Lider Włocławek

Idź do spisu treści

Menu główne

Historia klubu

Klub

H I S T O R I A   K L U B U   U K S   L I D E R   W Ł O C Ł A W E KUczniowski Klub Sportowy został założony 1 czerwca 2002roku. Pomysł jego założenia zrodził się z potrzeby szkolenia młodzieży na najwyższym poziomie. Inicjatywę tego przedsięwzięcia poparła wtedy ówczesna Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 i tak powstała szkółka piłkarska o nazwie UKS Lider Włocławek. Pierwszym rocznikiem UKS Lider byli chłopcy urodzeni w roku 1991 (uczniowie szkoły). Od początku szkółka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a ilość osób przychodzących na nabory przechodziła wszelkie oczekiwania.


 
 

Każdy z nich pragnął trenować i doskonalić się u boku zawodowych trenerów. Początkowo zajęcia treningowe odbywały się w sali gimnastycznej „osiemnastki” oraz na boisku przy Zespole Szkół Elektrycznych. W związku z tak dużą ilością chętnych, zaczęto nawiązywać współpracę z kolejnymi trenerami. To dzięki nim oraz władzom Klubu, UKS wciąż owocnie się rozwija odnotowując jednocześnie nietuzinkowe sukcesy i osiągnięcia tj. Mistrzostwo Polski Trzynastolatków rocznik 1996, vice Mistrzostwo Polski Jedenastolatków rocznik 1998, Mistrzostwo Województwa Kujawsko-pomorskiego Juniorów Młodszych rocznik 1993/1994 (awans do Mistrzostw Polski). Wszystkie drużyny walczą o najwyższe trofea w województwie. Warto wspomnieć także o sukcesach. Nasze zespoły osiągały podczas krajowych i międzynarodowych turniejach czołowe lokaty. Już teraz Lider współpracuje z czołówką lig PZPN, a w planach są dalsze rozmowy z zagranicznymi klubami, w których swoje umiejętności, mogliby pokazać najlepsi zawodnicy Lidera. Mamy nadzieję, że nasz Klub rozwija się w bardzo dobrym kierunku i będzie w stanie rywalizować z najlepszymi tego typu szkółkami w Europie, a w przyszłości zawodnicy, którzy podnoszą u nas swoje umiejętności, zasilą szeregi zespołów ekstraklasy.


 
 

Dziś w Liderze trenuje kilkaset uzdolnionych chłopców (około 300) wybranych z pośród wielu chętnych. Kadra szkoleniowa, to obecnie dwunastu trenerów zajmujących się, na co dzień szkoleniem i wychowaniem swoich podopiecznych. Chłopcy trenujący w naszym Klubie to nie tylko mieszkańcy Włocławka i okolic, ale również osoby z całej Polski, mieszkające w internacie i uczęszczające do Zespołu Szkół Akademickich (gimnazjum i liceum ogólnokształcące). W marcu 2014 roku UKS Lider został przyjacielem Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa, co niesie nadzieje na większy rozwój klubu, zarówno pod względem szkoleniowym jak i organizacyjnym.

 
 

Dzięki darczyńcom oraz władzom klubu, dzisiejszy UKS Lider Włocławek osiągnął w krótkim czasie wiele, lecz dalszy rozwój nie jest możliwy bez naszej wzajemnej współpracy.Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego