015 - zaproszenia i regulaminy

Rok 2015 rozpoczyniemy cyklem turniejów zimowych - Lider Winter Kids Cup 2015 - czyli Zimowe Dzieciaki Lidera. Turnieje halowe odbędą się w Hali Mistrzów od 24.01.2015 i potrwają do 1.03.2015. Zapraszamy roczniki 2002,2003,2004,2005,2006.
Natomiast rocznik 2001 będzie uczestniczył w turnieju Lider Kar-Pol 2015. To będzie już IX edycja tego turnieju. Wyjątkowy na wysokim poziomie, turniej który dobrze wpisał się w kalendarz rozgrywek piłkarskich.
W czerwcu przygotowujemy się do II edycji Kujawy Cup 2015.
Po szersze informacje zapraszamy do odpowiednich zakładek.


19.11.2014
Szkoleniowcy Lidera na kursie UEFA B W Gorzowie Wielkopolskim
Nasi trenerzy M. Kołodziejski i R. Bobrowski od czwartku zeszłego tygodnia przebywają w Grodzisku Wielkopolskim na szkoleniu UEFA B. Odbyty kurs podniesie ich kwalifikacje i przyczyni się do jeszcze lepszych wyników szkoleniowych. W ramach zajęć trenerzy pojechali we wtorek 18.11.br do Wrocławia na mecz towarzyski Polska - Szwajcaria. Zajęcia na kursie są bardzo intensywne /od 8.00 do 21.00/ dotyczą zarówno teorii jak i praktyki. Kurs obejmuje takie zagadnienia jak:
Piłka nożna dziecięca i młodzieżowa Niemieckiego Związku Piłki Nożnej
Filozofia piłki dziecięcej
Założenia i cele szkoleniowe dla
poszczególnych grup wiekowych /Bambini U-5 do U-6, grupy wiekowej F - junior U-7 do U-8, grupy wiekowej E i D - junior U-9 - U-10 i U-11 i U-12
Trening
i pokazowe i techniki dla wyżej wymienownych grup wiekowych
Wszechstronne nauczanie ruchowe ukierunkowane na piłkę nożną
Właściwe przygotowanie, przeprowadzenie i organizacja zajęć szkoleniowych dla dzieci
Samodzielne prowadzenie zajęć dt. testów i prób piłkarskich stosowanych w DFB „Fussballabzeichen”
Samodzielne prowadzenie zajęć szkoleniowych dla
wymienionych grup wiekowych
Trening gimnastyki funkcjonalnej
Gra 1:1  w ataku i obronie
Współpraca związek – kluby
Współpraca trener – rodzic – szkoła
Organizacja i przeprowadzenie turnieju piłkarskiego 4:4 / teoria
Organizacja i przeprowadzenie turnieju piłkarskiego 4:4 / praktyka


Kurs zakończy się w piątek 21.11.2014 egzaminem praktycznym, pisemnym i ustnym. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.
zdjęcia naszych szkoleniowców podczas meczu Polska - Szwajcaria z niemieckimi trenerami /srodkowe zdjecie - rozgrzewka reprezentacji Polski/


17.11.2014
Wicemistrzostwo Województwa Kujawsko Pomorskiego w Gimnazjadzie Piłki Nożnej

Uczniowie Zespołu Szkół Akademickich Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego i jednocześnie zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Lider zostali wicemistrzami Województwa Kujawsko-Pomorskiego w rozgrywkach Gimnazjady w piłce nożnej. Lepsi od piłkarzy prowadzonych przez Rafała Bobrowskiego okazali się jedynie zawodnicy Gimnazjum 57 Bydgoszcz (zawodnicy Bydgoskiego Zawiszy), którzy w pojedynku o pierwszą lokatę mimo prowadzenia Włocławian 0 : 2 zdołali zakończyć mecz zwycięstwem 5 : 2. Warto nadmienić, że uczniowie ZSA w całym cyklu rozgrywek strzelili 74 bramki tracąc zaledwie 11.
Zespół Szkół Akademickich Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego reprezentowali:
Biernacki Michał (2 bramki), Błażejczyk Mateusz, Duczyński Dawid (25), Jabłoński Dawid (6), Jastrzębski Kacper (16), Korpalski Filip (8), Krzyżański Mateusz (1), Piński Gracjan (3), Politowski Mateusz (3), Rybicki Kamil (1), Sierakowski Szymon (2), Tobjasz Jakub (7).


16.11.2014
trzy zwycięstwa, jeden remis, jedna porażka na koniec rundy

W rozegranych spotkaniach w ten weekend łącznie zanotowalismy 10pkt. Pięknie zakończył się wyjazd naszych do Zawiszy Mogilno. Zarówno juniorzy starsi jak i młodsi pokonali swoich rywali miażdzącym wynikiem. 0:7 dla Lidera Junior Młodszy ligi KPZPN natomiast Junior Starszy ligi KPZPN ustanowił wynik 0:5 dla Lidera i w ten sposób jest liderem w swojej tabeli.

W niedzielnych meczach gdzie nasi zawodnicy byli gospodarzami /również liga KPZPN/ zdobylismy 3 punkty dla trampkarzy w meczu z Unią Wąbrzeźno ustalając wynik 3-1 /Tobiajasz Kondracki 2, Maciej Kompanowski 1/ oraz 1 punkt remisując 0:0 w meczu młodzików również z Unią Wąbrzeźno. Niestety seniorzy po raz kolejny nie zdobyli punktów ulegając w 16 kolejce na terenie Zdroju Ciechocinek 3:0.        
Lider - Zdrój Ciechocinek

Przerwa w rozgrywkach to okazja do odpoczynku i weryfikacji osiągnieć. Treningi będą odbywać się wg ustalonego harmonogramu dostępnego w zakładce do pobrania oraz strefa rodzica. Dziękujemy za wszystkie sportowe emocje i liczymy, iż w rundzie wiosennej dostarczycie nam ich jeszcze więcej z jeszcze większą iloscią punktów.
Już dzis natomiast zapraszamy wszystkich do organizowanych przez nas turniejów halowych, które odbędą się na początku 2015 roku. Natomiast w marcu /12-15/ odbędzie się IX Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Lider Kar-Pol Cup 2015 a w czerwcu II Międzynarodowy Turniej Piłki Noźnej Kujawy Cup 2015.

Poniżej relacja z meczu
Pogoń Mogilno - Lider - juniorzy młodsi

Bramki: Rybicki 3, Korpalski 2, Pagie A, Pagie K
Skład: Rosiak( 55' Sujecki)- Krzyżański, Piński (48' Skalski), Jastrzębski, Biernacki- Duczyński, Pagie K, Korpalski, Statkiewicz, Rybicki- Pagie A.
Na zakończenie rundy jesiennej nasi zawodnicy pewnie pokonali na wyjeździe zawodników z Mogilna. Mecz odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych przy silnym wietrze, który utrudniał grę naszym zawodniką. Drużyna z Mogilna głównie skupiała sie na przeszkadzania i bronieniu dostępu do własnej bramki. Do przerwy nasi zawodnicy zdołali tylko raz pokonać bramkarza gości po bramce Rybickiego. Druga połowa spotkania pokazała różnicę w poziomie gry obu zespołów. Nasze zespół dołożył 6 bramek, a mógł zdobyć jeszcze co najmniej 3. Mecz zakończył się zasłużony zwycięstwem 7-0.

informował trener Juniora Młodszego ligi KPZPN - Tomasz SzablewskiPogoń Mogilno-Lider 0-5/0-2/ - juniorzy starsi
Bramki;Michał Łazarski,Łukasz Strużewski,Norbert Więtczak,Jan Kołodziejski,Adam Korejwo
Skład;B Traczyk[65m-Krystian Rosiak]-Szymon Jagielski, Adrian Podolski, Patryk Sujecki[65m-Adam Korejwo]-Jan Kołodziejski,Robert Majewski,Filip Macierzyński,Norbert Więtczak[65m-Dominik Gajewski]-Janusz Olach,Michał Łazarski[65m-Dawid Świerkowski]

15.11.2014
ostatnie rozgrywki przed przerwą


15 i 16 listopada zawodnicy Lidera będą rozgrywać mecze przed przerwą. Łącznie 5 spotkań w tym dwa jako gospodarz i trzy wyjazdowe. W sobotę seniorzy rozegrają spotkanie w sobotę jako goscie Zdróju Ciechocinek. W niedzielę trampkarze i młodzicy ligi wojewódzkiej podejmą na swoim terenie zawodników Unii Wąbrzeźno, natomiast juniorzy młodsi i starsi ligi wojewódzkiej wyjeżdzają na mecze z Pogonią.
Wyniki w zakładce.

09.11.2014
przedostatnie kolejki rundy jesiennej

Zawodnicy Lidera w ten weekend oraz we wtorek 11go listopada rozgrywają ostatnie mecze rudny jesiennej.

poniżej wybrane spotkania:

Lider 2-2 Elana Toruń - junior młodszy liga KPZPN
Bramki: PAgie Artur 2
Skład: Rosiak- Krzyżański, Piński, Jastrzębski, Biernacki( 65' Politowski)- Duczyński( 75' Jabłoński), Pagie K, Korpalski, Statkiwicz, Skalski(77' Rybicki) Pagie A

Wda Świecie 1-2 Lider
Bramki: Małek, Wojtczak

pozostałe rezultaty dostępne w zakładce wyniki.


    

11.11.2014 mecz seniorów w Szubinie

                                                                                                      03.11.2014
Zajęcia popołudniowe w UKS Lider Zima 2014/2015


rozkład zajęc również w zakładce do pobrania02.11.2014
Lider w ten weekend nie najlepszy

W tej kolejce zawodnicy Lidera rozegrali łącznie pięć meczy wyjazdowych. W piątek 31 października bylismy w Bydgoszczy grając z Zawiszą w lidze wojewódzkiej. Podopieczni trenera Janusza Piwońskiego zremisowali 1:1 a zawodnicy trenera Tomasza Szablewskiego niestety ulegli przeciwnikowi 2:0.
W niedzielę trampkarze i młodzicy ligii wojewódzkiej byli goscmi Elany Toruń. Podopieczni trenera Macieja Stefańskiego wygrali w ostatniej minucie doprowadzając do przewagi 3:4. Bramki zdobyli Kompanowski /1/ oraz Małek /3/. Natomiast trener Rafał Bobrowski wrócił z przegraną 5:0.
Pech nie opuszcza naszych piątoligowych seniorów którzy grają cały czas spadkowo. Rozegrane spotkanie w Kowalu zakończyło się porażką 0:2 dla naszych zawodników.

Na pocieszenie kiepskiego występu drużyn UKS Lider, podczas meczu Legii Warszawa z Ruchem Chorzów zostało powołanych 2 zawodników znanych z występów we Włocławku. Robert Bartczak wychowanek LIDERA i Adam Ryczkowski, który 2-krotnie wystepował w turnieju LIDER KAR-POL (2012 i 2013) w barwach Polonii Warszawa.


28.10.2014
Konkurs grantowy Fundacji Anwil dla Włocławka - program "Z Liderem gram fair play" został doceniony :)

Fundacja Anwil dla Włocławka doceniła nasz program "Z Liderem gram fair play". Zostalismy beneficjentem I edycji konkursu grantowego tej fundacji. W poniedziałek 27 października Prezes Piotr Kwiatkowski oraz Koordynator projektu Ewelina Brodzińska odebrali certyfikat beneficjenta.
Głównym celem projektu jest przeprowadzenie zajęć z pedagogiem, który umiejętnie przekaże i zaszczepi zasady fair play w grupie 50 chłopców z UKS Lider Włocławek, oraz przeprowadzenie zajęć z pedagogiem w grupie 10 trenerów UKS Lider Włocławek /dwóch sposród nich poprowadzi zajęcia w danej grupie wiekowej), którzy dzięki zajęciom pozyskają nowe spojrzenie na pracę z młodzieżą oraz konsekwentnie pogłębiać w nich będą wypracowane podczas zajęć z pedagogiem zasady fair play. Więcej info w zakladce "program Anwil".

   


27.10.2014

KANDYDACI WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH 2014 POWALCZYLI O PUCHAR PREZESA UKS LIDER WŁOCŁAWEK


Zgodnie z zapowiedzią w sobotę 25 października b.r. na trzy tygodnie przed wyborami samorządowymi, na Orliku przy Z.S. nr 11 odbył się turniej piłki nożnej o puchar Prezesa UKS Lider Włocławek, pana Piotra Kwiatkowskiego. Do turnieju zgłosiły się cztery z siedmiu zaproszonych komitetów wyborczych. Mimo chłodu październikowej soboty, impreza rozpoczęła się punktualnie o godz. 14tej. Organizator zadbał o herbatę, kawę, smaczną grochówkę oraz kiełbaski z grilla, atmosferę pikniku dodatkowo wzmacniała oprawa muzyczna.

     

Licznie zgromadzeni widzowie oraz ekipy zawodnicze mogły zobaczyć mecz inauguracyjny, który odbył się pomiędzy K.W. Mieszkańcy Włocławka a K.W. Prawo i Sprawiedliwość. Zwycięzcą tej potyczki okazał się komitet Mieszkańcy Włocławka. W drugim meczu komitet Włocławek Ponad Podziałami mimo ambitnej walki uległ zawodnikom z pod szyldu Platformy Obywatelskiej. Druga runda rozgrywek rozpoczęła się od kolejnego zwycięstwa K.W. Mieszkańcy Włocławka, tym razem w pokonanym polu po raz kolejny został K.W. Włocławek Ponad Podziałami. Niezwykle ciekawie zapowiadała się kolejna rozgrywka, do której sędzia zaprosił zawodników Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Prowadzeni przez Marka Wojtkowskiego zawodnicy PO wyraźnie pokonali przedstawicieli PiS z Jarosławem Chmielewskim na czele. Ostatnia, trzecia runda była decydującą dla wyniku całego turnieju. Piąty mecz rozegrany został przez nie pokonane do tej pory komitety; Platformę Obywatelską oraz Mieszkańcy Włocławka. Mimo zaciętej walki zawodnicy Jacka Lebiedzińskiego wyraźnie ulegli swoim kolegom z przeciwnej drużyny. Natomiast ostatni mecz był wyjątkowy pod wieloma względami. Jako jedyny skończył się remisem, a w dodatku drużyna Włocławka Ponad Podziałami była w innym składzie niż wszystkie. Maciej Gawrysiak zaufał swoim koleżankom z komitetu i do rozgrywki powołał pięć kobiet. W tym pełnym zabawy i śmiechu meczu padło wiele bramek kobiety z K.W. Włocławek Ponad Podziałami wspomagane przez trzech zawodników (w tym Adaś Polachowski niespełna dziewięcioletni wychowanek Lidera Włocławek) dzielnie rywalizowali z ekipą K.W. Prawo i Sprawiedliwość.


Po końcowym gwizdku sędziego wszyscy w radosnej atmosferze podziękowali sobie za wspólną grę. Końcowa klasyfikacja turnieju była już jasna. Prezes UKS Lider Włocławek mógł rozpocząć wręczanie pucharów, dyplomów oraz pamiątkowych gadżetów swojego klubu. Pierwsze miejsce zajął komitet wyborczy Platformy Obywatelskiej, drugie miejsce K.W. Mieszkańcy Włocławka, trzecie miejsce wywalczył K.W. Prawo i Sprawiedliwość, na czwartym miejscu sklasyfikowano Komitet Wyborczy Włocławek Ponad Podziałami. Nagrodę indywidualną dla najlepszego strzelca turnieju otrzymał Marek Wojtkowski z PO. Za najlepszego bramkarza uznano Piotra Czarneckiego z PiS.

   

Mimo, iż gra na boisku miała charakter zabawy i relaksu poprzez ruch na świeżym powietrzu, nie obyło się bez stłuczeń naciągnięć oraz niestety, złamań. Sportowy pech dotknął jednego z kandydatów na radnego Prawa i Sprawiedliwości. Zabezpieczające imprezę służby medyczne odwiozły pechowca do szpitala z podejrzeniem złamania ręki. Organizator imprezy życzy szybkiego powrotu to zdrowia.

      

Nobilitacją dla imprezy organizowanej przez Prezesa Piotra Kwiatkowskiego była wizyta i aktywny udział w kibicowaniu senatora Rzeczy Pospolitej Polskiej Pana Andrzej Persona oraz posłanki Domicelli Kopaczewskiej. To nie powtarzalne spotkanie różnych środowisk społecznych i polityczny zgromadziło ponad 100 osób, które bardzo dobrze odebrały możliwość spotkana się na gruncie zabawy i aktywności ruchowej, bez jakichkolwiek politycznych animozji. Hasła „Sport łączy” oraz „Fair Play” promowane przez UKS Lider Włocławek, znalazły wspaniałe odzwierciedlenie w sobotnie popołudnie. Impreza pokazała, że włocławianie potrafią bawić się i rywalizować grając w jednej drużynie, która nazywa się „Włocławek”!


Prezes UKS Lider Włocławek dziękuje wszystkim, którzy pomagali w organizacji turnieju, dziękuje komitetom wyborczym za uczestnictwo i wspaniałą zabawę oraz wszystkim którzy zaszczycili swoją obecnością w roli kibiców i sympatyków sportu.


26.10.2014
Cenne punkty na trudnym terenie w Fabiankach trampkarzy rocznika 2001


Pomimo braku dwóch kadrowiczów (zasilili drużynę ligi Wojewódzkiej- Czyżewski, Kujawski) kontrolowaliśmy poczynania na boisku w Chełmicy. Natomiast absencja kilku zawodników (choroby i kontuzje - Kramkowski, Ginczelewski, Śmiechowski, Kozłowski) dała szansę nowym chłopcom by pokazali swoje umiejętności. Niestety nie wszyscy mogą uznać swój występ za udany, ale to powinno ich zmobilizować do jeszcze lepszej i systematycznej pracy. Nie ustrzegliśmy się niestety prostych, indywidualnych błędów, po których straciliśmy dwie bramki.  Nasza gra do przodu była jednak zdecydowanie lepsza niż gra w obronie. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, gdyż nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji, a w paru zagraniach zabrakło troszkę szczęścia (poprzeczka przy rzucie karnym – Lipkowski). Jednak wiele akcji zespołowych kończyło się doskonałym sposobem rozegrania, co daje duży powiew optymizmu na przyszłość. Pokazuje kierunek  w którym podążamy i miejmy nadzieję nie zboczymy z tego kursu.      
UKS LIDER 2001 WŁOCŁAWEK –CUKROWNIK FABIANKI 6:2 (3:2)

Bramki dla Lidera strzelili;
Kacperski Damian 15’(karny na Krzyżańskim) 45’
Mateusz Perwenis 63’
Dawid Krzyżański 20’ as. Kacperski,
Natan Lisowski 12’
Oskar Zawadzki 68’ as. Jarlliński

UKS Lider Włocławek wystąpił w składzie;
Jakub Biernacki, (Jakub Gromczewski) - Szymon Jóźwiak (Brajan Surmacki), Dominik Bielawski, Michał Jarliński, Jakub Lipkowski, Damian Kacperski, Natan Lisowski, Oskar Zawadzki,  Dawid Krzyżański, Kamil Lange, Mateusz Perwenis   
  


26.10.2014
Weekendowe gole Lidera

W ten weekend zawodnicy Lidera rozegrali 10 meczy (pięć na miejscu i pięć na wyjeździe). Za wyjątkiem seniorów, których ostatnio pech nie opuszcza wszystkie mecze w lidze wojewódzkiej zostały wygrane z pewną przewagą.

junior starszy liga wojewódzka KPZPN
Lider
14 - 0 BKS Bydgoszcz
Bramki;Michał Łazarski-3,Norbert Więtczak-2,Jan Kołodziejski-2,Janusz Olach-2,Oskar Kubarski-2,Robert Majewski-1,Dominik Gajewski-1,Łukasz Strużewski-1

Skład
: Adrian Sujecki-Szymon Jagielski, Adam Dobruń, Adam Korejwo (45'-Patryk Sujecki)-Łukasz Strużewski (45'-Oskar Kubarski), Robert Majewski, Dominik Gajewski, Filip Macierzyński (45'-Patryk Pietrzak), Jan Kołodziejski-Michał Łazarski, Janusz Olach (60'-Norbert Więtczak)

junior młodszy liga wojewódzka KPZPN

Lider 4 - 0 BKS Bydgoszcz
Bramki: Pagie Artur 2, Michał Statkiewicz, Jakub Tobjasz
Skład: Rosiak- Politowski, Krzyżański, Piński, Biernacki- Duczyński ( 75' Sierakowski), Tobjasz, Pagie K, Statkiewicz, Skalski ( 50' Jastrzębski)- Pagie A.


19.10.2014
Po pechowym remisie w Rypinie pewne zwycięstwo z Kujawiakiem Kowal


Chłopcy rocznika 2001 nie dali szans swoim rówieśnikom z Kujawiaka Kowal strzelając im 6 bramek nie tracąc żadnej. Od początku zawodnicy Lidera zdominowali poczynania na boisku i po świetnych akcjach dopełniali formalności przy bramce przeciwnika. Dobra postawa obrońców, którzy nie popełnili rażących błędów oraz czujna postawa bramkarzy pozwoliła utrzymać wynik na zero z tyłu po raz drugi w tym sezonie. Na boisku dominowała nasza linia pomocy, z którą przeciwnik kompletnie nie mógł sobie poradzić.   Szkoda, że nie byliśmy bardziej skuteczni w swoich poczynaniach, bo wynik powinien być bardziej okazały przy tak wysokiej dominacji.    

UKS LIDER 2001 WŁOCŁAWEK – KUJAWIAK KOWAL  6:0 (4:0)

Bramki dla Lidera strzelili;
Kacperski Damian 10’ as. Perwenis, 30’ as Kujawski
Mateusz Perwenis 10’ as. Śmiechowski
Dawid Krzyżański 24’ as. Kacperski, 36’ as. Jarliński 55’

UKS Lider Włocławek wystąpił w składzie
:
Jakub Skalski (JakubBiernacki)- Mateusz Śmiechowski(Szymon Jóźwiak) , Bartosz Czyżewski, Dominik Bielawski, Michał Jarliński, Damian Kacperski, Dawid Kozłowski(Natan Lisowski), Adam Kujawski, Dawid Krzyżański, Kamil Lange (Mateusz Kramkowski),    
  

W poprzedniej kolejce UKS Lider zremisował z Lechem Rypin 3:3
Bramki strzelali:
Dawid Krzyżański 12’ as. Perwenis, 48’ as. Kujawski
Natan Lisowski 23’ as. Perwenis

18.10.2014
WEEKEND PEŁEN ROZGRYWEK LIDERA

W ten weekend zespoły UKS Lider rozegrają 10 spotkań ligi wojewódzkiej i okręgowej. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom.

18 października 2014 - sobota
10:00 - Lider I - Zdrój Ciechocinek  - kl. orlicy - Zes.Szk.Nr 11
14:00 - Chemik Bydgoszcz - Lider kl. trampkarze liga KPZPN
15:00 - Markowice Kujawy - Lider kl. okręgowa seniorzy
15:45 - Chemik Bydgoszcz - Lider kl. młodzicy liga okręgowa
16:30 - Skrwa - Lider II - kl. orlicy

19 października 2014 - niedziela
10:00 - Lider II - Kujawianka Izbica - kl. okręgowa juniorzy starsi
10:00 - Lider II - Kujawiak Kowal - kl. okręgowa trampkarze
10:00 - Swiecie WDA - Lider - junior młodszy liga KPZPN
11:30 - Lider II - Kujawiak Kowal - kl. okręgowa młodzików
15:00 - Swiekatów Fala - Lider - junior starszy liga KPZPN


16.10.2014
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR PREZESA UKS LIDER WŁOCŁAWEK


14.10.2014
DERBY MŁODZIKÓW NALEŻĄ DO NAS!!!


W 8. kolejce ligi wojewódzkiej zespół młodzików naszego klubu wygrał pewnie mecz derbowy z UKS SMS Włocławek aż 6 : 1. Wynik meczu od początku spotkania był otwarty, gdyż obie ekipy grały bardzo niepewnie, jednak w 15' meczu prostopadłe podanie Miłosza Goździeckiego wykorzystał Dawid Buliński i mieliśmy 1 : 0. Wynik ten utrzymał się do przerwy, a bramka wyraźnie podniosła morale zespołu, który cały czas atakował bramkę drużyny gości. Druga połowa rozpoczęła się od kilku składnych akcji naszej ekipy, co przyniosło efekt w 36', kiedy to Grabowski Kacper skopiował podanie Goździeckiego, a Buliński ponownie umieścił piłkę w siatce. W 38' goście wykorzystali niezdecydowanie naszych obrońców i trafili bramkę na 2 : 1. Cztery minuty później na listę strzelców ponownie wpisał się Buliński wykorzystując kolejne prostopadłe podanie, tym razem od Wojciecha Bonkowskiego. 49' dała naszej drużynie kolejne podwyższenie prowadzenia, Buliński tym razem w roli asystenta "obsłużył" debiutującego w barwach Lidera Włocławek Szczepana Martynowskiego, któremu nie pozostało nic innego jak wykorzystać podanie i strzelić bramkę na 4 : 1. Już dwie minuty później Buliński ponownie pokazał, że tego dnia jest w doskonałej dyspozycji, wykorzystując dośrodkowanie Grabowskiego, zakończył akcję atomowym uderzeniem pod poprzeczkę rywala. Wynik meczu ustalił w 57' Grabowski zdobywając bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Szczepana Martynowskiego.
Podopieczni Rafała Bobrowskiego rozegrali doskonałe spotkanie, zdobywając 3 punkty i pokazali, że DERBY NALEŻĄ DO NAS!!!

UKS Lider Włocławek 6 - 1 UKS SMS Włocławek

Bramki: Buliński 4 (15', 36', 42', 51'), Martynowski (49'), Grabowski (57')
Skład: Krukowski - Karkosik, Bonkowski, Madajczyk - Szymański, Wiśniewski, Sznabel, Goździecki - Buliński, na zmiany weszli: Kletkiewicz, Grabowski, Martynowski, Wędołowski


14.10.2014
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - czyli życzenia dla naszych panów nauczycieli


Drodzy trenerzy, nauczyciele - z okazji Waszego swięta składamy Wam życzenia wielu radosnych chwil na boisku, w szkole ale i w życiu prywatnym, niech Wasz entuzjazm i zaangażowanie będą dla nas wzorem do nasladowania. Życzymy Wam wielu sukcesów tych małych i tych dużych, zdrowia i cierpliwosci ;) Poniżej 10 przykazań dobrego Nauczyciela - to tak pół żartem pół serio ;) /znalezione w sieci/

1.   Kochaj ucznia każdego, jak siebie samego.
2.   Cierpliwy bądź stale, do tego dąż wytrwale.
3.   Bądź miły i sympatyczny, otrzymasz od uczniów podarunek śliczny.
4.   Dziel się swoją mądrością, z dużą częstotliwością.
5.   Z byle powodu się nie obrażaj i do uczniów się nie zrażaj.
6.   Naucz się wybaczać i do problemu nie wracać.
7.   Zbyt długie pouczanie, to głowy zawracanie.
8.   Bądź wyrozumiały, staniesz się doskonały.
9.   Bądź sprawiedliwy, a nigdy leniwy.
10.
Dzięki wytrwałości, doprowadzisz uczniów do szczęśliwości.


.......Wasi uczniowie i zawodnicy.......


13.10.2014
ZAPROSZENIE NA IX Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej LIDER KAR-POL CUP 2015

Miejsce: OSiR Włocławek, (2 boiska o nawierzchni sztucznej)
Termin: 12-15 marca 2015 roku
Organizator: UKS Lider Włocławek
Uczestnicy: zawodnicy rocznika 2001 i młodsi
Mecze odbywać się będą na dwóch boiskach o nawierzchni sztucznej
Przewidywana ilość drużyn: 24 podzielone na 4 grupy
Mecze w grupach rozgrywane będą systemem każdy z każdym
Czas gry 2x18 minut
Wpisowe od drużyny 400 zł
Dzienne wyżywienie wynosi 30 zł (śniadanie, obiad i kolacja)
Noclegi w zależności od standardu od 25 zł do 50 zł
Drużyny zgłaszające się do turnieju zobowiązane są wziąć udział w uroczystym zakończeniu
Na zgłoszenie do turnieju wraz z wpisowym 400zl oczekujemy do 31 grudnia 2014 roku
, szczegółowy harmonogram i regulamin turnieju prześlemy zainteresowanym drużynom.

Telefony kontaktowe:
Henryk Ordoński
-  502 526 607  e-mail: henord1@wp.pl
Piotr Kwiatkowski
- 785 481 921 e-mail: piotrkwiatkwski62@op.pl

Wpłata na konto:  BGŻ 87 2030 0045 1110 0000 0036 3550                                                                                   


12.10.2014
Popisowe zwycięstwo Lidera nad Drwęcą


Lider  9-1 Drwęca Golub- Dobrzyń
Bramki: Korpalski, Skalski 2, A. Pagie 3, K. Pagie, Duczyński, Biernacki
Rosiak ( 65’ Sujecki)- Politowski (41’ Krzyżański), Jastrzębski, Piński, Biernacki- Duczyński (70’ Jabłoński), Tobjasz, Korpalski ( 41’ K. Pagie), Statkiewicz, Skalski ( 48’ Chojnicki)- A. Pagie

Od początku spotkania to nasi zawodnicy posiadali inicjatywe i kwestią czasu było strzelenie pierwszej bramki, która otworzyła mecz.  Szybko strzelone trzy gole troche rozluźniły zawodników Lidera czego efektem była stracona bramka tuż przed przerwą. Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli bardziej skoncentrowani czego efektem było strzelenie sześciu bramek. Przez całe spotkanie to nasi zawodnicy utrzymywali się długi czas przy piłce i stwarzali groźne sytuacje po składnych akcjach całego zespołu. Tym samym było to trzecie zwycięstwo z rzedu juniorów młodszych
.


07.10.2014
Wielka strzelanina w derbach młodzików klasy KPZPN


Chłopcy rocznika 2001 zdeklasowali swoich kolegów z SMS-u Włocławek strzelając im 9 bramek tracąc tylko 2. Od początku zawodnicy Lidera zdominowali poczynania na boisku i po siedmiu minutach prowadziliśmy już 3:0. Niestety to uśpiło troszeczkę naszą czujność i po stałym fragmencie gry straciliśmy bramkę, ale to było wszystko, na co było stać drużynę SMS- u w pierwszej połowie. To pobudziło naszych chłopców do szybszej i bardziej skutecznej gry. Do przerwy zawodnicy Lidera zaaplikowali SMS-owi jeszcze cztery bramki. Po przerwie, pomimo pięciu zmian obraz gry się nie zmienił Lider prowadził grę, a chłopcy z SMS-u ograniczali się tylko do kontrataków, które skutecznie rozbijali obrońcy Lidera w okolicach 30-40 metra, przed naszą bramką. W drugiej połowie, siadła niestety skuteczność i z wielu sytuacji, jakie mieliśmy wykorzystaliśmy tylko dwie. Popełniliśmy także indywidualny błąd w obronie, przez co straciliśmy drugą bramkę. Szkoda, że nie utrzymaliśmy wysokiej koncentracji przez cały mecz, bo wynik powinien być bardziej okazały przy tak wysokiej dominacji.    

UKS LIDER 2001 WŁOCŁAWEK – SMS WŁOCŁAWEK 9:2

Bramki dla Lidera strzelili;
Kacperski Damian 3,7,24,46 asysty Mateusz Perwenis 2, Dawid Krzyżański 1
Lisowski Natan 30,33 asysta Jakub Ginczelewski
Mateusz Perwenis 52
Adam Kujawski 5 karny

UKS Lider Włocławek wystąpił w składzie;
Jakub Biernacki (Jakub Gromczewski)- Jakub Ginczelewski (Mateusz Śmiechowski), Bartosz Czyżewski, Dominik Bielawski, Michał Jarliński, Damian Kacperski(Dawid Kozłowski), Adam Kujawski, Dawid Krzyżański, Mateusz Kramkowski (Kamil Lange), Natan Lisowski (Oskar Zawadzki)   
 

W pierwszej kolejce UKS Lider pewnie pokonał UKS Dwunastka Włocławek 13:0
Bramki strzelali: Dawid Krzyżański 2, Adam Kujawski 3, Damian Kacperski 1, Mateusz Perwenis 4, Jakub Ginczelewski 1, Bartosz Czyżewski 1.
W czwartej kolejce zremisowaliśmy 2:2 z Kikolanką Kikół po trafieniu samobójczym (dośrodkowanie Mateusza Perwenisa ) i bramce Adama Kujawskiego.
W szóstej kolejce zmierzymy się w meczu na szczycie  Lechem Rypin.


05.10.2014
Juniorzy młodsi ligi KPZPN wygrywają mecz z Unią Janikowo

Bramki: Pagie 17’, Duczyński 26’, Piński 65’
skład: Rosiak- Krzyżański, Piński, Jastrzębski, Biernacki- Duczyński,Tobjasz, Korpalski( 78 Kamiński), Statkiewicz( 55 Chojnicki), Skalski( 68 Jabłoński)- Pagie A.

Na trudnym terenie w Janikowie zespół juniorów młodszych naszego zespołu pokonał gospodarzy 3-1. Do przerwy po składnej akcji całego zespołu dobre dośrodkowanie Duczyńskiego  strzałem z woleja zakończył Pagie. Kilka minut później asystujący wcześniej Duczyński sam pokonał bramkarza rywali strzałem z boku pola karnego. Po przerwie gospodarze szybko strzelili kontaktową bramkę na co nasi zawodnicy odpowiedzieli jeszcze jednym trafieniem. Po rzucie rożnym z bliskiej odległości piłkę w siatce umieścił Piński. Do końca spotkania udało się dowieźć zwycięstwo i wyrwać cenne 3 punkty.30.09.2014
Życzenia dla Chłopaków ;)


W związku z dzisiejszym Waszym świętem panowie, ci mniejsi i ci całkiem już wyrośnięci życzymy Wam abyście zawsze byli uśmiechnięci i uparcie dążyli do celu, spełniali swoje marzenia.
Życzymy Wam siły, która pozwoli przełamać wszelkie trudno
ści a decyzja "nie poddam się, walczę do końca" pozwoli wygrać.
Pamiętajcie "przełamanie własnego strachu zmienia chłopców w mężczyzn. Są takie momenty (...) że albo zgniesz, albo wygrasz".

moc życzeń składa żeńska
część klubu ;)

29.09.2014
Seniorzy zwyciężają w 8 kolejce V ligi okr. gr.II

W sobotę seniorzy Lidera goscili na boisku przy OSiR zespół Brzysko-Rol z Brzyskorzystewka. Od pierwszych minut mielismy przewagę na boisku, juz w 3' Bobrowski z dystansu zagrał pięknie piłką niestety bramkarz gości obronił ten strzał. W 7' goscie spróbowali swoich sił pod naszą bramką ale A.Podolski wslizgiem wybił piłkę głową z linii bramkowej. Pierwszy gol padł w 12', w sam srodek strzelił z wolnego z 30metrów Mateusz Dewil. Do przerwy wynik został utrzymany na 1:0. W 46' zmiana J. Kołodziejski za M. Frątczak. Wystarczyły 2' i piękna asysta przez Kołodziejskiego przyniosła kolejną bramkę dla Lidera; 2:0 ustanowił M. Łazarski. Kolejne zmiany w 62' M. Dewila zmienił Zasada D. a w 75' A. Podolskiego zmienił Ł. Wrzesniewski. Nie dalismy szansy przeciwnikowi na wygraną dobijając w 87' kolejną bramkę; A. Dobruń głową na 3:0. Sędzia zakończył mecz w regulaminowych 90' bez doliczania czasu w ten sposób zakończylimy spotkanie z wynikiem Lider AZS WSHE Włocławek - Brzysko-Rol Brzyskorzystewko 3:0 (1:0)

skład:
Szczepańczyk A., Różański D., Podolski A./Wrzesniewski Ł., Dobruń A., Zasada M., Bobrowski, Dewil M.(żk)/Zasada D., Pietrzak P.(żk), Frątczak M./Kołodziejski J., Pyczka K., Łazarski M.
rez. Wiliński D., Traczyk B.


       

foto pochodzi z: http://www.mmwloclawek.pl/artykul/zdjecie-wyniki-8-kolejki-v-ligi-kujawsko-pomorskiej-2728-wrzesnia-2014

27.09.2014
Juniorzy młodsi ligi KPZPN zwyciężają w meczu z Lechem Rypin

W rozegranym w piątek spotkaniu ligi wojewódzkiej juniorów młodszych drużyna Lidera Włocławek pokonała Lech Rypin 3-1. Przez całe spotkanie to nasi zawodnicy prowadzili grę, ale niespodziewanie pierwsi stracili bramkę po stałym fragmencie gry. Stracona bramka wpłynęła pozytywnie na nasz zespół co zaowocowało bramką Politowskiego na 1-1. Po przerwie nasi zawodnicy jeszcze lepiej i szybciej rozgrywali swoje akcje co udokumentowali  dwiema zdobytymi bramkami. Najpier Jastrzębski z 30 metrów znakomitym strzałem pokonał bramkarza gości, a następnie po indywidualnej akcji strzałem z przed pola karnego wynik ustalił Statkiewicz. Z przekroju całego spotkanie zespół Lidera prezentował się korzystniej i zasłużenie wygrał.

Skład: Traczyk (41 Rosiak)- Politowski, Piński( 58 Krzyżański), Jastrzębski, Biernacki- Duczyński (51 Chojnicki), Tobjasz, Korpalski( 73 Kamiński), Statkiewicz, Skalski( 63 Jabłoński)- Pagie A.


26.09.2014
Udany początek Orlików


Poniżej podsumowanie pierwszych meczy rozegranych w tej rundzie przez Orlików. Bardzo dobrze rozpoczęli rozgrywki ligowe orlicy Lidera. Drużyna wystepująca w grupie II w pierwszym meczu wysoko pokonała Młodą Włocławiankę 5:1. Mecz toczył się przy dużej przewadze naszej drużyny, a przy większej skuteczności wynik mógł być jeszcze wyższy. Podobny przebieg miał mecz drugiej kolejki z Włocłavią, który zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 7:3. W całym meczu nasi zawodnicy dyktowali warunki gry, a drużyna gości potrafiła groźnie kontratakować. Drużyna występująca w grupie I w pierwszej kolejce pokonała na wyjeździe drużynę Sadownika Waganiec 6 : 4. Pierwsza połowa była wyrównana zakończyła się remisem. W drugiej połowie nasza drużyna uzyskała przewagę i w efekcie odniosła pierwsze ligowe zwycięstwo. W drugiej kolejce rywalem był zespół Orła Służewo. Pierwsza połowa to wyrównany pojedynek zakończony remisem 3:3. W drugiej połowie nasz zespół zdecydowanie przeważał i gdy wydawało się strzelenie gola jest tylko kwestią czasu na 10 minut przed końcem drużyna gości po kontrataku zdobyła gola na 4:3. Później jak to często w dziecięcej piłce bywa w ciągu kilku minut straciliśmy kolejne 3 gole, co dało zwycięstwo drużynie z Służewa 7:3.

24.09.2014
Zaległy mecz z I kolejki Juniorów Starszych ligi KPZPN

W srodę 24.09.br. zawodnicy juniora st. ligi wojewódzkiej rozegrali zaległy mecz z I kolejki z Dąbiem Barcin. Nasi chłopcy pokonali przeciwnika w pięknym stylu nie dopuszczając ich do własnej bramki zdobywając 7:0 /2:0/. Bramki strzelili:
2 Więtczak Norbert
1 Łazarski Michał
1 Olach Janusz
1 Gajewski
1 Majewski Robert
1 Swierkowski Dawid


21.09.2014
Niedzielne spotkania klasy okręgowej we Włocławku

junior starszy kl. okręgowa

Lider II - Unia Choceń 2-2[2-0]
bramki;Mateusz Kowalewski,Dawid Jabłoński


młodzicy kl. okręgowa

Lider II 0 - 2 MOSiR Lipno

20.09.2014
Sobotnie rozgrywki


junior starszy Liga Wojewódzka
UKS SMS 2-2 Lider Włocławek

junior młodszy Liga Wojewódzka
UKS SMS 4-0 Lider Włocławek
Rosiak (60 Traczyk)- Politowski, Jastrzębski (cz.k 51), Piński, Biernacki- Chojnicki( 53 Krzyżański), Pagie K, Tobjasz, Duczyński( 65 Kuczkowski), Skalski(50 Rybicki)- Pagie A.( 70 Jabłoński)

W Nakle mecze rozegrali:
trampkarze Liga Wojewódzka
Nakło 0-4 Lider Włocławek

młodzicy Liga Wojewódzka
Nakło 5:0 Lider Włocławek

Seniorzy V liga okręgowa grupa II
GKS Baruchowo - Lider AZS WSHE Włocławek 1:1 (0:0)
Bramki: Kamil Pyczka (52).
Skład: Traczyk - Różański, Dobruń, Lewandowski, Pietrzak Szablewski (ż), Bobrowski, Arkadiusz Podolski, Dewil (86, Frątczak), D. Zasada (70, M. Zasada), Pyczka (ż).


17.09.2014
Liga Wojewódzka Junior Starszy oraz Junior Młodszy


Włókniarz Toruń-Lider 2-4[2-0] junior starszy
Bramki zdobyli;Norbert Więtczak-2[karne],Jan Kołodziejski-1,Dominik Gajewski-1
Skład;bramka-Paweł Gołębiowski
obrona;Oskar Kubarski[46m-Adam Grabowski,Bartosz Lewicki,Patryk Sujecki[46m-Adam Dobruń],Dorian Różański[76m-Łukasz Strużewski]
pomoc;Jan Kołodziejski,Robert Majewski,Janusz Olach,Norbert Więtczak,Łukasz Markowski[18m-kontuzja-Dominik Gajewski]
atak;Michał Łazarski[83m-Dawid Świerkowski]


Włókniarz Toruń - Lider 5-2 junior młodszy
bramki: Jastrzeębski, Duczyński
Rosiak ( 41 Traczyk)- Rybicki (40 Politowski), Jastrzębski, Piński, Biernacki- Chojnicki( 65 Jabłoński), Pagie Karol, Tobjasz, Statkiewicz (60 Korpalski), Skalski ( 38 Duczyński)- Pagie Artur
Dobry mecz naszych zawodników,pomimo straty 2 bramek ani przez moment nie straciliśmy wiary w końcowy sukces.Strzeliliśmy 4 bramki po pięknych akcjach i zdobyliśmy kolejne 3 punkty.13.09.2014
Kolejna wygrana Juniorów Starszych


Lider-Jedynka AK Aleksandrów Kujawski 14-0[7-0]
Skład;Paweł Gołębiowski-Oskar Kubarski,Bartosz Lewicki,Patryk Sujecki,Adam Grabowski-Łukasz Stężewski[45m Janusz Olach],Robert Majewski,Łukasz Markowski,Jan Kołodziejski, Norbert Więtczak[55m Dominik Gajewski]-Michał Łazarski[55m-Dawid Świerkowski]
Bramki;M.Łazarski-4,Ł.Markowski-4,B.Lewicki-1,J.Olach-1,D.Świerkowski-2,R.Majewski-1,P.Gołębiowski-1[karny]7.09.2014
Grudziądz-Liga wojewódzka junior młodszy


Olimpia  Grudziądz-Lider 5-0
Lider;Bartłomiej Traczyk[40m-Adrian Sujecki]-Mateusz Politowski,Kacper Jastrzębski,Mateusz Krzyżański,Michał Biernacki-Patryk Skalski[40m-Dawid
Jabłoński],Jakub Tobjasz[68m-Cezary Kamiński],Michał Statkiewicz[58m-Filip Korpalski],GracjanPiński,KamilRybicki[50m-Chojnicki Kacper-Artur Pagie
Mimo porażki nasi chłopcy pokazali się z dobrej strony.O przegranej zadecydowały zbyt poważne błędy indywidualne5.09.2014
Juniorzy starsi ligii okręgowej zwyciężają z Włocłavią


mecz odbył się 05.09.2014 juniorzy starsi zwyciężyli pokonując Włocłavię 12-0[7-0]
Bramki zdobyli;Michał Łazarski-7,ŁukaszMarkowski-3,Norbert Więtczak-1,Dawid Świerkowski-1.    
Skład;Paweł Gołębiowski-Oskar Kubarski,Piotr Głąbicki,Patryk Sujecki[45m-Dawid Świerkowski,Adam Grabowski-Łukasz Strużewski,Robert Majewski,Łukasz Markowski,Norbert Więtczak-Michał Łazarski
    

03.09.2014
Najmłodsza grupa coraz liczniejsza

Z wielką przyjemnoscią informujemy, że nabór do UKS Lider nadal trwa. Nabór w szeregi naszych zespołów jest ciągły i trwa cały rok. Najmłodsza grupa - roczniki 2008,2009,2010 z treningu na trening powiększa swoją liczebnosc i w chwlili obecnej liczy ok. 20 osób. Poniżej foto grupowe z ostatnich zajęć. Dzieci rozegrały mini turniej piłki nożnej. Było wiele bramek ale przede dobra zabawa. Chętnym natomiast przypominamy, że czekamy na Was w każdy poniedziałek i czwartek /godz. 17.00/ na boisku ze sztuczną trawą /boisko nr 2/ obiekty OSiR przy Hali Mistrzów. Pierwszy miesiąc bezpłatny


PRZYJDZ, SPRÓBUJ, ZOSTAŃ Z NAMI - ZOSTAŃ LIDEREM

01.09.2014
wyjątkowy mecz juniorów starszych pod wodzą trenera Janusza Piwońskiego


W sobotni weekend juniorzy starsi, podopieczni trenera Janusza Piwońskiego rozegrali wyjątkowo udane spotkanie z Chemikiem Bydgoszcz. Mecz od początku prowadzony pod dyktando naszych zawodników zakończył się wynkiem 4-0  /3-0/. Po meczu trener powiedział: "Rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie,wszyscy zawodnicy grali na maksymalnych obrotach co zaowocowało pogromem grożnego przeciwnika, jakim zawsze jest Chemik Bydgoszcz." Smiało możemy powiedzieć to był jeden z lepszych meczy tego weekendu.

skład-Gołębiowski Paweł-Podolski Adrian[56'-Dobruń Adam],Sujecki Patryk,Lewicki Bartosz,Różański Dorian[52'-Podolski Arkadiusz-Kołodziejski Jan,Majewski Robert, Markowski Łukasz,Strużewski Łukasz-Łazarski Michał[62'-Olach Janusz]

bramki zdobyli:
Kołodziejski Jan 2 [11' i 35']
Markowski Łukasz 2 [45' i 88']

01.09.2014
Witaj szkoło!!!


Wakacje minęły, czas wrócić do szkoły. W związku z tym, wszystkim naszym zawodnikom życzymy samych sukcesów zarówno w szkolnej ławie jak i na murawie. Niech dobra nauka idzie w parze z dobrą grą. Niech w nowym roku szkolnym towarzyszą Wam słowa znanego amerykańskiego zawodnika i trenera
Toma Landry'ego:


"Trener jest kimś, kto mówi ci to, czego nie chcesz słyszeć, który widzi to, czego nie chcesz widzieć — po to, żebyś był kimś, kim zawsze chciałeś być."
                                                                                                                                                                                                                

      POWODZENIA PANOWIE!!

28.08.2014
ZAWIESZENIE W ROZGRYWKACH LIGOWYCH KPZPN


Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego LIDER Włocławek, w związku z nagminnym unikaniem przez niektórych członków płacenia składek informuje, iż zgodnie z regulaminem i uchwałą zarządu 1/2014 z lipca b.r. zawiesza swoich zawodników w rozgrywkach ligowych KPZPN do dnia spłaty zadłużenia. Zawieszenie dotyczy osób, które zalegają ze składkami 6 miesięcy i więcej. Więcej informacji bezposrednio w biurze lub u trenerów.

W związku z powyższym uprasza się wszystkich rodziców o uregulowanie zaległosci w celu uniknięcia nieprzyjemnosci. Przypominamy, iż podpisując deklarację, regulamin zobowiązali się Państwo do comiesięcznego wpłacania składki na cele statutowe. Składkę płacimy przez cały rok, również w okresie wakacji.

28.08.2014
Mistrzowskie spotkania Lidera w ostatni weekend sierpnia


W najbliższy weekend zapraszamy na pięć kolejnych meczy mistrzowskich zespołów UKS LIDER. Poniżej harmonogram:


30.08.2014 /sobota/10.00
Lider Włocławek - Sadownik Waganiec / Seniorzy
30.08.2014 /sobota/12.00
Lider Włocławek - Chemik Bydgoszcz / Junior starszy
30.08.2014 /sobota/14.00
Lider Włocławek - Chemik Bydgoszcz / Junior młodszy
31.08.2014 /niedziela/14.00
Lider Włocławek - Sparta Brodnica / Trampkarze
30.08.2014 /niedziela/15.30
Lider Włocławek - Sparta Brodnica / Młodzicy


Wyniki na bieżąco po każdym meczu. Zapraszamy do czynnego kibicowania, zawodnikom życzymy wielu bramek.

27.08.2014
LIDER w
I rundzie Pucharu Polski K-P ZPN na szczeblu podokręgu Włocławek

W srodowym meczu o Puchar Polski nasza drużyna niestety przegrała z wynikiem 2:4 /0:1/. Mimo niekorzystnego wyniku zespół Lidera prowadził ładną i dynamiczną grę. Rozgrzewka jak i pierwsza połowa meczu prowadzone były w strugach deszczu, który nie ułatwiał zadania. Lider stracił bramki poprzez błahe niestety błędy. Zawodnicy Lidera podeszli do meczu pewni siebie co zgubiło niektórych, a to zostało wykorzystane przez zespół ze Smólnika. Trener Kołodziejski po meczu mimo wyniku pochwalił swoich zawodników za dobrą grę, lepszą od ostatniej rozgrywki.

skład
Gołębiowski P, Zasada D, Lewandowski Ł, Wrzesniewski Ł, Zasada M, Frątczak M, Róźański D, Dewil M, Bobrowski R, Wiliński D. Pyczka K.
rezerwowi: Szczepańczyk A., Podolski A., Szablewski T., Kołodziejski J., Pietrzak P.,

na zmiany:
46' Wiliński - Kołodziejski
46' Zasada D - Szablewski
70' Dewil - Podolski
83' Lewandowski - Pietrzak

Bramki 50' Dewil, 55' Kołodziejski
żk. Wrzesniewski, Pyczka, Szablewski, Lewandowski

wynik Viktoria Smólnik - Lider Włocławek
                            4:2 /1:0/

21.08.2014
ŁUBU DUBU ŁUBU DUBU NIECH NAM ŻYJE PREZES NASZEGO KLUBU

Piotr Kwiatkowski, Prezes UKS LIDER Włocławek obchodzi dziś urodziny! W imieniu Zarządu klubu, współpracowników oraz zawodników składamy naszemu kochanemu Prezesowi  najserdeczniejsze życzenia. Samych sukcesów w pracy zawodowej i na niwie sportowej, zdrowia, pomyślności oraz wszystkiego dobrego w życiu osobistym.21.08.2014
Spotkania mistrzowskie zespołów UKS LIDER 23/24.08.2014

W ten weekend dwa nasze zespoły rozegrają mecze mistrzowskie.
1. 23.08.2014/sobota/ godz. 11.00 klasa okręgowa seniorów, gramy na wyjeździe. Gospodarzami meczu będą Zjednoczeni Piotrków Kujawski.

informacja dla zawodników: /WYJAZD: parking KM Policji, sobota 23.08. godz. 9.30/

2. 24.08.2014/niedziela/ godz. 10.00 Liga K-PZPN młodzików. Lider zagra z WKP WŁOCŁAViA /gospodarz meczu/

Zapraszamy serdecznie od kibicowania a obu naszym zespołom życzymy pięknych bramek.
W poniedziałek szersza relacja z meczów, wyniki podamy na bieżąco.

20.08.2014
zebranie trenerów UKS LIDER Włocławek


W dniu 20 sierpnia w siedzibie Klubu odbyło się zebranie trenerów mające na celu omówienie spraw bieżących, przedstawienie komunikatów oraz prezentację rganizacji szkolenia w I rundzie sezonu 2014/2015. Na spotkaniu podsumowano także zestawienia dotyczące szkolenia i osiągniętych wyników sportowych za II rundę sezonu 2013/2014.

16.08.2014 mecze z Dąbiem Baricinem


Planowany na dzis mecz UKS Lider vs Dąb Barcin junior starszy nie odbył się z powodu gosci. Więcej informacji podamy  w tygodniu.
Natomiast mecz seniorów został zakończony zwycięstwem 3:1 dla UKS LIDER. Gratulujemy panowie, szersza relacja w poniedziałek.


15.08.2014 Lider gospodarzem sobotnich meczy z Dąbiem Barcin - runda jesienna 2014/2015


Zawodnicy Juniora Starszego oraz Seniorzy zapraszają na mecze rundy jesiennej sezonu 2014/2015. Rozgrywki odbędą się w tę sobotę, tj. 16.08.2014 w następujących godzinach:

14:00 Lider Włocławek - Dąb Barcin / junior starszy
16:00 Lider Włocławek - Dąb Barcin / Seniorzy

Oczywiscie liczymy na wiele pięknych bramek i dobrą grę naszych zawodników.14.08.2014 mecze sparingowe rocznika 1999 i 2001


W dniu dzsiejszym, tj. 14 sierpnia dwa nasze zespoły; rocznik 1999 i rocznik 2001 wyjechały do Mogilna rozegrać mecze sparingowe. Obecnie zespoły z Zawiszy Szczecin przebywają w Mogilnie na obozach sportowych. Mecz sparingowy rocznika 1999 zaplanowany jest na 15:00 a rocznika 2001 na godzinę 16:30.
Wkrótce relacja z przebiegu meczu. Za naszych zawodników trzymamy kciuki, życzymy wyjatkowych sportowych przeżyć i doswiadczeń.


RELACJA Z MECZY:/dodano 15.08.2014/
W przedsezonowym spotkaniu juniorów młodszych Lider Włocławek pokonał drużynę Pogoni Szczecin. W rozegranym w Mogilnie spotkaniu dwie bramki dla Naszego zespołu zdobył Artur Pagie.

Lider 2-1 Pogoń Szczecin
Skład:
Traczyk- Skalski, Krzyżański, Piński, Biernacki- Tulimowski, K.Pagie, Tobjasz, Korpalski, Smołko- A. Pagie
Grali także: Sujecki, Kamiński, Sierakowski, Rybicki

14.08.2014 Podziękowanie dla p. Z.Goździeckiego - własciciela firmy DOZÓR


W imieniu Zarządu a także zawodników i rodziców rocznika 2002, mamy ogromną przyjemnosc podziękować p. Zbigniewowi Goździeckiemu za zakup strojów sportowych. Wkład finansowy poczyniony na ten cel pomógł podniesć poziom i jakosc gry a także pozytywnie wpłynął na szkolenie naszych zawodników.

dziękujemy

08.08.2014 (nie) Inauguracja sezonu 2014/2015 w V lidze

W sobotę tj. 9 sierpnia na godzinę 10 było zaplanowane spotkanie inauguracyjne sezonu 2014/2015 dla Lider Włocławek - Zdrój Ciechocinek. Jednak na prośgości mecz został przełożony na 3 wrzesnia, tłumacząc się przedłużającymi urlopami zawodników.  


Nasi zawodnicy jednak nie będą jutro grzali ławki i pojadą do Dobrzynia rozegrać mecz sparingowy. Oczywiscie życzymy wielu bramek.

08.08.2014 Dawid Wojciechowski nie żyje [*]

Z głębokim żalem żegnamy naszego zawodnika Dawida Wojciechowskiego. Wyrazy wspólczucia dla rodziny i przyjaciół. Żal, że tak młody człowiek nie jest już z nami.

Msza żałobna odbędzie się 14.08.2014 o godz. 11:30 w Kosciele Najswiętszego Serca Jezusowego na ul. Ostrowskiej, pogrzeb godz. 12:30 na Cmentarzu Komunalnym ul. Chopina.


7.08.2014
SENIORZY LIDERA W SPARINGACH PRZED SEZONEM 2014/2015

ZIEMOWIT OSIĘCINY - LIDER WŁOCŁAWEK 2-4

strzelcy bramek: Bobrowski, Lewandowski D., Pyczka K., Lewandowski Ł.
na zmiany wchodzili: Lewandowski D., Frątczak M
skład UKS Lider:
Szczepańczyk, Zasada D., Lewandowski Ł., Zasada M., Tomczak D., Boborowski R., Dewil M., Pietrzak P., Wiliński D., Seklecki M., Pyczka K., Frątczak M., Lewandowski D.

LTP LUBANIE - LIDER WŁOCŁAWEK 1-0

na zmiany wchodzili: Seklecki M., Majewski R., Frątczak M.
skład UKS Lider:
Szczepańczyk, Zasada D., Lewandowski Ł., Zasada M., Wiliński D., Boborowski R., Dewil M., Pietrzak P., Szablewski T., Kołodziejski J., Pyczka K., Seklecki M., Majewski R., Frątczak M.

w 17' Szablewski nie wykorzystał rzutu karnego


WKP WLOCŁAVIA - LIDER WŁOCŁAWEK 1-1

strzelec bramki: Kołodziejski Jan 70'
na zmiany wchodzili: Gołębiowski P., Majewski R., Pyczka K., Więtczak N.,
Skład UKS Lider:
Podolski, Zasada D., Lewandowski Ł., Zasada M., Kolodziejski J., Pietrzak P., Dewil M., Wiliński D., Szablewski T., Seklecki M., Gołębiowski P., Majewski R., Pyczka K., Więtczak N.,


1.08.2014
LIDER WŁOCŁAWEK vs WŁOCŁAVIA WŁOCŁAWEK


Zapraszamy wszystkich fanów piłki nożnej na ciekawie zapowiadający się mecz sparingowy pomiędzy naszymi wychowankami a .......... naszymi wychowankami. UKS Lider wystąpi goscinnie na stadionie przy Chopina w meczu sparingowym z Włocłavią. Zespół gospodarzy mając ostatnio m.in. problemy ze składem, "posiłkuje się" zawodnikami Lidera. W trzecim sparingu Włocłavi wystąpiło aż 12 naszych wychowanków. Gratulujemy wygranej z Victorią Smólnik /1:0/. Dzisiejszy sparing odbędzie się o godz. 11:00, oczywiscie kibicujemy wszystkim zawodnikom Lidera ale wygranej życzymy sobie ;) - serdecznie zapraszamy.


25.07.2014
GODZINY WYJAZDÓW NA OBOZY SPORTOWE LATO 2014

Obóz sportowy Nowe Miasto Lubawskie - rocznik 2000
wyjazd
26.07.2014 - zbiórka godz. 9:45 parking Hali Mistrzów
powrót 02.08.2014 - wyjazd z Nowego Miasta godz.


Obóz sportowy Gozdawa - roczniki 1998, 1999, 2001, 2002, 2003
wyjazd
02.08.2014 - zbiórka godz. 9:00 parking pomiędzy Starą Halą a Delfinem
powrót 09.08.2014 - wyjazd z Gozdawy godz. 12:00


Obóz sportowy Tuchola - roczniki 2004, 2005, 2006, 2007
wyjazd 04.08.2014 - zbiórka godz. 8:00 parking pomiędzy Starą Halą a Delfinem
powrót 10.08.2014 - wyjazd z Tucholi godz. 15:00


23.07.2014
MECZ SPARINGOWY SENIORÓW

Dnia 23.07.2014 drużyna seniorów Lidera rozegrała mecz sparingowy w Izbicy Kujawskiej z drużyną Kujawianki. IV ligowiec z Izbicy co prawda wygrał 8:4 lecz zespół Lidera łatwo tego wyniku nie oddał. Mecz był prowadzony jak na upalną aurę w dosć szybkim tempie. Pierwsze trzy bramki Lider stracił po szkolnych indywidualnych błędach w lini obrony. Młodzi zawodnicy Lidera wzięli się do pracy i odrobili straty, lecz w drugiej połowie ponownie zbytnia nonszalancia w tyłach została wykorzystana przez dowiadczony zespół z Izbicy. Trener Kołodziejski jak i szkoleniowiec Kujawianki uznali sparing za bardzo pożyteczny.
Lider wystąpił w składzie:
Szczepańczyk
Zasada D., Zasada M., Lewandowski Ł., Różański D., Bobrowski R., Wrzesniewski Ł., Wiliński D., Pietrzak P., Frontczak M., Kołodziejski J., Seklecki M., Szablewski T., Pyczka K.

16.07.2014
PIERWSZE TRENINGI PRZED NOWYM SEZONEM

UKS Lider rozpoczyna pierwsze treningi przed nowym sezonem. Podczas zajęć istnieje możliwosć rozpoczęcia piłkarskiej przygody przez nowych zawodników. Chętnych prosimy o bezposredni kontakt z trenerami.

ZESTAWIENIE TERMINÓW PIERWSZYCH ZAJĘĆ TRENINGOWYCH ZESPOŁÓW UKS LIDER
W OKRESIE WAKACJI 2014

l.p.

Zespół - trener

Miejsce zajęć

termin i godz. 1-wszych zajęć

1

SENIORZY
tr. Mariusz Kołodziejski

OSiR Włocławek
sztuczne płyty piłkarskie

17.07.2014 /czwartek/ godz. 9.30-11.00
21.072014 /poniedz./ godz. 8.00-9.30

2

JUNIORZY STARSI 1996/97
tr. Janusz Piwoński

OSiR Włocławek
sztuczne płyty piłkarskie

21.07.2014 /poniedz./ godz. 9.30-11.00

3

JUNIORZY MŁODSI 1998/99
tr. Tomasz Szablewski

OSiR Włocławek
sztuczne płyty piłkarskie

22.07.2014 /wtorek/ godz. 11.00-12.30

4

TRAMPKARZE 2000
tr. Maciej Stefański

OSiR Włocławek
sztuczne płyty piłkarskie

22.07.2014 /wtorek/ godz. 11.00-12.30

5

TRAMPKARZZE 2001
tr. Dariusz Kopczyński

OSiR Włocławek
sztuczne płyty piłkarskie

28.07.2014 /poniedz./ godz. 12.30-14.00

6

MŁODZICY 2002/03
tr. Rafał Boborowski

OSiR Włocławek
sztuczne płyty piłkarskie

21.07.2014 /poniedz./ godz. 11.00-12.30

7

ORLICY 2004/05/06
tr. Tomasz Lipkowski

Orlik, Zespół Szkół Nr 11 ul. Papieżka 89

21.07.2014 /poniedz./ godz. 18.00-19.30

8

ŻACY/SKRZACI 2006/07/08/09
tr. Tomasz Szablewski

OSiR Włocławek
sztuczne płyty piłkarskie

04.08.2014 /poniedz./ godz. 12.30-14.00

09.06.2014
ROBERT BARTCZAK W PIERWSZYM SKŁADZIE LEGII!!!!

Wczoraj tj. 8 lipca Legia Warszawa zarejestrowała w PZPN do rozgrywek trzech nowych zawodników. Między innymi naszego wychowanka Roberta Bartczaka. 18 letni zawodnik Legii swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał własnie w UKS Lider (2006-2012). Po zgrupowaniu Legii w Gniewinie 4 lipca odbył się pierwszy trening gdzie jedynym reprezentantem legijnej młodzieży był własnie Robert Bartczak. Podczas tego treningu był często instruowany przez Kazimierza Sokołowskiego. Pod koniec zajęć Bartczak trenował indywidualnie pod okiem Cesara Sanjuan-Szklarza.
Dzis wieczorem o 19:00 na stadionie przy Łazienkowskiej odbędzie inauguracja sezonu. Rozegrany zostanie mecz o Superpuchar Polski pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz a Legią Warszawa gdzie Robert będzie mógł zaprezentować swoje umiejętnosci i talent.

Robert będziemy z Tobą - grupa 40 młodych zawodników z UKS Lider będzie kibicować na żywo na stadionie przy Łazienkowskiej.


01.07.2014 (aktualizacja18.07.2014)
OBÓZ SPORTOWY W NOWYM MIESCIE LUBAWSKIM
rocznik 1998, 1999, 2001, 2002, 2003


Przypominamy, że obóz sportowy dla roczników 1996-2003 organizowany jest w OSiR Nowe Miasto Lubawskie. Termin obozu bez zmian 02-09 sierpnia b.r. W związku z koniecznoscią dokonania wszelkich formalnosci i ostatecznych rezerwacji bardzo prosimy rodziców dzieci chętnych do udziału w obozie o wplaty na obóz w kwocie 600.00 zł maksymalnie w terminie do 11 lipca 2014. Po tym terminie dopisanie dziecka nie będzie możliwe.
dziękujemy za wyrozumiałosć


30.06.2014
BEZKONKURENCYJNY UKS LIDER 2001

W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU W MŁAWIE  !!!!

Pod hasłem „ My kochamy futbol" zorganizowali turniej dla zespołów młodzików rocznika 2001 i młodszych władze Miasta Mława i Klubu Mławianka Mława.   W festiwalu futbolu wzięło udział osiem drużyn, aby na dwóch boiskach, systemem każdy z każdym wyłonić najlepszą drużynę. W turnieju  wzięły udział Jagiellonia Białystok, Pegaz Drobin, Varsovia Warszawa, Huragan Morąg, Bałkańska Akademia Piłkarska Warszawa, dwie drużyny gospodarzy MKS Mławianka Mława oraz UKS Lider Włocławek. We wszystkich meczach chłopcy z Lidera okazali się lepsi od swoich przeciwników i zasłużenie wygrali cały turniej. Ponadto Adam Kujawski zdobył miano Najlepszego Zawodnika Turnieju, a Mateusz Perwenis, po pasjonującej walce na karne został najlepszym strzelcem turnieju.
Był to bardzo dobry turniej w naszym wykonaniu. Kombinacyjną grą sprawialiśmy przeciwnikom duże problemy w zorganizowaniu skutecznej obrony. Muszę pochwalić chłopców za zaangażowane podczas całego turnieju, a nowych zawodników za szybkie i skuteczne wkomponowanie się w naszą drużynę- trener Dariusz Kopczyński.        

UKS LIDER WŁOCŁAWEK – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK  1:0
UKS LIDER WŁOCŁAWEK – BAŁKANSKA AKADEMIA PIŁKARSKA 4:0
UKS LIDER WŁOCŁAWEK – MŁAWIANKA MŁAWA  4:1
UKS LIDER WŁOCŁAWEK – MŁAWIANKA II MŁAWA 4:0
UKS LIDER WŁOCŁAWEK – VARSOVIA WARSZAWA 1:0
UKS LIDER WŁOCŁAWEK – PEGAZ DROBIN 2:1
UKS LIDER WŁOCŁAWEK – HURAGAN MORĄG 2:1Bramki dla Lidera zdobyli: Perwenis Mateusz 5, Krzyżański Dawid 3, Kujawski Adam 3, Lisowski Natan 2, Ginczelewski Jakub 2, Kozłowski Dawid, Jarliński Michał, Kacperski Damian po 1

Skład lidera:
Biernacki, Gromczewski – Ginczelewski, Kramkowski, Czyżewski, Perwenis , Lipkowski,  Kozłowski, Kacperski,  Lange, Lisowski, Kujawski, Krzyżański, Jóźwiak, Buliński, Bonkowski, Kopaczewski, Jarliński.       27.06.2014 SENIORZY NADAL BĘDĄ GRAĆ W LIDERZE!!!


Uczniowski Klub Sportowy Lider dementuje informacje nt. rzekomego wycofania drużyny seniorów z rozgrywek w następnym sezonie. Seniorzy trenowani przez Mariusza Kolodziejskiego będą nadal uczestniczyć w rozgrywkach.

24.06.2014 MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ!!!

Robert Bartczak wychowanek trenera Dariusza Kopczyńskiego, były zawodnik UKS Lider Włocławek od poniedziałku przebywa na zgrupowaniu z I zespołem Legii Warszawa w Gniewinie. Robert życzymy Ci obyś na dłużej wskoczył  do kadry pierwszego zespołu. POWODZENIA!.


21.06.2014
I MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KUJAWY CUP 2014 zakończony


Turniej zakończony choć my nadal pracujemy....... myslimy już o następnych spotkaniach z Wami....... wyciągamy wnioski, potwierdzamy założenia i już wiemy, że tego Kujawy potrzebowały. Turniej nie odbyłby się, gdyby nie życzliwosc wielu ludzi dobrych serc, firm chcących mieć udział w rozwoju młodych piłkarskich talentów. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom:

Chemikor,
Activ med,
PGK Saniko,

DGS,
Hamar A.M. Benedykcińscy,
Tesco,
Firma Zielarska Lewandowski,
Zbigniew Rogalski,
Keezo,
Superfos,
Drogtom,
PZPN,
p. Eugeniusz Nowak prezes KPZPN i wiceprezes PZPN,
Urząd Miasta Prezydent A. Pałucki,
Starosta K. Kaca,
burmistrzowie gmin współorganizujące turniej,
senator A. Person,
poseł M. Wojtkowski,
Z.H.U.P.Karo Flagi s.c.

Erbruk.
Ogromne podziękowania również dla naszych
trenerów, pracowników klubu, członków zarządu, rodziców a także innych osób nie wymienionych z nazwy czy nazwiska a chętnych do pomocy. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, hart ducha, ogromny wkład pracy; bez Was turniej nie byłby tak wyjątkowy.DZIĘKUJEMY

17.06.2014
ZAPROSZENIE NA MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KUJAWY CUP 2014!!!!

Przygotowania do turnieju są w pełnej gotowosci. Klub pracuje pełną parą by przyjąć 110 zgłoszonych zespołów co daje prawie 2000 osób z Polski i zagranicy. Zaangażowanie Zarządu, trenerów, sponsorów, darczyńców oraz wielu innych życzliwych osób sprawia, że organizacja turnieju zmierza w dobrym kierunku.  Dobry humor nie opuszcza nas, mimo upływu czasu. Już w czwartek o godz. 17:00 uroczyste rozpoczęcie turnieju, wczesniej planowany jest przemarsz i prezentacja wszystkich zespołów. Zapowiada się wspaniałe widowisko sportowe z oprawą muzyczno - taneczną.


Turniej odbywa się pod hasłem: integrujemy się - mój sąsiad moim przyjacielem.
Przyjdź, kibicuj, baw się razem z nami!
Serdecznie zapraszamy !!!

więcej w zakładce
Turniej Kujawy Cup oraz na naszym fanpage'u https://www.facebook.com/KujawyCup

13.06.2014
KOLEJNY POWÓD BY TRENOWAĆ Z LIDEREM... JAKUB MROZIK ZAWODNIKIEM CRACOVII!!!Jakub Mrozik były zawodnik naszego klubu (2009-2011) podpisał roczny kontrakt z możliwością  przedłużenia na 2 lata z Cracovią Kraków. Swoją karierę klubową Kuba rozpoczynał od najmłodszych lat w juniorskich zespołach w Polonia Bydgoszcz. W 2009 roku rozpoczęła się jego dalsza kariera juniorska właśnie w UKS Lider Włocławek. Tu jego kariera zaczęła nabierać rozpędu. Pod okiem naszych trenerów przez odpowiednie treningi oraz dzięki wielkiemu atutowi zawodnika jakim jest "lewa noga", dwa lata później zainteresowały się nim inne kluby. Dzisiaj w oficjalnej informacji Ekstraklasowy klub Cracovia potwierdza zawarcie kontraktu. To jeszcze jeden dowód na to, że warto trenować w UKS Lider Włocławek.

Kuba życzymy Ci powodzenia i dalszych awansów sportowych.10.06.2014
KOLEJNE SPOTKANIA MISTRZOWSKIE LIDERA 14/15.06.14


W ten weekend mecze rozegrają w Lidze KPZPN juniorzy młodsi i starsi, w Lidze wojewódzkiej trampkarze oraz młodzicy. Wszystkie mecze odbędą się we Włocławku na boiskach OSiRu. Seniorzy V ligii pod opieką trenera M. Kołodziejskiego rozegrają goscinnie mecz w Brzesciu Kujawskim.
              14.06. - godz. 10:00 Lider II -Gwiazda Bydgoszcz
              
14.06. - godz. 12:00 Lider - SMS Włocławek
              15
.06. - godz. 12:00 Lider - Olimpia Grudziądz
              
15.06. - godz. 13:30 Lider - Olimpia Grudziądz
              15.06. - godz. 15:00 Łokietek Brzesć Kujawski - Lider/AZS WSHE      

Serdecznie zapraszamy do kibicowania, a zawodnikom życzymy dobrej gry i efektywnych bramek. Powodzenia Panowie.
        
              


06.06.2014
KOLEJNY
WEEKEND PEŁEN PIŁKARSKICH EMOCJI              06.06. - godz. 16:00 GKS Baruchowo - Lider III
              
06.06. - godz. 17:00 Orzeł Służewo - Lider
              06
.06. - godz. 17:30 Unia Janikowo - Lider
              
07.06. - godz. 10:00 Chemik Bydgoszcz - Lider II
              08.06. - godz. 12:00 Lider II - Kujawy Kozy               
              08.06
. - godz. 17:00 Lider - Kujawiak Kowal

trzy mecze rozegrane zostały w
środę tj. 04.04.2014
trampkarze liga wojewódzka                    Lech Rypin - Lider
młodzicy liga wojewódzka                       Lech Rypin - Lider
orlicy klasa okręgowa                             Lider II - UKS SMS Włocławek


życzymy naszym zawodnikom pięknej gry oraz wielu bramek.


              

04.06.2014
ORZEŁ SENACKI - PODZIĘKOWANIA DLA DARCZYŃCÓW

Miło nam poinformować, iż podczas uroczystego otwarcia I Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Kujawy Cup 2014 z inicjatywy Senatora RP, Pana Andrzeja Persona, Zarząd naszego klubu podziękuje swoim największym darczyńcom. Podzękowanie w tym dniu otrzymają:
- Firma Inżynieryjno - Drogowa DROGTOM - p. Jakubowscy
- Firma RPC Superfos Poland sp. z o.o.
- Firma Anwis Polska sp. z o.o. - p. A. Wisniewski

Z racji swoich obowiązków i aktualnie odbywającej się służbowej podróży zagranicznej Pana Senatora, podziękowania w formie medalu - Orła Senackiego wręczy Pan Poseł Marek Wojtkowski.
Uroczyste rozpoczęcie Turnieju planowane jest 19 czerwca 2014r. godz. 17:00

My już dzis z tego miejsca pragniemy podziękować Panu Senatorowi Andrzejowi Personowi za tak wspaniałą inicjatywę oraz wszelkie poparcie dla naszego klubu, Panu Posłowi Markowi Wojtkowskiemu za wszelką pomoc merytoryczną i okazywaną sympatię, oraz wszystkim naszym darczyńcom za wsparcie, które aktywnie wspomaga rozwój i wyszkolenie naszych młodych podopiecznych.
dziękujemy


03.06.2014
Włocławianie jadą na I Ogólnopolski Turniej Szkół Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu


W dniach 7- 8 czerwca zespół Lidera Włocławek uczestniczyć będzie w I Ogólnopolskim Turnieju Szkół Mistrzostwa Sportowego w Piłce Nożnej we Wrocławiu. Drużyna złożona z zawodników z rocznika 98 i 99 w turnieju rozegra 4 mecze, 3 w grupie i jeden decydujący o końcowym miejscu w turnieju.

Włocławianie zagrają w grupie A:
Akademia Piłkarska Śląsk Wrocław S. A.
SMS ZAPN Żywiec
UKS LIDER Włocławek
SMS Słupsk

Grupa B:
SMS Junior Wrocław
SMS Rekord Bielsko- Biała
ZSO SMS Ostrowiec Świętokrzyski
SMS Kraków


30.05.2014
INFORMACJA nt. WALNEGO ZEBRANIA CZŁONKÓW


Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego LIDER Włocławek uprzejmie zaprasza swoich członków na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się 11 czerwca 2014 roku o godz. 17.00 w siedzibie klubu, tj. ul. Le
śna 53a, Włocławek. Tematem przewodnim zebrania będzie przyjęcie bilansu za rok 2013.

26.05.2014
PODSUMOWANIE MECZU SENIORÓW LIDERA Z NOTECIĄ ŁABISZYN


W niedzielę 25.05.2014 o godz. 12:00 został rozegrany mecz V ligi seniorów pomiędzy UKS AZS WSHE Lider Włocławek a Notecią Łabiszyn. Młodzi piłkarze Lidera bardzo ambitnie podeszli do spotkania i już od pierwszych minut starali się zdobyć bramkę. Na fekty ciągłych ataków nie trzeba było długo czekać gdyż w 7’ Patryk Pietrzak po rzucie rożnym wykorzystał niezdecydowanie bramkarza rywali i umieścił piłkę w siatce. Kilkanaście minut później ten sam zeawodnik popisał się przepięknym strzałem z 20m, trafiając pod poprzeczkę. Natomiast w 38’ Adrian Zdobych plasowanym strzałem zdobył trzecią bramkę po dokładnym podaniu prostopadłym przez Damiana Lewandowskiego. W drugiej połowie zawodnicy Lidera starali się wyrównywać grę, przez co długo    pozostawali przy piłce. Co prawda w 84’ goście zdobyli bramkę, ale to wszystko co była w stanie tego dnia pokazać nam drużyna z Łabiszyna. W 89’ mieliśmy szansę na jeszcze jedną bramkę. Patryk Lejmanowicz mógł wpisać się na listę strzelców, lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem oddał zbyt lekki strzał, trafiając w bramkarza. Trener Mariusz Kołodziejski był zadowolony ze swoich podopiecznych, podziękował im za ambitną grę do ostatniej minuty.

UKS AZS WSHE Lider Włocławek - Noteć Łabiszyn 3 - 1 /3 - 0/

Skład drużyny:
Szczepańczyk Adam, Zasada Damian, Lewandowski Łukasz, Wrześniewski Łukasz, Głąbicki Piotr, Sobiech Krzysztof, Majewski Robert, Zdobych Adrian, Lewandowski Damian, Urbański Karol.
na zmiany wchodzili:
Strużewski, Sadowski, Lejmanowicz

23.06.2014
WEEKEND PEŁEN PIŁKARSKICH EMOCJI


              24.05. - godz. 10:00 Mień Lipno - Lider
              24.05. - godz. 11:45 Mień Lipno - Lider
              24.05  - godz. 13:00 Start Stawki - Lide
r
              25.05. - godz. 12:00 Lider - Noteć Łabiszyn
              25.05. - godz. 13:00 Lider - Warta Poznań
              25.05. - godz. 14:00 Lider II - Olimpia Grudziądz
              25.05. - godz. 16:00 Lider II - LTP Lubanie
              25.05. - godz. 17:00 Wicher Wielgie Teodorowo - Lider III
              25.05. - godz. 17.30 LiderII - LTP Lubanie

przypominamy również, że nasi trzej trenerzy od dziś przebywają na dwudniowym szkoleniu w Legii Warszawa. W poniedziałek zdamy relację z ich pobytu na Łazienkowskiej.

20.05.2014
NABÓR DO SZKÓŁ MISTRZOSTWA SPORTOWEGO


Dyrekcja Zespołu Szkół Akademickich oraz Zarząd i trenerzy UKS Lider Włocławek serdecznie zapraszają chłopców z rocznika 2001 oraz rocznika 1998 do Gimnazjum i Liceum - Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Akademickich WSHE we Włocławku. Wysokiej jakości miejsce nauki, rozwijania pasji, szkolenia i kształcenia umiejętności sportowych. Pod okiem wykwalifikowanej kadry macie szansę zostać Liderem wyjątkowej dyscypliny sportu jaką jest piłka nożna. Zawodnicy, których szkolimy osiągają sukcesy na szeroką skalę a ich poziom gry ciągle wzrasta.

PRZYJDŹ, ZOBACZ, ZOSTAŃ LIDEREM !!!


zapisy, informacje, karty zgłoszeń
- ZESPÓŁ SZKÓŁ AKADEMICKICH, Collegium Novum, ul. Okrzei 94 A, 87 - 800 Włocławek
SEKRETARIAT szkoły pokój nr 14, email: sekretariat@szkoly.wshe.pl, tel. 660 - 716 - 609
- U.K.S. LIDER WŁOCŁAWEK, ul. Leśna 53a, 87-800 Włocławek
biuro tel. 54 412 46 27, 785 481 921, 697 012 690
trener koordynator - 661 695 010

WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY           


 
 
 
 
 

19.05.2014
ZWYCIĘSTWO Z WDĄ ŚWIECIE WE WŁOCŁAWKU !!!!


W meczu z WDĄ,  od początku narzuciliśmy swój styl gry i tylko lekka nieskuteczność spowodowała, że strzeliliśmy tylko dwie bramki. Chłopcy wykazali duże zaangażowanie  i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

UKS LIDER WŁOCŁAWEK – WDA ŚWIECIE 2:0 (1;0)

Bramki dla Lidera zdobyli:
5’ Adam Kujawski  as. Natan Lisowski, 42’ Mateusz Perwenis as. Adam Kujawski
Skład lidera:
Skalski, Gromczewski – Ginczelewski, Kramkowski, Czyżewski, Perwenis , Lipkowski,  ,  Kozłowski, Kacperski,  Lange,  Bielawski, Lisowski, Kujawski      

18.05.2014
MECZ II ZESPÓŁU MŁODZIKÓW LIGII OKRĘGOWEJ


Na szczeblu ligi okręgowej II zespół młodzików naszego klubu rozegrał spotkanie wyjazdowe w Brześciu Kujawskim. Podopieczni trenera Rafała Bobrowskiego pewnie pokonali zespół gospodarzy 1:3 prowadzonych przez Billy’ego Abbotta. Od samego początku meczu to goście zdecydowanie panowali na boisku i udokumentowali to już w 12 minucie meczu, kiedy to Bartłomiej Woźniak prostopadłym podaniem asystował przy bramce Dawida Bulińskiego. Dwie minuty później, już w 14 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Buliński wykorzystując sytuację „sam na sam” z bramkarzem. Idealnym prostopadłym podaniem popisał się przy tej bramce Jakub Graniczy, który w trakcie całego spotkania „dzielił i rządził” na boisku. Pod koniec pierwszej połowy w 29’ meczu gospodarze po raz kolejny przeprowadzili kontrę, która skończyła się golem kontaktowym, a wynik 1:2 utrzymał się do przerwy. Od początku drugiej połowy to gospodarze przejęli inicjatywę na boisku i groźnie atakowali bramkę przyjezdnych jednak defensywa „Lidera” była bardzo dobrze zorganizowana i zespół Łokietka nie mógł przedostać się pod bramkę. W 37’ ponownie dał o sobie znać Graniczny przenosząc ciężar gry z lewej strony na prawą i tym samym fenomenalnie dograł piłkę wchodzącemu prawym skrzydłem Wojciechowi Bonkowskiemu, któremu nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w siatce. Po tej bramce zespół „Łokietka” po roszadach trenera zaczął coraz śmielej atakować, co przysporzyło zawodnikom gości sporo kłopotów. W 46’ gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego po faulu Bonkowskiego. „Jedenastkę” instynktownie obronił Patryk Krukowski, który podczas całego meczu stawał na wysokości zadania. Dalsza część spotkania ponownie podlegała pod dyktando zawodników „Lidera”, a kolejnych dogodnych sytuacji nie wykorzystywali Buliński i Olkowski, a każdy atak gospodarzy kończył się niepowodzeniem. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3.
Bramki
: 0:1 – 12’ Buliński (asysta Woźniak), 0:2 – 14’ Buliński (asysta Graniczny), 1: 2 - 29 ', 1:3 – 37’ Bonkowski (asysta Graniczny)
Skład: Krukowski Patryk – Bonkowski Wojciech, Andrzejewski Michał, Madajczyk Julian – Wiśniewski Hubert, Graniczny Jakub, Buliński Dawid, Goździecki, Miłosz – Olkowski Emil
Na zmiany wchodzili: Woźniak Bartłomiej, Żołędowski Filip, Wędołowski Miłosz, Karkosik Jakub, Ochmański Alan, Grudziński Alex

17.05.2014
PIERWSZE SZKOLENIE TRENERÓW LIDERA W LEGII WARSZAWA


Trzej nasi trenerzy :
Tomasz Lipkowski, Tomasz Szablewski oraz Rafał Bobrowski, pod koniec maja pojadą do Warszawy by pod okiem kolegów z Legii szkolić swoje umiejętności. Zaproszenie otrzymaliśmy w związku z niedawno podpisaną umową o współpracy z Akademią Legii. Cieszymy się bardzo z takiej możliwości i mamy nadzieję, że tego typu spotkanie otworzy przed nami większe możliwości i pozwoli na jeszcze lepsze wyszkolenie naszych zawodników. Wkrótce przedstawimy harmonogram zajęć na Łazienkowskiej.

16.05.2014
KOLEJNY PRACOWITY WEEKEND ZAWODNIKÓW LIDERA


Zawodnicy UKS Lider w ten weekend poraz kolejny zmierzą się w kilku meczach. Ciekawie zapowadający się czas rozgrywek przedstawiamy poniżej:
              17.05. - godz. 16:00 Brzysko Rol. - Lider
              17.05. - godz. 11:00 Arka Gdynia - Lider
              17.05. - godz.   9:45 Lider - GKS Baruchowo
              18.05. - godz. 13:00 Gopło Kruszwica - Lide
r
                                             Sparta Brodnica - Lider
              18.05. - godz. 12:00 Lider - Wola Świecie
                                             Łokietek Brześć - LiderII
              18.05. - godz. 15:00 Lider
III - Kujawiak Kowal
              18.05. - godz. 13:30 Lider - Wola Świecie
                        - godz.          Łokietek Brześć - LiderII
              18.05. - godz. 15.00 LiderIII - Kujawiak Kowal

              18.05. - godz. 13:30 Lider - Wola Świecie
                        - godz.          Łokietek Brześć - LiderII
              18.05. - godz. 15:00 Skrwa Skrwilno - LiderII
Wszystkim zawodnikom życzymy dobrej gry i pięknych bramek, a kibicom dużych emocji i sportowych wrażeń!!!

05.05.2014
REMIS W TORUNIU I ZWYCIĘSTWO WE WŁOCŁAWKU !!!!


Pracowity długi weekend mieli Młodzicy UKS Lider Włocławek, którzy rozegrali w przeciągu czterech dni dwa trudne mecze. W pierwszym remisowym meczu nie mogliśmy wystąpić w najsilniejszym składzie – kontuzje, wyjazdy rodzinne, choroby. Nasza gra w tym meczu nie wyglądała najlepiej. Dużo walki, mało płynnej gry. Wynik remisowy nie krzywdzi żadnej z drużyn. W meczu z Chemikiem, po nerwowym początku narzuciliśmy swój styl gry i tylko lekka nieskuteczność spowodowała, że strzeliliśmy tylko cztery bramki. Chłopcy wykazali duże zaangażowanie i odnieśli zasłużone, wysokie zwycięstwo.

WŁÓKNIARZ TORUŃ – UKS LIDER WŁOCŁAWEK 2:2(1:1)

Bramki dla Lidera zdobyli: 41’ Mateusz Perwenis as. Damian Kacperski, 53’ Jakub  Ginczelewski
Skład lidera: Skalski, Gromczewski – Ginczelewski, Kramkowski, Czyżewski, Perwenis, Lipkowski, Jarliński, Kozłowski, Kacperski, Śmiechowski, Lange, Kopaczewski, Bielawski

UKS LIDER WŁOCŁAWEK – CHEMIK BYDGOSZCZ 4:1(1:1)

Bramki dla Lidera zdobyli:
7’ Dawid Kozłowski as. Michał Jarliński, 45’ Bartosz Czyżewski (k) faul na Natanie Lisowskim, 53’ Damian Kacperski (k) faul na Kacperskim, 55’ Natan Lisowski
Skład lidera:

Skalski, Gromczewski – Ginczelewski, Kramkowski, Czyżewski, Perwenis, Lipkowski, Jarliński, Kozłowski, Kacperski, Lange, Kopaczewski, Bielawski, Lisowski, Kujawski

04.05.2014
SOBOTA NIE DLA JUNIORÓW STARSZYCH


W dniu 4 maja 2014r. o godz. 10:00 zespół UKS LIDER junior starszy rozegrał mecz czwartej kolejki ligi wojewódzkiej KPZPN z Chemikiem Bydgoszcz.

Wynik meczu 3-4 (3-2) dla zespołu z Bydgoszczy.

Bramki dla naszego zespołu zdobyli:
Kołodziejski - 1, Lewandowski - 1, Więtczak - 1K
Skład zespołu:
Wawrzonkowski, Różański, Podolski, Majewski, Grabowski, Jakubowski, Więtczak, Markowski, Kołodziejski, Lewandowski, Łazarski
na zmiany weszli: Gajewski, Sujecki
Przyczyna porażki to słaba skutecznosć w sytuacjach bramkowych oraz błędy w defensywie naszego zespołu.

25.04.2014
J
EDENAŚCIE KOLEJNYCH MECZY - CZYLI PIŁKARSKI WEEKEND LIDERA


W ten weekend zespoły Lidera rozegrają dziewięć meczy a w poniedziałek i srodę kolejne dwa. Poniżej rozkład meczy:
              25.04. - godz. 14:00 Lider II - Lech Rypin
              26.04. - godz. 13:00 Lider - GKS Baruchowo
              26.04. - godz. 14:00 Lider - AP Pogoń Szczecin
              26.04. - godz. 10:00 UKS SMS Włocławek - Lider
              26.04. - godz. 10:00 Gwiazda Bydgoszcz - Lider
              26.04. - godz. 11:45 Gwiazda Bydgoszcz - Lider
              26.04. - godz.  9:45 Lider - Kujawiak Kowal
              27.04. - godz. 14:00 Lider II - Kujawianka Izbica
              27.04. - godz. 15:30 Lider II - Kujawianka Izbica
              28.04. - godz. 16.30 Wicher Wielgie - Lider II
              30.04. - godz. 17:00 Lider III - Kujawiak Kruszyn

Wszystkim zawodnikom życzymy dobrej gry i pięknych bramek, a kibicom dużych emocji i sportowych wrażeń!!!

25.04.2014
WYSOKIE ZWYCIĘSTWO W DERBACH WŁOCŁAWKA!!!


Młodzicy UKS Lider Włocławek pewnie pokonali WKS Włocłavia Włocławek. Co chwila na bramkę Włocłavii strzelali młodzi piłkarze Lidera, czego efektem były bramki Natana Lisowskiego 2 x, Dawida Kozłowskiego, Michała Jarlińskiego i Matusza Perwenisa. Uwieńczyły one dobrą grę naszego zespołu.

WKS WŁOCŁAVIA WŁOCŁAWEK - UKS LIDER WŁOCŁAWEK 1:5(0:3)

Skład Lidera:
Skalski, Gromczewski, Ginczelewski, Kramkowski, Czyżewski, Bonkowski, Lipkowski, Jarliński, Kozłowski, Kacperski, Lisowski, Buliński, Lange, Perwenis,Kopaczewski

24.03.2014
MECZ MISTRZOWSKI


UKS Lider wygrał mecz z Włocłavią z wynikiem 5-1 (3-1)

S
kład zespołu: Mateusz Błażejczyk, Mateusz Politowski,Kacper Jastrzębski, Bartosz Sikora (45m-Tobiasz Kondracki 45.), Kamil Rybicki (Patryk Skalski 36.), Piotr Kuczyński (Jakub Tobjasz 36.), Patryk Wojtylak (Gracjan Piński 36.), Michał Biernacki, Kamil Parzybut, Dawid Duczyński, Dawid Jabłoński (Filip Korpalski 45.)

Mimo średniej gry naszego zespołu, pewna wygrana ze słabym rywalem, a bramek mogłoby paść jeszcze kilka, gdyby nasi zawodnicy wykorzystali 100% sytuacje.

23.04.2014
MECZ LIDERA Z UNIĄ


Lider jako gospodarz podejmował w ostatnim tygodniu Unię. Niestety ostateczny wynik nie był dla nas szczęsliwy. Nasza drużyna przegrała 0- 3 (0-1)
S
kład zespołu:
Gołębiowski- R.Jakubowski, A.Dobruń, A.Korejwo- M.Rutkowski( 70 Tulimowski), K.Pagie,W.Jakubowski, W.Rzekanowski, D.Gajewski(57 Statkiewicz)- J.Kaszubski, A.Pagie
W pierwszej połowie nasi zawodnicy mieli przewagę optyczną, ale to goście po strzale z rzutu wolnego obięli prowadzenie. W kilku okazjach pod bramkę przeciwnika, zespł gości ratował albo słupek albo dobrze interweniujący bramkarz. W drugiej połowie przewaga naszego zespołu utrzymywała się, ale nic z tego nie wynikało. Niestety dwóch dogodnych sytuacji nie wykorzystał A.Pagie. Goście grając z kontry wykorzystali odsłonięcie się zespołu gospodarzy i strzelili jeszcze dwa gole.

19 kwietnia 2014r
JUNIORZY STARSI W GRUDZIĄDZU


Juniorzy Starsi pod opieką trenera W. Rojewskiego rozegrali mecz w Grudziądzu z Olimpią, przegrywając 2-0 (0-0)
Skład zespołu:
Niedziałkowski, Różański, Zasada M., Podolski, Sobiech, Markowski, Więtczak, Kołodziejski, Lewandowski D., Łazarski
na zmiany: Zasada

13.04.2014
PIERWSZY MECZ RUNDY WIOSENNEJ LIGII WOJEWÓDZKIEJ JUNIORÓW STARSZYCH


13 kwietnia 2014r. zespół juniorów starszych KS LIDER rozegrał pierwszy mecz rundy wiosennej Ligii Wojewódzkiej KPZPN z Gopłem Kruszwica. Nasza drużyna wygrała 8-0 (3-0), a bramki zdobyli Łazarski Michał - 4, Lewandowski Damian - 3, Kołodziejski Jan - 1.
Skład zespołu:
Niedziałkowski, Różański, Majewski, Podolski, Jagielski, Sobiech, Markowski, Więtczak, Kołodziejski, Lewandowski D., Łazarski.
na zmiany weszli: Lejmanowicz, Głębicki, Zasada, Pietrzak

03.04.2014
SPEŁNIAMY PIŁKARSKIE MARZENIA


J
eszcze wczoraj Robert Bartczak rocznik 1996 był zawodnikiem UKS Lider Włocławek, dzisiaj jest zawodnikiem Legii Warszawa ! Kadrowicz Polski U18, w ostatnim meczu reprezentacji rozegranym 1 kwietnia z Finlandią rozegrał całe spotkanie strzelając bramkę w 37 min. na 1:1

Nie bądź gorszy, nie zwlekaj !!! Klasy piłkarskie UKS Lider w Gimnazium i Liceum Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Akademickich. Szansą również dla Ciebie !

                                   

                                 

01.04.2014
UKS LIDER WŁOCŁAWEK PRZYJACIELEM AKADEMII LEGII WARSZAWA


W dniu 01.04.2014 r. w siedzibie Legii Warszawa działacze UKS LIDER Włocławek podpisali umowę z władzami Legii i Akademii na temat współpracy pod nazwą Przyjaciel Akademii. Dzięki podpisanej umowie Klub Przyjaciel, oprócz licznych przywilejów takich jak dostęp do wiedzy na temat systemu szkolenia Legii Warszawa, współpracy w zakresie promocyjnym, marketingowym oraz biznesowym, otrzyma także prawo do posługiwania się w oficjalnych komunikatach.       


31.03.2014
SOBOTA I NIEDZIELA ZESPOŁÓW UKS LIDER


Od zwycięstwa ze Spartą Brodnica rozpoczęli piłkarski weekend piłkarze UKS LIDER Włocławek. Oto krótka relacja ze wszystkich spotkań:

Lider -Sparta Brodnica 5-0 (3-0) junior młodszy

Bramki: J.Kaszubski 2, M.Rutkowski, A. Pagie, R. Jakubowski

Skład: Gołębiowski (78 Rosiak)- R.Jakubowski, Sujecki, Nowak, Kowalewski(73 Szymański)- W.Jakubowski(70 Żołnowski), Gajewski, Rutkowski, Rzekanowski, A. Pagie, Kaszubski (60 Statkiewicz)
Mecz przebiegał pod dyktando naszej drużyny. W pierwszej połowie goście tylko raz zagrozili bramce Gołebiowskiego, a zawodnicy Lidera przewagę udokumentowali trzema strzelonymi bramkami. W drugiej połowie głównie ze względu na rozluźnienie naszych zawodników Sparta miała okazję na gola po stałym fragmencie, ale dobrze interweniował nasz bramkarz. Lider dołożył jeszcze dwie bramki i zasłużenie wygrał wysoko. Ozdobą spotkania były bramki Rutkowskiego i R. Jakubowskiego zdobyte po uderzeniach z dystansu.

W sobotę w Centralnej Lidze Juniora Starszego zespół UKS LIDER Włocławek miał rozegrać spotkanie z juniorami Zawiszy Bydgoszcz. Goscie owszem przyjechali na mecz, lecz zapomnieli ze sobą zabrać kart zdrowia zawodników.

W niedzielę wiele obiecywaliśmy sobie po spotkaniu w V lidze pomiędzy liderem tabeli LTP Lubanie a UKS LIDER Włocławek. Zasłużenie wygrali goście z Lubania 2:0 (0:0). Nasz zespół był tłem dla dobrze usposobionych piłkarzy LTP. Mamy nadzieję, że już w następnym spotkaniu z Orlętami nasi piłkarze udowodnią swoją wyższość. Trampkarze UKS LIDER pierwszy mecz rundy wiosennej rozegrali w niedzielę w Janikowie z miejscową Unią. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 2:2 (1:1). Bramki dla naszego zespołu strzelił Dawid Jabłoński. Nasi zawodnicy zawiedli w pierwszym meczu z ostatn drużyną w tabeli. Mamy nadzieję, że z kdym meczem będzie lepiej.
S
kład: M.Błażejczyk-Politowski, Jastrzębski, Kuczkowski, Biernacki-Skalski, Piński, Parzybut,Tobjasz-Jabłoński, F.Korpalski rezerwa-Wojtylak, Studziński

Udanie rundę wiosenną rozpoczęli Młodzicy UKS Lider Włocławek pewnie pokonując Unię Janikowo na ich własnym terenie. Co chwila na bramkę Janikowa strzelali młodzi piłkarze Lidera, lecz bramkarz Unii był na posterunku. Dodatkowo grę utrudniało nierówne boisko, które po zimie nie doszło jeszcze do swojej świetności. Wynik bezbramkowy do przerwy dodatkowo zmobilizował chłopców do większej koncentracji podczas wykańczania akcji podbramkowych i na efekty nie trzeba było długo czekać. Strzały Adama Kujawskiego, Bartosza Czyżewskiego i Natana Lisowskiego(2x) uwieńczyły dobrą grę naszego zespołu.

UNIA JANIKOWO – UKS LIDER WŁOCŁAWEK 0:4(0:0)

Bramki dla Lidera zdobyli: 41’ Lisowski as. Kramkowski, 43’ Lisowski as. Kujawski, 48’ Kujawski as. Kacperski, 51’ Czyşewski as Kujawski
Skład Lidera: Skalski – Ginczelewski, Kramkowski, Czyżewski, Bonkowski, Lipkowski, Kujawski, Jarliński, Kozłowski, Kacperski, Lisowski, Buliński
Już w środę zespół juniorów młodszych UKS LIDER Włocławek zmierzy się w Bydgoszczy z zespołem Zawiszy Bydgoszcz. W tym samym dniu  do stolicy Kujaw przyjeżdza zespół Legii Warszawa rocznika 97. Początek spotkania o godz. 17:00 na boisku OSiR ze sztuczną nawierzchną.

 
 
 
 
 


28.03.2014
KOLEJNE SPOTKANIA LIGOWE


Bardzo ciekawie zapowiada się najblişszy weekend w wykonaniu zespołów UKS Lider. W sobotę o godz. 13:00 na sztucznej nawierzchni we Włocławku podopieczni trenera Dariusza Kopczyńskiego podejmą w CLJ druşynę Zawiszy Bydgoszcz. Liczymy na to, şe druşyna powiększy swój dorobek o kolejne 3 punkty. Przed tym spotkaniem o godz. 10:00 odbędzie się mecz juniorów młodszych w lidze wojewódzkiej ze Spartą Brodnica. Runda wiosenna ma być przetarciem dla rocznika 98’ pod kątem przyszłego sezonu. W niedzielę o godz. 10:00 zostanie rozegrane spotkanie pomiędzy seniorami Lidera Włocławek Włocławek liderem V ligi LTP Lubanie. Trenerem LTP jest trener Marcin Kujawa szkolący bramkarzy w UKS Lider Włocławek. Nie przewidujemy jednak taryfy ulgowej dla lidera V ligi. W niedzielę do Janikowa udają się dwa nasze zespoły. Trampkarze trenera J. Piwońskiego zagrają z rówieśnikami z Unii Janikowo o godz. 10:00, a po nich o 11:30 na boisko wybiegną młodzicy z 2001 roku. Życzymy wszystkim naszym drużynom zwycięstw i pięknych bramek.


24.03.2014
UDANY WEEKEND ZESPOŁÓW UKS LIDER WŁOCŁAWEK


Po przerwie zimowej wznowili rozgrywki zawodnicy V ligi Kujawsko – Pomorskiej. W grupie II występuje zespół Lidera Włocławek. Na trudnym terenie w Wierzchosławicach nasi zawodnicy wywalczyli cenne zwycięstwo nad Czarnymi 2:0 (0:0). Jak podkreślił trener Mariusz Kołodziejski – był to typowy mecz walki z ostrą grą z obydwu stron. Fatalny stan boiska nie pozwalał zawodnikom na pokazanie pełni swoich umiejętności. Dopiero w drugiej połowie moi zawodnicy udokumentowali swoją przewagę strzelając dwie bramki. Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za charakter i serce do walki.

B
ardzo udanie zaprezentowali się w Toruniu w Centralnej Lidze Juniora Starszego podopieczni trenera Dariusza Kopczyńskiego, pewnie pokonując zespół Elany Toruń 5:0 (2:0). Cały zespół zasłuşył na słowa pochwały za zaangaşowanie, walkę i mamy nadzieję, şe będzie to dobry prognostyk przed najblişszym meczem w lidze z Zawiszą Bydgoszcz. Chłopcy zdeklarowali, şe do końca będą walczyć o miejsce dla UKS Lider Włocławek Włocławek CLJ starszego – podsumował trener D. Kopczyński.
Bramki w meczu z Elaną strzelili Kołodziejski J. 3, Więtczak N., Krosnowski M.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego